Torebki w stylu vintage – wyznaczniki mody retro

torebki w stylu vintage torebka damska

Akcesoria w stylu retro to fantastyczne uzupełnienie każdej stylizacji, nie tylko tej na wzór dawnych lat, lecz również tej podyktowanej najbardziej nowoczesnymi trendami.

Choć trendy modowe zmieniają się wraz z nadejściem każdego kolejnego sezonu, popularność odzieży i akcesoriów w stylu retro nigdy nie traci na sile. Widać to szczególnie mocno po tym, jakim zainteresowaniem cieszą się torebki w stylu retro lub torebki w stylu vintage. Należy zwrócić uwagę na to, że są to nieco odmienne trendy, lecz bardzo często nazewnictwo stosowane jest zamiennie. Moda vintage dotyczy połowy XX wieku, czyli lat 40. 50. 60. Moda retro to z kolei końcówka ubiegłego wieku, a zatem lata 80. 90.

Modne torebki vintage do codziennego użytku

Aktualnie trendsetterzy bardzo mocno zachęcają do zabawy modą, łączenia różnych stylów. Wcale więc nie trzeba ubierać się od stóp do głów jak nasze prababki, by móc sięgać po akcesoria sprzed lat. Skórzane torebki w kształcie trapezu zapinane na bigiel fantastycznie urozmaicą nawet nowoczesną stylizację. Taka torebka wprowadzi urozmaicenie i pozwoli Ci się wyróżnić na tle innych kobiet. Na co dzień sprawdzi się także torebka kuferek z dodatkiem w postaci kokardki lub innej delikatnej ozdoby. Możesz ją wybrać, wkładając jesienny płaszcz, botki i kapelusz z niewielkim rondem, ale sprawdzi się także do klasycznej parki oraz białych sneakersów.

Torebka retro – funkcjonalna i bardzo efektowna

Wśród modeli torebek, które królowały na ulicach ponad dwie dekady temu, należy wymienić przede wszystkim skórzane listonoszki z klapą zamykaną na 1 lub 2 sprzączki. Takie torebki retro przypominały nieco szkolne tornistry, ale wciąż mają swoje zwolenniczki ze względu na niebywałą wygodę. Są bardzo pojemne, mogą mieć wiele dodatkowych kieszonek na drobiazgi, przegródek, dzięki którym wszystko jest na swoim miejscu i łatwo jest utrzymać w torebce porządek. Długi, szeroki pasek listonoszki retro pozwala na komfortowe przewieszenie jej przez klatkę piersiową.

Jeżeli uwielbiasz ponadczasowe trendy i chętnie wykorzystujesz w swoich stylizacjach elementy retro lub vintage, koniecznie przejrzyj ofertę sklepu Rovicky https://rovicky.eu/pol_m_Torby-Damskie_Popularne_Torebki-retro-i-vintage-1174.html. Sprawdź, która torebka vintage skradnie Twoje serce!