Jak zapobiegać korozji? Przykłady użycia folii antykorozyjnej

jak zapobiegać korozji folia antykorozyjna ciekawostki

Korozja jest problemem dla wielu branż oraz osób prywatnych. Czy da się zapobiegać korozji w sposób skuteczny, pewny i zapewniający ochronę chociażby na pięć lat bądź rejs towaru z Chin do portu docelowego? Wszystko wskazuje na to, że folia antykorozyjna może być takim rozwiązaniem.

Dlaczego metal rdzewieje?

Przyczyną rdzewienia metali są różne procesy. Do najczęstszych należą oczywiście procesy chemiczne. Zachodzą one przez połączenie tlenu z powietrza, chloru oraz tlenków siarki i azotu. Dość istotnym czynnikiem są również procesy biologiczne, w których to bakterie mają wpływ na rdzewienie metali. To oczywiście nie wszystkie przyczyny rdzewienia metali, o których możesz więcej przeczytać w tym miejscu https://www.excor.pl/blog/2020/01/31/najczestsze-przyczyny-korozji-metali/

Człowiek od dawien dawna próbuje na różne sposoby radzić sobie z procesem rdzewienia. Używa specjalnych płynów, smarów oraz olejów, mających zapobiegać powstawaniu korozji. Niestety  nie da się do końca wyeliminować tego problemu. Można jednak zaufać specjalistom i ich wynalazkom, które zabezpieczają metalowe elementy na dłużej. Folia antykorozyjna jest jednym z nich.

Folia antykorozyjna. Produkt XXI wieku

Folia antykorozyjna jest produktem, który wykorzystuje technologię VCI, chroniącą metale przed rdzewieniem. Pozornie zwyczajny produkt, który wyglądem nie różni się od klasycznej folii pakowej, jest oparty na lotnych inhibitorach korozji, które spowalniają ten proces. Folia antykorozyjna zwalcza przyczyny korozji? Zdecydowanie tak.

Folia antykorozyjna. Zastosowanie

Folia antykorozyjna ma różne zastosowania. Jej gatunek termokurczliwy służy do ochrony części i całych elementów maszyn, transportowanych na statkach, na otwartej przestrzeni. Kaptury z folii antykorozyjnej dają możliwość zabezpieczenia pojedynczego detalu, grupy elementów bądź dobrania odpowiedniego opakowania dla transportu na palecie, w skrzyni, w pudełku lub w kontenerze.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są rękawy antykorozyjne. Pozwalają one na pakowanie długich, metalowych części oraz ich zgrzewanie. To ciekawe rozwiązanie, jeśli jesteś dystrybutorem takich części i chcesz, by w nienaruszonym stanie docierały do odbiorcy.

Worki antykorozyjne pozwalają zaś na zabezpieczanie i przechowywanie nie tylko części samochodowych, ale również tych stosowanych w lotnictwie, stoczniach czy na jachtach. Doskonała technologia sprawia, że pozornie nieskuteczne zabezpieczenie chroni czasem bardzo cenne części metalowe przed zniszczeniem.

Jeśli w swojej działalności stawiasz na ekologię i odpowiedzialny biznes, może zainteresować Cię dostępna w firmie excor.pl folia antykorozyjna biodegradowalna. Otrzymujesz produkt, który przez prawie sześć miesięcy chroni Twoje metalowe elementy przed zniszczeniem. A co potem robisz z folią? Nic! Dzięki warunkom atmosferycznym oraz bakteriom ta folia antykorozyjna rozkłada się na hummus, CO2 oraz wodę.

Czy można chcieć czegoś więcej?  Oczywiście! Pełna oferta produktu, który określamy mianem folia antykorozyjna dostępna jest na stronie https://www.excor.pl/produkty/folia-antykorozyjna/