niesamowite bardzo ciekawe ciekawostki ze świata fascynujące zaskakujące

Bardzo ciekawe ciekawostki ze świata

Czas czytania:2 minut/y, 55 sekund/y

Najnowsze zaskakujące fakty o ludziach, państwach, roślinach, wynalazkach. Zaskakujące wydarzenia, niesamowite, bardzo ciekawe ciekawostki ze świata. Krótkie i zabawne informacje, które dziwią i śmieszą

Niesamowite znalezisko w sedesie

1) 65-letni Austriak z miasta Graz siedział sobie na sedesie i robił to co się tam zawsze robi, gdy nagle z wody wyłonił się wąż pyton i ukąsił go w jądra. Jak to możliwe? Długi na 1,6 metra wąż uciekł jego sąsiadowi i wpełzł do jego sedesu, po czym rurą kanalizacyjną przedostał się w inne miejsce.

Jak wyglądają palce diabła?

2) Palce diabła – tak potocznie nazywa się grzyb okratek australijski, zwany też czerwoną ośmiorniczką. Początkowo rósł w Australii i Oceanii, na początku XX wieku dotarł do Europy. Ostatnio coraz częściej widzimy go rosnącego w Polsce, choć występuje raczej rzadko. Nazwa palce diabła wiele mówi o jego wyglądzie: jest czerwony, mający po kilka ramion i może przypominać dłoń wystającą spod ziemi. Jest niejadalny, w zapachu przypomina woń gnijącego mięsa, a uwielbiające tę woń muchy siadają i rozprzestrzeniają zarodniki grzyba.

> Ciekawostki o muchach

Bardzo ciekawe ciekawostki: Rzadka wada genetyczna

3) W Mosulu (Iran) przyszedł na świat chłopczyk z niezwykle rzadko występującą wadą genetyczną – trifalią. Tym, którzy nie znają tego określenia, wyjaśniamy: między nogami ma trzy swoje siusiaki.

Zaskakująca decyzja Facebooka

4) Władze francuskiego miasta Bitche założyły na Facebooku profil Ville de Bitche (Miasto Bitche). Niestety okazało się, że nazwa profilu “narusza standardy obowiązujące na Facebooku”. Prawdopodobnie stwierdzono, że chodzi o niecenzuralne słowo (Bitche przypomina określenie: “dziwka”). Po interwencji francuskie miasto odzyskało swój profil, jednak inne miasta wpadły w popłoch: co, jeśli ich nazwy też “naruszają zasady”? Chodzi na przykład o miasta mające takie nazwy, jak: Pussy (zdrobniała, potoczna nazwa narządów kobiecych), Condom (tego tłumaczyć chyba nie musimy) czy Anus (odbyt).

Najsłynniejsze nazwisko świata

5) Najpopularniejsze nazwiska na świecie – Wang, nosi około 76 milionów ludzi. Wang w języku mandaryńskim oznacza „król”.

niesamowite bardzo ciekawe ciekawostki ze świata fascynujące zaskakujące
Bardzo ciekawe ciekawostki ze świata: świecąca żaba (patrz ciekawostka na 9)

Najbardziej biały kolor

6) Naukowcy z Uniwersytetu Purdue (stan Indiana, USA) wynaleźli… najbardziej biała farbę świata. Ponieważ odbija prawie 100% światła słonecznego, może być używana do oziębiania budynków stojących tam, gdzie jest bardzo gorąco. To oznacza, że zbędne będzie używanie w tych budynkach klimatyzacji. Dotychczas używane białe farby odbijają 80 do 90% światła, więc reszta ciepła dostaje się do środka budynków.

Niesamowity zakup

7) 40-letni Tajlandczyk kupił na targu morskie ślimaki. Po przygotowaniu potrawy okazało się, że w skorupie ślimaka znajduje się jedna z najrzadszych pereł świata. Specjaliści wycenili ją na 250 tys. dolarów i powiedzieli, że na świecie jest tylko kilkaset takich pereł.

> Ciekawostki o Tajlandii

Największa ćma

8) Ćma drzewna (Endoxyla cinereus) żyjąca w Australii i Nowej Zelandii, to największa ćma świata. Jej rozpiętość skrzydeł wynosi 25 centymetrów, a waga prawie 30 gram.

> Nowa Zelandia ciekawostki

Niezwykła, świecąca żaba!

9) Przypadkowo odkryty w brazylijskich lasach nowo odkryty gatunek żaby (jest malutka pięknie pomarańczowa) nazwano Pumpkin toadlets czyli Dyniowa żabka. Naukowcy zbadali promieniami UV jej kości i okazało się, że kości są… fluorescencyjne czyli świecą w ciemnościach. Na razie nie wiadomo dlaczego tak się dzieje.

Długo oczekiwany wynalazek

10) Marzenie ludzkości o wyprodukowaniu wódki, która nie wywołuje kaca, właśnie się spełniło. A gdzie miałoby się nie spełnić, jeśli nie w Rosji, kraju miłośników wysokoprocentowych trunków. Wynalazcami, którzy powinni dostać za to nagrodę Nobla, są dwaj naukowcy z Akademgorodoka w Nowosybirsku. Dotychczas musiał wystarczyć jogurt, mleko albo picie dużej ilości wody z cukrem i solą.

Bardzo ciekawe ciekawostki ze świata wyszperał i napisał: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ekstremalne ciekawostki

wyjazd do Polski Wrocław Stare Miasto Poprzedni post Top 10 rzeczy, jakie warto zrobić w Polsce
dowcipy o strażakach kawały strażacy humor strażacki żarty strażak Następny post Dowcipy o strażakach