firmowy event konferencje eventy firmowe

Firmowy event. Co jest ważne?

Czas czytania:1 minut/y, 42 sekund/y

Dzięki przeprowadzonym niedawno badaniom wiemy więcej na temat różnego rodzaju eventów firmowych czyli spotkań organizowanych dla pracowników

Aż 60% firm, które organizują firmowy event, to firmy zatrudniające od 10 do 60 pracowników, a ok. 20% to firmy zatrudniające od 51 do 250 pracowników. Jeśli organizowany jest firmowy event, prawie 8 firm na 10 organizuje go poza firmą.

Poszukiwania odpowiedniego miejsca zaczynają się na kilka miesięcy przed datą spotkania. O decyzji gdzie zorganizować firmowy event decydują głównie: łatwość dojazdu, cena i jakość kuchni. Dla uczestników eventów ważne są także standard pokoi oraz bliskość natury.

Kiedy organizowane są wyjazdy firmowe?

Coraz częściej firmowe eventy organizowane są nie w weekendy, ale w dni robocze. Najlepiej zaraz przed weekendem lub po weekendzie, gdyż wyjazd biznesowy można wtedy połączyć z bleisure czyli wyjazdem o charakterze turystycznym. Tym niemniej, dla połowy uczestników dzień tygodnia nie ma znaczenia.

Kto organizuje eventy firmowe?

42% to firmy z branży usług, 33% z branży produkcji przemysłowej, 21% z handlu – to najczęściej wskazywane odpowiedzi.

Jaka pora roku wybierana jest na konferencje?

Najczęściej jest to okres podsumowań mijającego roku. W II i IV kwartale organizowanych jest niemal 70% wszystkich konferencji. Najwięcej w IV kwartale (czyli wrzesień-grudzień) głównie od października do grudnia.

Tekst: (c) Sadurski.com
Na podstawie badań hotelu Narvil Conference & SPA

karykatury na żywo karykaturzysta event imprezy
> Atrakcja na firmowy event: karykatury na żywo w wykonaniu Sadurskiego

Event marketing – jedno z narzędzi komunikacji marketingowej, polegające na wykorzystaniu różnego rodzaju wydarzeń czyli eventów do realizacji celów przedsiębiorstwa. Event marketing, w odróżnieniu od innych form komunikacji z konsumentami, bazuje głównie na kontakcie bezpośrednim z marką. Eventy są też pretekstem do pozyskania uwagi mediów, przez co mogą stanowić alternatywę dla klasycznych form reklamy. Eventy marketingowe mogą być kierowane także do pracowników organizacji, przez co można je klasyfikować jako instrumenty komunikacji wewnętrznej.

Zobacz też:
Amerykański serwis pracy CareerCast po raz kolejny na liście najbardziej stresujących zawodów na świecie, obok m.in. zawodu strażaka, policjanta i żołnierza, umieścił zawód event plannera.
> Eventy ciekawostki – tu więcej

> Atrakcje na jubileusz firmy

ciekawostki erotyczne o seksie erotyka seks klub go-go tańczące nagie kobiety Poprzedni post Ciekawostki erotyczne
krótkie ciekawostki zaskakujące fakty historyczne średniowiecze rycerze dowcipy o nauczycielach historii Następny post Krótkie ciekawostki historyczne