Marcin Miller Boys ciekawostki Jesteś szalona disco polo Wolność

Zespół Boys i Marcin Miller – ciekawostki

Czas czytania:3 minut/y, 51 sekund/y

Ciekawostki o zespole Boys i o Marcinie Millerze. Początki, pierwsza płyta, koncerty. Muzyka disco polo i dance. Najważniejsze informacje, które powinieneś poznać

Początki grania

1) Zespół (o ile pierwsze szkolne granie można nazwać zespołem) założyło czterech młodych mieszkańców miejscowości Prostki na Mazurach, leżącej 7 km od Grajewa i 20 km od Ełku. W latach 1975-1983 chodzili tu do szkoły podstawowej. Pierwsze próby odbywały się w szkolnej sali. Początki były łatwiejsze, gdyż ojciec Roberta, szkolny nauczyciel muzyki, miał organy Vermona, gitarę basową i ksylofony.

2) Początkowo zarabiali grając na weselach i wiejskich zabawach. Także w klubie El Dorado w Zimnej (75 km od Prostek). Grali m.in. utwory Depeche Mode, także znanych już wtedy zespołów: Milano, Bayer Full i Fanatic.

3) Pierwsza gitarę marki Ibanez kolega sprowadził Robertowi z USA, za 250 dolarów i trzeba ją było spłacać przez pół roku. Pomogła w tym umiejętność składania telewizorów z części kupionych na giełdzie elektronicznej Wolumen w Warszawie.

4) Początkowo zespół nazwali Las Vegas, potem Black and White, wreszcie od 1990 r. Boys. Ta nazwa była krótka i w przeciwieństwie do Black and White, fani pisząc na transparentach nazwę mogli w niej zrobić nie siedem błędów, ale jeden.

5) Wkrótce chłopaki na jednym z warszawskich osiedli Warszawy kupili od prywatnej osoby syntezator Roland e-15. Brzmienie zespołu stało się o wiele lepsze.

Boys – pierwsza kaseta

6) Pierwsza kaseta zespołu Boys została nagrana w garażu w domu rodzinnym Krzysztofa Cieciucha. Każdy utwór wszyscy grali wspólnie, bez możliwości miksowania i zmiany w brzmieniu zarejestrowanego nagrania. Na jednej z piosenek magnetofon kasetowy Technics zarejestrował zgrzyt drzwi, którymi wchodziła mama Krzyśka, niosąc kanapki.

7) Ponieważ na obu stronach kasety powinno być tyle samo piosenek, do siedmiu już nagranych dodano na końcu “Wolność“, który stał się wielkim hitem.

9) Kaseta otrzymała tytuł “Dziewczyna z marzeń“. Pod koniec 1991 r. została wysłana do Sławomira Skręty (Blue Star) i natychmiast trafiła do produkcji. O tej kasecie krążą legendy, podobno miała nawet milion nakładu. Zespół nic nie zarobił, ale stał się sławny.

Inne ciekawostki o zespole Boys

10) Sprzęt muzyczny i nagłaśniający Boysi wozili ze sobą sami. W szoferce było miejsca na trzy osoby, więc ciągnęli zapałki który z czwórki wsiada na plandekę ze sprzętem. Któregoś dnia zabrakło paliwa. Ponieważ było minus 20 stopni C., całą czwórka piła wódkę, żeby się rozgrzać.

11) Marcin Miller przez 3 miesiące studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, jednak szybko zrezygnował. Sprzedawał ciuchy na bazarze, potem w urzędzie pracy w Ełku zarejestrował się, a wkrótce zaczął tu pracować. Ponieważ w weekendy nocami zespół występował, Marcin za biurkiem przysypiał. Po kilku takich przypadkach, został wyrzucony z pracy.

12) W 1994 r. zespół Boys zrezygnował ze współpracy z firmą fonograficzną Blue Star. Związał się z powstającą wtedy w Białymstoku firmą Green Star. Pierwszą płytą w nowej firmie była “Miłość jak wiatr“.

bazylika Piłsudski Białystok ciekawostki atrakcje zabytki
Bazylika i pomnik J.Piłsudskiego w centrum Białegostoku

Osiągnięcia i inne ciekawostki

13) Zespół Boys otrzymał ok. 25 różnego rodzaju nagród. M.in. na festiwalu w Opolu nagrodę TVP, nagrody na festiwalu w Ostródzie. To właśnie tutaj w 2015 r. zespół miał swoje 25-lecie. W tym samym roku w Iłowie odbył się benefis Boysów, na zakończenie jubileuszowej trasy koncertowej.

14) Do 2017 r. zespół Boys wydał 23 albumy, w tym dwa albumy świąteczne. Także (do 2019 r.) 14 albumów-składanek. W 2019 r. ukazała się składanka “The Best of”. Boys ma na koncie 5 platynowych i dwie złote płyty.

15) Wilki hit “Jesteś szalona” powstał w 1997 roku. Ukazał się na albumie “O.K.”. To wtedy Boys przekształcił się w boysband, każda z piosenek zyskała taneczną choreografię. Z zespołu odszedł wtedy Krzysztof Cieciuch.

16) Zespół Boys występował w krajach Europy i w USA.

17) Obecnie Boys, to czterech wykonawców. Z Marcinem Millerem (keyboard, śpiew) występują wokaliści-tancerze: Jan Cieniewicz, Andrzej Jabłoński i Marcin Dardziński.

Marcin Miller ciekawostki

18) Marcin Miller (pseudonim Żabka) urodził się 27 maja 1970 roku. Obecnie mieszka w Ełku, ma żonę Annę (wzięli ślub w 1990 roku) i dwóch synów. Jest wyznawcą prawosławia. W 2019 roku Internet obiegł makabryczny fejk, jakoby M.Miller zginął w wypadku samochodowym. Szybko zdementowano tę informację. Oprócz płyt zespołu Boys wydał dwa solowe albumy: Zakochany facet (1999) i Wciąż kochany (2016).

19) W 2014 r. Marcin Miller wystąpił w telewizyjnym show “Taniec z gwiazdami” (Dancing with the stars). Jego partnerką była Nina Tyrka. Był uczestnikiem telewizyjnego reality show Big Brother VIP (2008), jurorem w jednym odcinku programu “Jak oni śpiewają” (2009), występował też w innych programach telewizyjnych.

Ciekawostki o zespole Boys: (c) Sadurski.com
Górne foto: Fryta 73 / cc-by sa 2.0

Zobacz też:
> Wesele bez disco polo
> Bollywood ciekawostki
> Ciekawostki o saksofonie

kościół Bełżyce ciekawostki atrakcje zabytki Poprzedni post Bełżyce, woj. lubelskie – ciekawostki
golf słynne znane pola golfowe Następny post 10 najbardziej znanych pól golfowych świata