Wyjazd na ferie zimowe – różnice między uchwytami narciarskimi

uchwyty narciarskie

Różnice pomiędzy uchwytami narciarskimi – dlaczego warto się im bliżej przyjrzeć?

Wyglądają podobnie, wręcz pomiędzy niektórymi nie widzimy żadnej różnicy. A prawda jest taka, że detale mają znaczenie. A same uchwyty do nart różnią się wieloma elementami. Na co zwrócić uwagę?

Zalety transportu sprzętu na uchwycie

Uchwyty mają wielu zwolenników wśród narciarzy i snowboardzistów. W zależności od ich rodzaju mogą pomieścić sześć par nart czy cztery deski. Poza tym są szybkim i prostym sposobem na transport. Nie wspominając o cenie. Bo jest to jedno z tańszych rozwiązań. Dobre uchwyty kupisz już za kwotę 250 czy 300 zł. Są zdecydowanie tańszą alternatywą dla bagażnika dachowego.

Kolejną zaletą transportu nart na dachu auta jest oszczędność przestrzeni w samochodzie. I trzeba również pamiętać, że w niektórych krajach niedozwolone jest przewożenie nart w środku. Przede wszystkim liczy się bezpieczne dotarcie na stok.

Czym różnią się uchwyty na narty?

Choć na pierwszy rzut oka możemy ich nie dostrzegać, to uchwyty na narty, deski różnią się pod wieloma względami:

  • szerokość użytkowa,
  • wielkość uchwytu,
  • szybkość montażu,
  • łatwość montażu,
  • grubością nart, deski, które można przypiąć,
  • odległością przypiętych nart od belek i dachu samochodu.

I oczywiście uchwyty na narty i deski różnią się ceną.

Droższe znaczy lepsze?

W tym przypadku cena ma znaczenie. Różnice pomiędzy droższymi a tańszymi modelami uchwytów nie są duże, może być to 100 czy 200 zł, a sposób montażu to oszczędność kilku czy kilkunastu minut na korzyść tych droższych. Zatem, jeśli często wyjeżdżasz w sezonie na narty, to czy warto sobie utrudniać życie przed każdym wyjazdem?

Jeżeli takie wyjazdy są rzadkością ale lubisz zabrać własny sprzęt to możesz skorzystać z usług wypożyczalni uchwytów na narty w Warszawie jest to np. firma PITERSON.

Uchwyt z marketu

Wielkopowierzchniowe sklepy sprzedają już wszystko i rzecz jasna w najniższych cenach. Jednak tego typu uchwyty mogą nie zabezpieczać nart przed kradzieżą i mają też inne mroczne strony. Najlepszym miejscem na zakup uchwytu są sklepy, które się w tym specjalizują, dobrym przykładem jest https://boxy-bagaznikiwawa.pl. I dobrze wybrać się do sklepu ze swoim sprzętem, by pracownik optymalnie dopasował uchwyt.

Jeśli na narty czy deskę wybierasz się raz do roku, to być może nie będzie Ci przeszkadzał dłuższy montaż. Warto jednak przyjrzeć się innym parametrom tanich uchwytów, które wpływają na bezpieczeństwo sprzętu i jazdy.