4 pomysły na dekoracje do akwarium

dekoracje do akwarium

Każdy akwarysta pragnie, żeby jego akwarium się dobrze prezentowało. Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkujący czy już trochę litrów wody przelaliśmy, to odpowiedni wygląd naszego podwodnego świata jest dla nas istotny.

Dlatego też w niniejszym artykule dowiesz się o 5 ciekawych dekoracjach do akwarium, które z pewnością odpowiednio podkreślą jego wizualne walory.

Korzenie i gałęzie

Nic lepiej nie urealnia życia w naszym akwarium, niż dodanie do niego kilku naturalnych dekoracji. Dzięki martwej naturze nasz zbiornik zacznie bardziej przypominać jeziorne (w przypadku słodkowodnych akwariów) lub morskie (w przypadku słonowodnych akwariów) baseny. Poza tym przy wyborze korzeni i gałęzi nie musimy się zbytnio martwić o dobranie ich do stylu naszego akwarium – takie dekoracje pasują praktycznie do każdego motywu.

Kamienie i skały

Jeszcze na chwilę zostańmy przy nieożywionej naturze i zastanówmy się nad dodaniem kilku kamyków lub skałek do naszego akwarium. Podobnie jak w przypadku korzeni i gałęzi, są to naturalne i pasujące do praktycznie każdego krajobrazu dekoracje. Mogą one odpowiadać za miejsce odpoczynku, schronienia, a nawet tarcia wśród naszych podwodnych mieszkańców. Jeśli jesteśmy bardziej ambitni, to możemy pobawić się w konstruowanie budowli z tychże kamieni, jak chociażby model Stonehenge czy podwodnego zamku.

Podwodne modele i posągi

Ciekawą sprawą są również podwodne modele różnorodnych statków, łodzi podwodnych, zatopionych samochodów etc. oraz posągi i figurki postaci historycznych lub mitycznych. Świetny wybór dla entuzjastów sztuki pokazywania opowieści poprzez własne akwarium. Są to zazwyczaj sporych rozmiarów dekoracje, które mogą zabrać dużo powierzchni w naszym akwarium. Dlatego też nie powinniśmy przesadzać z ich liczbą oraz dostosować konkretne modele pod styl naszego akwarium (np. samochody w nowoczesnym motywie, statki w motywie industrialnym lub średniowiecznym etc.).

Podwodne domy

Na koniec warto wspomnieć o szczególnym typie dekoracji akwariowych, które poza cechami stricte wizualnymi, mogą również pełnić funkcje pomocne dla naszych podwodnych mieszkańców. Albowiem zamontowanie kilku domków czy domków naszym akwarium pozwoli naszym rybom na znalezienie, podobnie jak w przypadkach kamieni, miejsca schronienia, wypoczynku oraz tarcia. W dodatku są to zazwyczaj niemałe obiekty, które będą pomieszczą wiele żyjątek pod swoim dachem.