Czy etui do Huawei P40 Lite pomaga chronić moduł z aparatami foto?

etui do Huawei P40 smartfon

Huawei to producent, który jeszcze kilka lat temu rządził i dzielił na wielu rynkach. Firma miała też bardzo mocną pozycję w Polsce. Wszystko zmieniło się po zablokowaniu przez Google możliwości korzystania z usług Google Mobile Services. Huawei nie poddało się i stworzyło własną wersję oprogramowania, które znajduje się m.in. na P40 Lite. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Czy istnieje sposób, dzięki któremu zwiększymy bezpieczeństwo wyspy z aparatami?

Huawei P40 Lite — specyfikacja techniczna

Mimo tego, że telefon posiada w nazwie dopisek „Lite”, to trzeba na niego patrzeć, jak na produkt niezwykle udany, co zresztą potwierdzają recenzenci, ale i zwykli użytkownicy, którzy zdecydowali się zaufać producentowi i kupili ten smartfon.

Wyświetlacz ma przekątną 6,4 cala i pracuje w rozdzielczości Full HD+. Producent zdecydował się na zastosowanie matrycy LCD. Kamerkę do zdjęć selfie (16 Mpix, f/2.0) ulokowano w górnym lewym rogu urządzenia, zgodnie z panującą na rynku modą.

Huawei P40 Lite pracuje pod kontrolą autorskiego procesora producenta. Jest to moduł Kirin 810, który wspiera dedykowany układ graficzny Mali G52 z chipem NPU. Mamy tu 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB na dane, które można rozbudować dzięki karcie Nano Memory.

Użytkownicy w bardzo dobrym tonie wypowiadają się o aparacie głównym, który producent ulokował na charakterystycznej, wystającej nieco ponad tylną ścianę obudowy, wyspie. Mamy tu następujący zestaw matryc: 48 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix.

Trudno też narzekać na zaplecze komunikacyjne. Dostajemy wszystko to, czego można było spodziewać się po wersji Lite: NFC, Bluetooth 5.0, port słuchawkowy audio oraz moduł USB-C. Akumulator ma pojemność 4200 mAh i wspiera szybkie ładowanie (40 W).

Jakie etui do Huawei P40 Lite wybrać?

Każdy smartfon z dużym, wyraźnie zarysowanym modułem aparatu, wymaga od użytkownika sporej troski. Moduł, który wystaje poza obrys obudowy, już z założenia, ma o wiele większe szanse na przypadkowe zarysowanie lub na to, że zbierze cały impet uderzenia, gdy telefon upadnie nam na przykład na chodnik tylną ścianą w dół.

Ciekawym rozwiązaniem, które pomoże zwiększyć bezpieczeństwo zarówno całej tylnej ściany, jak i wyspy foto, jest dedykowana Huawei P40 Lite obudowa. Można tu wskazać na przykład na serię Matt Case od firmy 3MK. Takie etui można kupić w wielu różnych wzorach: zarówno w limitowanej edycji ze Stalą Ostrów, jak i w wybranych wersjach kolorystycznych.

Taki case chroni nasz telefon na kilku płaszczyznach. Najważniejsza jest oczywiście zgodność z normą Absorber125, która potwierdza, że urządzenie przetrwało 26 następujących po sobie upadków z wysokości 125 cm. Matt Case ma także dodatkowo wzmocnioną bryłę w miejscu, gdzie znajduje się aparat, dzięki czemu jego ochrona jest o wiele lepsza. Co ciekawe, można je także prać, bez obaw o to, że utraci swoje właściwości.

Inne akcesoria do Huawei P40 Lite

Trudno mówić o kompleksowej ochronie telefonu, jeśli nie zabezpieczymy jego ekranu. Bardzo często powtarzanym mitem jest ten, jakoby szkło hartowane było bardzo drogie, a zbyty ekran można było wymienić od ręki za dość niewygórowane kwoty. Jest dokładnie odwrotnie.

Za dobrej jakości szkło hartowane, na przykład od 3mk, zapłacimy nie więcej niż sto złotych. Koszt wymiany zbitego ekranu to wydatek nawet i czterokrotnie większy. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz P40 Lite przez długi czas będzie wyglądał świetnie, to najlepszym możliwym wariantem jest inwestycja zarówno w etui, jak i w szkło ochronne, ewentualnie folię na wyświetlacz.