Z Sokółki do… – pomysły na weekendowy wyjazd

weekendowy wyjazd Białystok Warszawa Suwałki Sokółka

Weekendowy wyjazd na Podlasie i Mazowsze

Sokółka to niewielkie miasto, zaledwie kawałek drogi od granicy z Białorusią. Nie jest to szczególnie dobre usytuowanie dla osób, które chcą zwiedzać Polskę. Z tego miejsca tak naprawdę wszędzie jest daleko! Mając jednak wolny weekend, warto zwiedzić najbliższą okolicę i docenić jej walory.

Białystok – doskonałe miejsce na city break

Białystok, to jedno z większych miast tej części Polski. Znajdziesz tu całkiem sporo atrakcji, choć jeśli liczysz na doznania rodem z Las Vegas, prawdopodobnie nieco się zawiedziesz. Zażyć hazardowych rozrywek możesz jednak na stronach internetowych, takich jak https://syndicate.casino/pl. W samym Białymstoku znajdziesz natomiast kilka ciekawych muzeów, miłe miejsca do odpoczynku na świeżym powietrzu, a nawet ZOO!

Gdy mowa o tych pierwszych, głównym punktem wycieczki powinno być Muzeum Pamięci Sybiru. Znajdziesz tam masę wspomnień na temat smutnej historii zesłanych jeńców. Jeśli interesuje cię jeszcze odleglejsza historia, z pewnością przypadnie ci do gustu oddział podlaskiego muzeum przy ulicy Warszawskiej. Będziesz miał okazję zobaczyć tam tradycyjne stroje ludowe, a nawet miniaturową makietę miasta.

Ciekawym zagadnieniem na turystycznej mapie Białegostoku z pewnością jest mini ZOO, znajdujące się w Parku Konstytucji 3 maja. Choć jego powierzchnia nie jest szczególnie imponująca, znajdziesz w nim wiele interesujących zwierząt. Warto wyróżnić wilki, żubry, świnki wietnamskie, myszołowy czy rysie. To jednak nie wszystko!

bazylika Piłsudski Białystok ciekawostki atrakcje zabytki weekendowy wyjazd
Bazylika i pomnik Piłsudskiego w centrum Białegostoku

Suwałki – o krok od dzikiej przyrody

To miasto położone jest około 100 kilometrów od Sokółki. Przekłada się to na czas około 1,5 godziny podróży, niezależnie od tego czy wybierzesz pociąg, czy własne auto. Gdy wybierasz się w to miejsce, dobrze jest skorzystać z drugiego środka transportu. Z łatwością będziesz mógł się wtedy dostać w okolice Wigierskiego Parku Narodowego.

Wigierski Park Narodowy to miejsce, w którym leśne krajobrazy przeplatają się z zapierającymi dech w piersiach zbiornikami wodnymi. Głównym punktem parku jest jezioro Wigry. Wokół niego rozlokowano kilka plaż, kempingi, a nawet hotel. Całość możesz obserwować z poziomu wieży widokowej w Kruszniku.

Suwałki jako miasto samo w sobie nie jest szczególnie atrakcyjne pod względem turystyki. Znaleźć tu można co prawda Muzeum Okręgowe, a także kilka charakterystycznych punktów, jednak zwiedzanie Suwałk nie zajmie dłużej, jak kilka godzin. Po więcej informacji na temat atrakcji tego miasta możesz sięgnąć, odwiedzając specjalne portale dla turystów, takie jak https://www.tripadvisor.com/.

Warszawa ulice Warszawy ciekawostki warszawskie najbardziej znane ulice weekendowy wyjazd
Weekendowy wyjazd na Podlasie i Mazowsze? Nie można ominąć Warszawy!

Warszawa – każdy znajdzie w niej coś dla siebie!

O stolicy naszego kraju można by opowiadać godzinami. To miejsce nie tylko atrakcyjne ze względu na ogromny rynek pracy, ale też ze względu na walory turystyczne. Spędzając weekend w tym mieście, ciężko będzie zwiedzić choć ćwierć tego, co ma do zaoferowania. Kilka najważniejszych punktów da się jednak odhaczyć!

Jednym ze sztandarowych punktów, który przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym, jest stołeczne ZOO. Znajdziesz w nim zarówno często spotykane okazy, jak słonie czy żyrafy, ale też zdecydowanie rzadkie do zobaczenia w polskich ogrodach zoologicznych nosorożce, hipopotamy czy gepardy.

Obfitującą w ciekawe doświadczenia może być też wizyta w Centrum Nauki Kopernik. To miejsce, gdzie zaawansowana nauka styka się z życiem normalnego człowieka. Znajdziesz tam przemyślane instalacje interaktywne, które w łatwy sposób obrazują to, jak działa otaczający nas świat, zjawiska fizyczne czy chemiczne. Świetna zabawa na wiele godzin gwarantowana!

1196 / zawsz / weekendowy wyjazd
Zdjęcia (5): (c) Sadurski.com