Bułgaria, ambasadorzy i Wesoły Wieżowiec

Sofia Bułgaria Gani Sunduri Kosowo

Bułgaria, Chorwacja, Polska. Wybrane informacje na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Bułgarii, Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

Bułgaria, ambasadorzy i Wesoły Wieżowiec

W Sofii (Bułgaria) otwarto wystawę artysty z Kosowa, ambasadora Partii Dobrego Humoru w Kosowie

Na zaproszenie Ambasadora Republiki Kosowa w Bułgarii Jego Ekscelencji Shpend Kallaba, do Sofii (Bułgaria) przybył artysta z Kosowa, Gani Sunduri. Piętnastego kwietnia 2015 r. w holu ambasady uczestniczył w wernisażu wystawy swoich komiksów i rysunków satyrycznych. Na uroczystości byli obecni ambasadorowie Polski, Czarnogóry, Albanii, Belgii, przedstawiciele innych ambasad i konsulatów, konsul i pierwszy sekretarz Republiki Kosowa w Bułgarii oraz bułgarscy artyści ze Związku Artystów Plastyków.

Przy akompaniamencie gitary znanego muzyka Shaki rozbrzmiały piosenki Gorana Bregovica, po czym Gani Sunduri z rąk Walerego Aleksandrowa (karykaturzysta, ambasador Partii Dobrego Humoru w Bułgarii) odebrał symboliczny klucz do swojego „apartamentu” nr 29, mieszczącego się w nie mniej symbolicznej siedzibie PDH czyli w Wesołym Wieżowcu (Happy Skyscraper) z papieru. Wszystko odbywało się obok mównicy wysokości 120 centymetrów, przedstawiającej dużych rozmiarów Wesołego Wieżowca.

Gani Sunduri, to założyciel i szef Xhennet Comics, które zorganizowało 10. dotychczasowych edycji festiwalu komiksu i karykatury w Prizren (Kosowo), ambasador Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) w Kosowie.

Uroczystość w Sofii pokazuje, że idea powstałej w Polsce w 2001 roku Partii Dobrego Humoru czyli rozweselanie świata, z każdym dniem zdobywa sympatyków w kolejnych krajach.

Na zdjęciu: otwarcie wystawy Gani Sunduri w Sofii
2015-04-16. Bułgaria

Dokąd zmierzasz Europo? – wystawa w Bułgarii

Międzynarodowa ekspozycja rysunku satyrycznego w Sofii – co miała z nią wspólnego Partia Dobrego Humoru?

1 sierpnia 2016 r. w miejskim ogrodzie przed Narodowym Pałacem Kultury w Sofii, otwarto plenerową ekspozycję rysunku satyrycznego pt. „Dokąd zmierzasz Europo? Droga Nadziei”. Na 32 planszach prezentowanych jest ponad 100 rysunków satyrycznych autorów z ponad 50 krajów, które wybrano z prac nadesłanych na 9. edycję konkursu magazynu Don Kichot ze Stuttgartu (Niemcy), kierowanego przez Erdogana Karayela – tureckiego karykaturzysty od 15 lat mieszkającego w Niemczech.

Kuratorem bułgarskiej wystawy jest Valery Aleksandrow – bułgarski rysownik, ambasador Partii Dobrego Humoru w tym kraju. Dlatego PDH jest patronem wystawy.

Wystawa organizowana pod patronatem UNHCR prezentowano już w Niemczech i Kosowie, wkrótce trafi do Iranu i innych krajów. Aktualnie w planach jest prezentacja tej wystawy w 17. krajach.

Na ilustracji: jedna ze stron katalogu z elementami PDH
2016-08-16. Bułgaria

Gani Sunduri – Happy Skyscraper on exhibition

Exhibition of artist from Kosovo and Kosovo’s ambassador of Good Humor Party was opened in Sofia (capital of Bulgaria)

After invitation from the Ambassador of Kosovo’s Republic, his excellence Shpend Kallaba, Gani Sunudri an Kosovo artist headed to Sofia (Bulgaria). His exhibitions of cartoons was opened on 15 April 2015 in the hall of embassy. On the opening ceremony ambassadors of Poland, Montenegro, Albania, Belgium, members from other embassys, Kosovo Republic consul, first secretary and bulgarian artists from Association of Bulgarian Artists were present too.

During the exhibition famous guitar player Mr. Shaka played Goran Bregovic songs. After that Gani Sunduri got symbolic keys to his apartment nr. 29 in Good Humor Party paper headquarters Happy Skyscrapper from Walery Alexandrow (cartoonist, ambassador of Good Humor Party in Bulgaria). All happened near 120 cm tall podium stylized as big Happy Skyscraper.

Gani Sunduri is an founder and boss of Xhennet Comics, which already organized 10 editions of cartoon festival in Prizren (Kosovo). His also ambassador of Good Humor Party in Kosovo.

This exhibitions in Sofia shows, that the idea of Good Humor Party (that was founded in Poland in 2001) to amuse whole world everyday gains well-wishers in new countries.
2015-04-16

Chorwacja. Wyróżnienie od PDH

W Sisak (Chorwacja) w międzynarodowym konkursie „MIKS 2015 – Jazz i Blues” przyznano wyróżnienie Partii Dobrego Humoru

Goran Ćeličanin z Serbii za swój rysunek otrzymał wyróżnienie Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party). Jest to jedno z nagród i wyróżnień, jakie ogłoszono 30 czerwca 2015 r.  podczas otwarcia wystawy i uroczystości wręczenia nagród w galerii mieszczącej się w Muzeum Miasta Sisak.

Tematem pierwszej edycji konkursu, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest karykaturzysta Nenad Ostojic, była muzyka jazzowa i bluesowa, a na konkurs 218 autorów z 55 krajów nadesłało 481 prac.
2015-07-01

PDH na Karpiku 2015

Partia Dobrego Humoru po raz kolejny była obecna podczas satyrycznej imprezy organizowanej w Niemodlinie (woj. opolskie)

W 2015 r. Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego Karpik odbył się w Niemodlinie po raz trzynasty. Impreza, której od samego początku kibicuje Partia Dobrego Humoru (międzynarodowa satyryczna organizacja powstała w Polsce, której legitymacje otrzymało ponad 4 tys. osób z wielu krajów), także w tym roku wniosła swój skromny wkład do Święta Karpia (Carp Festival).

Ponieważ Szczepan Sadurski (przewodniczący PDH) nie mógł przybyć, dzięki satyrykowi Michałowi Graczykowi (członkowi PDH od 2001 roku czyli od samego początku istnienia tej wesołej organizacji) podczas Karpika legitymacje wręczono trzem przedstawicielom WOPR w Nysie. Są to: Jarosław Białochwałek (prezes WOPR Nysa) oraz Andrzej Szczerbowski i Rafał Jakubowski. Poza tym banner z uśmiechniętym logo Partii Dobrego Humoru przesłany z Warszawy znów wspierał osoby bawiące się podczas tej sympatycznej imprezy.

Partia Dobrego Humoru dostała od organizatorów Karpika specjalne podziękowania w formie dyplomu.
2015-11-27

Dyplom PDH trafi do Kosowa

Z inicjatywy ambasadora Partii Dobrego Humoru w Bułgarii Dyplom otrzyma Stowarzyszenie Xhennet Comics

W dniach 11-14 października 2014 r. w Prizren (Kosowo) odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja międzynarodowego festiwalu komiksu i karykatury (10th International Comics & Cartoon Fest. Wśród uczestników będą artyści z Kosowa, Bułgarii, Macedonii, Cypru, Serbii, Turcji, Słowenii i Albanii. W czasie tej blisko 4-dniowej imprezy odbędą się wykłady na temat zjawiska jakim jest rysunek satyryczny w poszczególnych krajach, spotkania z artystami, ekspozycje i warsztaty rysunku satyrycznego, komiksu i karykatury. Impreza będzie otwarta dla publiczności, w godzinach 10.00 – 22.00.

Walex (Valery Alexandrov) – rysownik, ambasador Partii Dobrego Humoru w Bułgarii postanowił wyróżnić honorowym dyplomem PDH organizację o nazwie Xhennet Comics „za wkład do światowej, narodowej, regionalnej i powiatowej sztuki rysunku satyrycznego i komiksu”. Dyplom zostanie wręczony podczas uroczystego otwarcia festiwalu.

To kolejny międzynarodowy festiwal karykatury, jaki wsparła międzynarodowa organizacja o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party), założona w Polsce w 2001 roku.
2014-10-09