Pomnik gejów z dzieckiem?

geje Legnica pomnik

Legnica. Od pół wieku. Trwa polityczny skandal w Legnicy

W mediach coraz więcej informacji o homoseksualistach, którzy coraz głośniej domagają się równych praw dla swych związków. Tymczasem jeśli chodzi o pomniki, równouprawnienie jest, i to od dawna.

Mieszkańcy Legnicy od zawsze nazywają ten pomnik niezbyt cenzuralnie. Zamiast określenia „gej”, wymieniają nazwę jednej z części roweru. Pomnik Wdzięczności, przedstawiający żołnierza Ludowego Wojska Polskiego polskiego i Armii Czerwonej z dzieckiem, postawiono, aby sławił przyjaźń między oboma narodami, które walczyły ramię w ramię z faszyzmem.

Jeśli na pomniku są dwa geje – polski i sowiecki (to jeszcze można zrozumieć), to co symbolizuje postać małej dziewczynki na ich ramionach? Czyżby jakieś ukryte przesłanie p*dofilskie? Jedno jest pewne – w Legnicy trwa zażarta walka polityczna o ten pomnik.

W grudniu 2009 r. legniccy radni (PiS, PO i LPR) uchwalili, aby pomnik przenieść z Placu Słowiańskiego na cmentarz. Zaraz potem Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaskarżył tę uchwałę. Wkrótce Wojewoda Dolnośląski Rafał Jurkowlaniec stwierdził, że to nie radni, ale prezydent ma prawo decydować o przeniesieniu pomnika, w dodatku trzeba to skonsultować z rosyjską ambasadą.

Pomnik postawiono w 1951 r. i już kilka lat później pojawiły się pierwsze głosy, aby go usunąć. Od 1990 roku trwają regularne przepychanki polityczno-prawne, które geje (?) z pomnika mają głęboko w d…e. Stoją twardo i nie dają się nikomu posuwać.

Foto: Wikimedia
Informacja na portalu: (c) Sadurski.com od maja 2010

Legnica

Miasto na prawach powiatu w Polsce, w środkowej części województwa dolnośląskiego. Jest położone nad rzekami: Kaczawą (lewy dopływ Odry) i wpadającą do niej Czarną Wodą.

Legnica uzyskała lokację miejską przed 1252 rokiem. W latach 1809–1945 Legnica była stolicą rejencji legnickiej w pruskiej prowincji Śląsk. Od 1 czerwca 1975 r. do 31 grudnia 1998 miasto było stolicą województwa legnickiego. Od 1992 r. stolica diecezji legnickiej Kościoła rzymskokatolickiego. Od 1999 roku siedziba władz ziemskiego powiatu legnickiego.