okulary ciekawostki o okularach singiel singielka Dzień Singla

15 lutego – Dzień Singla

Czas czytania:1 minut/y, 24 sekund/y

Kim są single XXI w.? Dlaczego ludzie młodzi wybierają samotne życie? To jedne z wielu pytań, które mogą się nasuwać w Dzień Singla (15 lutego). Odpowiedzi starają się znaleźć nie tylko sami zainteresowani

Singiel i singielka

Single, to często osoby młode. Stawiają na edukację i rozwój osobisty. Zaangażowanie w pracę i brak czasu na pielęgnowanie relacji utrudniają im stworzenie stabilnego związku. Wszystko dobrze, gdy jest to świadomy wybór. Problemy zaczynają się, kiedy nieumiejętność życia we dwoje to efekt trudności osobowościowych.

– Coraz trudniej jest nam radzić sobie z różnymi emocjami w związku. Relacja między dwojgiem ludzi to nie tylko przyjemne rzeczy, oparcie, poczucie bliskości, lecz często także związany z tym lęk – zauważa Katarzyna Niewińska, psychoterapeutka w klinice Psychomedic.

Niechęć do związku może wynikać ze strachu przed brakiem akceptacji ze strony partnera i utratą ukochanej osoby. Obawę budzą też odpowiedzialność za drugiego człowieka oraz możliwość zatracenia własnej odrębności i indywidualności. Poważnym problemem okazuje się także brak asertywności. Nie zawsze potrafimy umiejętnie radzić sobie w sytuacjach konfliktowych, mówić o własnych potrzebach, negocjować czy osiągać kompromis.

Dzień Singla

– Należy jednak pamiętać o tym, że człowiek ma wbudowaną potrzebę bycia w relacji, w kontakcie, dzielenia się emocjami, bo to daje uczucie spełnienia – mówi ekspertka. Brak partnera może prowadzić do bierności, izolacji i depresji. Dlatego ważne jest, aby single potrafili zorganizować sobie czas, rozwijali swoje pasje, a jednocześnie byli otwarci na możliwość zbudowania trwałej relacji.

Niewątpliwie jesteśmy świadkami dużych przemian społeczno-kulturowych. Obecnie przyzwolenie na bycie singlem jest znacznie większe niż w przeszłości, a Dzień Singla, obchodzony zaledwie dobę po walentynkach, daje okazję do pokazania, że „sam” wcale nie musi oznaczać „samotny”.

Dostarczył: InfoWire.pl

Zobacz też:
> Wszystko o Walentynkach
> Singiel się żeni czyli swatka po polsku

kominiarz kominiarze czyszczenie kominów usługi kominiarskie komin kominy Poprzedni post Czyszczenie komina. Samemu czy wezwać kominiarza?
Wielkanoc symbole wielkanocne kurczak Następny post Wielkanocne symbole: baranek, zajączek i kurczak