Jak nauczyć psa nowych sztuczek?

jak nauczyć psa nowych sztuczek ciekawostki

Niezależnie od tego, czy masz figlarnego szczeniaka, czy seniora prowadzącego siedzący tryb życia, psy w każdym wieku i każdej rasy mogą nauczyć się nowych sztuczek. Codzienne komendy, takie jak „siad” i „zostań”, są ważne przy nauce podstawowych manier — i przy trzymaniu psa z dala od kłopotów — ale twój psi towarzysz jest zdolny do wszelkiego rodzaju innych wyczynów, które podobają się tłumowi. Sztuczki z psami to nie tylko zabawny sposób na zabawienie gości; eksperci twierdzą, że zarówno psy, jak i ich ludzie odnoszą ogromne korzyści z procesu szkolenia sztuczek.

Naucz psa kręcić się w kółko

Popęd psa do polowania sprawia, że kręcenie się w kółko to sztuczka, której każdy pies może się nauczyć. Możesz wykorzystać naturalną skłonność psa do polegania na jego nosie, aby znaleźć ofiarę i zwabić go do poruszania się na różne sposoby. Wejdź na: http://sprawnefirmy.pl.

  1. Pozwól psu wywąchać smakołyk w twojej dłoni.
  2. Poruszaj ramieniem w szerokim kółku wokół psa, dając wskazówkę „obróć”.
  3. Zachęć psa, aby podążał za nosem i kręcił się w kółko, i nagradzaj go smakołykiem.

Kiedy twój pies zrozumie tę sztuczkę, przejdź do używania tylko słowa „obrót” lub wykonywania okrągłego gestu ręką lub ramieniem, aby wywołać zachowanie. (Możesz także nauczyć kolejnego polecenia, takiego jak „przewiń do tyłu” lub „do tyłu” i wytrenuj psa, aby obracał się w przeciwnym kierunku).

Naucz psa turlania

Kiedy twój pies może podążać za sygnałem „leżeć”, możesz przejść do komendy „przewróć się”. Po prostu staraj się trzymać ręce z dala od swojego kundla, kiedy go uczysz. „Instynktownie chcemy uczyć nasze psy, manipulując nimi fizycznie, ale kiedy pies rezygnuje z inicjatywy, w rzeczywistości spowalnia to proces uczenia się. Zamiast tego zawsze używaj smakołyków, zabawek lub innych nagród, aby samodzielnie zwabić psa do właściwej pozycji ciała.

  1. Umieść psa w pozycji „w dół”.
  2. Za pomocą smakołyku poprowadź psa nosem nad jego ramieniem, aby zachęcić go do przesunięcia ciężaru ciała w poszukiwaniu smakołyku, jednocześnie dając sygnał „przewróć się”.
  3. Kontynuuj ruch, aż jego ciało całkowicie się przewróci, a następnie daj nagrodę.

Chociaż jest to zdecydowanie bardziej zaawansowana sztuczka, użycie wyjątkowo smacznego przysmaku oraz dużo cierpliwości i powtórzeń może sprawić, że tak się stanie. Twój pies powinien już znać komendy „aportuj” i „upuść” i możesz najpierw użyć tych komend, aby nauczyć psa zabawy w aportowanie z pustą puszką po napojach.