Sklonować Johna Lennona

John Lennon The Beatles

John Lennon ciekawostki

Nabywca zęba Johna Lennona (The Beatles) chce oddać światu legendarnego muzyka

W 1980 roku na Manhattanie w Nowym Jorku morderca zastrzelił muzyka Johna Lennona, wcześniej grającego w zespole The Beatles. Od tego czasu pamiątki po legendarnym artyście krążą na aukcjach. W 2011 roku na jednej z nich pewien dentysta za 32 tysiące dolarów kupił ząb trzonowy Lennona. Niedawno oświadczył, że chce sfinansować sklonowanie Johna Lennona, na podstawie kodu DNA znajdującego się w tym zębie.

– Zwrócę światu jedną z gwiazd rocka! – szczyci się pomysłodawca sklonowania Lennona. Szaleństwo? Nie, szalonym był Kanadyjczyk będący pomysłodawcą sklonowania Adolfa Hitlera po to, aby za zbrodnie wojenne postawić go przed międzynarodowym trybunałem.

John Lennon ciekawostki – informacja na: (c) Sadurski.com od sierpnia 2013

Informacje

John Winston Ono Lennon (1940-1980) – brytyjski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów, jeden z Beatlesów. W 1965 r. z rąk królowej Elżbiety II otrzymał Order Imperium Brytyjskiego (MBE). W 2002 roku Liverpool uczcił pamięć Lennona, nazywając jego imieniem lotnisko. W tym samym roku w plebiscycie BBC na „100 najważniejszych Brytyjczyków wszech czasów” nazwisko Lennona znalazło się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Cavern klub zespół The Beatles ciekawostki Beatlesi Liverpool

Figura Johna Lennona przed Cavern pub w Liverpoolu

The Beatles – brytyjski zespół rockowy z Liverpoolu. Działał od 1960 r. (wcześniej jako The Quarrymen od 1956 r., Beatals, The Silver Beats, The Silver Beetles i The Silver Beatles) do 1970 roku. Formację tworzyli: John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr. The Beatles, to jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej.

W miarę rozwoju kariery ich muzyka stała się bardziej zróżnicowana. Na ich albumach pojawiały się utwory gatunków takich jak hard rock, psychodeliczny rock, pop barokowy, blues, a także utwory awangardowe. Przez prawie całe lata sześćdziesiąte wyznaczali nowe trendy muzyczne, a ich utwory były wzorem dla przyszłych zespołów muzycznych. Albumy takie jak Rubber Soul, Revolver, Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, The Beatles i Abbey Road powszechnie były i są uznawane za wyprzedzające swoją erę arcydzieła muzyki rockowej.

The Beatles zapoczątkowali i pozostawali nieodłączną częścią muzycznej „inwazji brytyjskiej” na świat. Szczególnie na Amerykę, która pozostawała do tego czasu stosunkowo zamknięta na obce zespoły. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż The Beatles.