fanpage turystyka prowadzenie Facebook

Prowadzenie fanpage w turystyce

Czas czytania:2 minut/y, 33 sekund/y

Fanpage w turystyce

Social media potrafią stać się głównym kanałem promocji dla turystyki. Znacznie skuteczniejszym niż popularne platformy, prezentujące oferty hoteli z całego świata. Trzeba tylko podejść do nich z pomysłem, który przyciągnie miliony użytkowników.

Jak zatem powinno wyglądać prowadzenie fanpage w turystyce? Rozwiązań jest sporo, podobnie jak narzędzi do wykorzystania. Trzeba je tylko dopasować do potrzeb konkretnego biznesu.

Prowadzenie fanpage – jak to robić dobrze?

Gdzie zdobyć wiedzę o tym, jak profesjonalnie prowadzić fanpage? Jeśli podjęliśmy decyzję o samodzielnym działaniu, warto pójść na szkolenie social media, dzięki któremu pozyskamy potrzebne informacje teoretyczne oraz praktyczne umiejętności. Warto także sięgnąć do fachowej literatury, w której sporo mówi się o bieżących trendach – aby odnieść sukces, należy wykorzystać to, co w nich najlepsze dla swoich indywidualnych potrzeb.

Wielu przedsiębiorców zamiast wybrać się na szkolenie social media, decyduje się na współpracę z agencją. To solidna oszczędność czasu oraz sposób na pozyskanie naprawdę wartościowego ruchu. Zatrudnieni w agencji specjaliści, wiedzą, co w internetowej trawie piszczy oraz kreatywnie podchodzą do tematu, znajdując najlepsze rozwiązania dla danej branży oraz charakteru konkretnego biznesu. Każda firma turystyczna jest przecież inna, nastawiona na inne cele biznesowe i grupy docelowe.

Spójny przekaz w regularnych dawkach

Prowadzenie fanpage trzeba oprzeć przede wszystkim na spójnym przekazie. Warto zacząć od intensywnej burzy mózgów. Na tym etapie ustala się, do kogo w zasadzie treść jest adresowana, czego potrzebują odbiorcy oraz co ich szczególnie interesuje. Do potencjalnych klientów trzeba przecież mówić ich językiem, pokazując, co mogą zyskać.

Fanpage w turystyce to jednak nie tylko bezpośrednia promocja komercyjna, ale także subtelne pokazywanie piękna danego miejsca, okolicznych ciekawostek. Trzeba to zrobić tak, żeby fani nie tylko pozostawiali setki polubień, ale też sami zapragnęli pojechać w dane miejsce.

Świetnym przykładem takiego działania są strategie promocji wprost z Brazylii… Okazuje się bowiem, że za pośrednictwem fanpage’a miasta Salvador można zobaczyć na żywo, jak wygląda karnawał w iście egzotycznym wydaniu. Któż po obejrzeniu takiego filmu nie chciałby dołączyć do setek ulicznych tancerzy?

Nie potrzeba jednak tropików – równie wiele można osiągnąć też na rynku lokalnym. W każdym regionie naszego kraju przecież wiele się dzieje. Trzeba tylko znaleźć pomysł na to, jak pokazać to w taki sposób, żeby zachwycić odbiorców.

Mówienie językiem odbiorców

Niemal każde szkolenie social media podkreśla, że content na profilu powinien być w pełni dopasowany do celów biznesowych oraz grupy docelowej, do której chcemy trafić. Trzeba go dostosować od strony językowej oraz odpowiedniego przekazu wizualnego. Prowadzenie fanpage turystycznego na Facebooku ma budzić marzenia oraz tęsknotę podróżowaniem – w pięknych okolicznościach przyrody lub w wielkim mieście.

Należy pobudzać wyobraźnię, działać obrazem i angażować – niech ludzie poczują, że chcą do nas dołączyć nie tylko na fanpage’u, ale również w rzeczywistości.

Dzięki temu szybko przejdą na stronę hotelu, pensjonatu lub ośrodka wypoczynkowego i klikną „rezerwuj już dziś”. A przecież właśnie na tym zależy wszystkim przedstawicielom branży HoReCa. Nieprawdaż? Można to osiągnąć przy pomocy social mediów.

Zobacz też:
> Turystyka stadionowa
> Dowcipy o turystach i turystyce

Dziękujemy za współpracę, linii zdjęte 31-8-22. Fanpage w turystyce.
ht**s://conten***ro.pl/prowadzenie-fanpage/
h**ts://e***ree.pl/szkolenie-social-media/

miasto Grudziądz ciekawostki zabytki atrakcje Poprzedni post Grudziądz – 28 ciekawostek
Albania ciekawostki o Albanii atrakcje góry kościół Następny post Kraj wiśni i bunkrów. Ciekawostki o Albanii