dodatkowe pieniądze poradnik ciekawostki

Jak dorobić do wypłaty? 5 sposobów na dodatkowe pieniądze

Czas czytania:2 minut/y, 16 sekund/y

Ceny w sklepach niemile zaskakują, rosną opłaty za media i ceny benzyny. Nic dziwnego, że w obliczu tak trudnej sytuacji gospodarczej wielu z nas prosi o podwyżkę lub szuka dodatkowego źródła dochodu. Poznaj 5 sposobów na dorobienie do pensji.

Sposobów na znalezienie dodatkowego źródła zarobku jest wiele. Możesz po godzinach zająć się tym, co robisz zawodowo. Nauczyciele często udzielają korepetycji po godzinach, a cukiernicy pieką torty na prywatne zamówienie. Możesz pójść jednak zupełnie inną drogą i spróbować zmonetyzować swoją pasję, która nie jest dla Ciebie źródłem dochodu.

Jeśli szukasz pomysłu, jak dorobić, sprawdź nasze propozycje. Znajdziesz wśród nich zarówno pomysły na zarabianie w domu, jak i na pracę dodatkową w terenie.

Opieka nad dziećmi

Wielu rodziców chciałoby od czasu do czasu wyjść na randkę lub spotkać się z przyjaciółmi, a nie mają z kim zostawić dzieci. Szukają wówczas na ten czas opiekunki.Jeśli pracujesz na etacie i masz czas tylko w weekendy lub popołudniami, a dodatkowo lubisz dzieci, to świetna opcja dla Ciebie. Zarobki opiekunki w zależności od miasta wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za godzinę.

Możesz również poszukać pracy jako animator na różnego rodzaju imprezach, np. urodzinach, chrzcinach czy komuniach. Tutaj można liczyć na wyższą stawkę godzinową – w zależności od miasta może wynieść od kilkudziesięciu złotych za godzinę.

Copywriter

Masz lekkie pióro, a pani z polskiego zawsze chwaliła Twoje wypracowania? Spróbuj swoich sił jako copywriter, czyli osoba pisząca teksty na zamówienie. Możesz pisać teksty na blogi sklepów internetowych, artykuły na rozmaite tematy czy opisy produktów. Jeśli masz jakąś pasję lub jesteś specjalistą w danej dziedzinie, Twoim dodatkowym atutem będzie znajomość tematu od podszewki. Stawki w tym zawodzie wahają się od 10 do kilkudziesięciu złotych za 1000 znaków ze spacjami (około pół strony A4).

Kelner

Praca kelnera lub barmana to atrakcyjny sposób podreperowania domowego budżetu zwłaszcza z uwagi na wysokie napiwki. Wiele restauracji czy pubów szuka dodatkowych kelnerów tylko na weekendy, kiedy ruch jest największy. Dzięki temu mogą w ten sposób dorobić nie tylko studenci, ale również osoby na co dzień pracujące na etacie.

Rękodzieło

Dziergasz na drutach takie czapki, że wszyscy wokół pytają, gdzie je można kupić? A może szyjesz ręcznie maskotki lub robisz biżuterię? Wiele osób jest w stanie zapłacić wyższą cenę za produkty hand made, warto więc pomyśleć o spieniężeniu swojej pasji. Swoje przedmioty możesz wystawiać np. na portalach aukcyjnych. Kto wie, może okaże się, że Twoje wyroby cieszą się taką popularnością, że otworzysz własny sklep internetowy?

Przewóz osób

Jeśli masz prawo jazdy i lubisz prowadzić auto, pomyśl o dorabianiu jako kierowca Ubera lub taksówki. Pamiętaj jednak, że najpierw będzie trzeba załatwić formalności związane z uzyskaniem licencji taksówkarskiej. Wniosek wraz z odpowiednimi załącznikami złożysz w urzędzie gminy. Koszt uzyskania takiej licencji waha się od 200 do 450 zł.

Invercargill ciekawostki Nowa Zelandia Bill Richardson Transport World atrakcje Poprzedni post Muzeum motoryzacyjne w Invercargill, Nowa Zelandia
humor zabawki dowcipy o zabawkach kawały zabawka żarty Następny post Najlepsze dowcipy o zabawkach dla dzieci