telefon stacjonarny

Telefon stacjonarny – czy ktoś jeszcze z niego korzysta?

Czas czytania:2 minut/y, 3 sekund/y

Z roku na rok coraz bardziej spada liczba stacjonarnych abonentów. Jak wynika z najnowszych badań, najrzadziej wykorzystywaną usługą na rynku telekomunikacyjnym jest telefonia stacjonarna

Kto obecnie korzysta z telefonów stacjonarnych?

Świat telefonii komórkowej to świat przede wszystkim ludzi młodych. Osobom starszym bardzo trudno jest nadążyć za nowinkami technicznymi, obsługiwaniem coraz to bardziej udoskonalonych telefonów komórkowych.Dlatego to właśnie ta grupa wiekowa najczęściej korzysta z telefonów stacjonarnych, gdyż ich obsługa jest zdecydowanie prostsza od smartfona lub innego aparatu mobilnego. Ludzie ze starszego pokolenia pamiętają jeszcze jakie kłopoty były kiedyś ze skorzystaniem z jakiegokolwiek telefonu, więc telefon stacjonarny pod ręką im zupełnie wystarczy.

Dużo mniejszy spadek zauważyć też można wśród klientów biznesowych. Wiele firm posiada na biurkach nowoczesne w kształtach telefony stacjonarne, posiadające numer, który nie zmienił się od lat, a który znają wszyscy kontrahenci, więc likwidacje jego byłaby niepowetowaną stratą biznesową.

Telefony stacjonarne nadal posiadają również osoby, które często dzwonią za granicę w sprawach służbowych lub do rodziny czy znajomych, a nie chcą korzystać z rozmów internetowych. Przyczyna jest bardzo prosta, rozmowy telefoniczne stacjonarne są nadal tańsze niż komórkowe.

Jeżeli chodzi o oszczędności to kolejną grupą osób, które posiadają nadal telefony stacjonarne, są abonenci korzystający z dostępnych na rynku pakietów usług typu internet + telewizja + telefon stacjonarny. W pakietach posiadanie telefonu stacjonarnego w zasadzie nic nie kosztuje, a powoduje zniżkę na pozostałe usługi.

W jakim stopniu telefony stacjonarne zostały wyparte z rynku?

Wyniki badań nad tym zagadnieniem dają bardzo ciekawe rezultaty i wnioski. Na podstawie raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej telefony stacjonarne posiada nadal ponad dziewięćdziesiąt trzy procent firm, co jest związane z tradycją oraz pewnego rodzajem stabilności firmy. Trochę inaczej jest u klientów indywidualnych. Tutaj też różnice są dość duże w zależności od wieku. Najmniej z telefonów stacjonarnych korzystają ludzie młodzi, z kolei ludzie starsi wolą korzystanie z tradycyjnych aparatów stacjonarnych. Wyparcie więc na tym rynku nastąpi dopiero, jak obecni młodzi staną się osobami w podeszłym wieku.

Czy operatorzy oferują jeszcze podłączenie telefonu stacjonarnego?

Tak jak widać z powyższego zestawienia, grupa osób nadal korzystająca z telefonów stacjonarnych jest bardzo duża. Dlatego też wszyscy operatorzy na rynku posiadają w swoich ofertach zakładanie telefonów stacjonarnych.W Plusie usługa działa w oparciu o sieć komórkową, nie wymaga ani gniazdek, ani żadnych kabli. T-Mobile ma tylko ofertę łączną na telefon komórkowy ze stacjonarnym podobnie jak Play. Najbogatszą ofertę posiada Orange. Firma posiada oferty kompleksowe, w pakietach z telewizją, telefonią stacjonarna i komórkową oraz na bardzo dobrych warunkach rozmowy międzynarodowe.

Tekst powstał we współpracy z PanWybierak.pl

artykuły dla niemowląt Poprzedni post Artykuły dla niemowląt, o których warto pamiętać
latarnie morskie ciekawostki latarnia morska Następny post Ciekawostki o latarniac morskich