Strzyżenie włosów i przycinanie brody za pomocą jednej maszynki

strzyżenie włosów przycinanie brody ciekawostki

Często maszynką do strzyżenia włosów skrócisz również brodę. Z kolei trymer do zarostu niekiedy pozwoli Ci też przyciąć włosy. Nie będą to jednak najwygodniejsze rozwiązania. Jaka maszynka do włosów i brody w jednym sprawdzi się więc najlepiej? Podpowiadamy!

Maszynka do strzyżenia włosów i brody – dlaczego jedno urządzenie nie zawsze wystarczy?

Strzyżarki do włosów i trymery do brody wyglądają podobnie, ale mają nieco inną funkcjonalność i różnią się wielkością. Maszynka do strzyżenia włosów ma szerokie ostrze (40-45 mm), które pozwala szybciej skrócić fryzurę, bo łapie więcej włosów za jednym razem. Będzie jednak znacznie mniej wygodna przy przycinaniu zarostu, zwłaszcza pod nosem i w okolicach ust.

Trymer do brody jest mniejszy i poręczniejszy, a w zestawie często ma też dodatkową końcówkę do precyzyjnej stylizacji zarostu. Z drugiej strony, węższe ostrze (zwykle ok. 30 mm) oznacza, że strzyżenie włosów na głowie wymaga większej liczby ruchów, czyli zajmie dłużej. Co więcej, zakres ustawień długości cięcia raczej nie przekracza kilkunastu milimetrów, więc będzie zbyt mały do wykonania dłuższej fryzury.

Jaka jest najwygodniejsza maszynka do włosów i brody w jednym?

Do przycinania zarówno włosów na głowie, jak i zarostu służą wszechstronne trymery. Urządzenie może mieć kompromisową szerokość ostrza, na przykład 35 mm, ale najlepsza będzie maszynka do strzyżenia włosów i brody z osobnymi, wymiennymi głowicami.

Różna szerokość ostrza w poszczególnych głowicach zapewnia wygodne przycinania włosów na głowie, twarzy, a czasem też ciele. Z kolei odpowiednio duży zestaw nasadek pozwoli w każdym przypadku dostosować długość cięcia do Twoich potrzeb.

  1. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o takim sprzęcie, przeczytaj poradnik pod tytułem „Jaka maszynka do włosów i brody?” na blogu Philips. Artykuł wyjaśnia też dokładnie, dlaczego strzyżarki do włosów nie są najlepszą opcją do zarostu, a trymery do brody często nie sprawdzą się do włosów.

Wszechstronny trymer do twarzy, ciała i włosów Philips Multigroom – czemu warto go wybrać?

Jeśli szukasz dobrej i bardzo uniwersalnej maszynki do włosów i brody (w tym również włosów na ciele), Philips Multigroom 7000 będzie strzałem w dziesiątkę. Urządzenia z tej serii mają w zestawie nawet do 16 nasadek,, w tym osobne głowice i nasadki do włosów, zarostu oraz innych miejsc na ciele.

Przycinanie włosów w różnych miejscach będzie dokładne i wygodne dzięki precyzyjnym, dwustronnie ostrzonym elementom tnącym. Trymer ma również trwałą obudowę ze stali szlachetnej i ergonomiczne, gumowe uchwyty. Wielofunkcyjna maszynka do włosów i brody Philips Multigroom jest też wodoodporna oraz działa aż do 3 godzin po jednym ładowaniu baterii.

Artykuł sponsorowany / TP