kalendarze 2022 kalendarz

Zorganizowane życie codzienne? To możliwe dzięki kalendarzowi

Czas czytania:1 minut/y, 58 sekund/y

Pewien mówca motywacyjny powiedział kiedyś: “Jeśli nie zaplanujesz swojego sukcesu, zaplanujesz swoją porażkę”. W tym zdaniu kryje się wiele prawdy, ponieważ tylko skrupulatne planowanie swoich działań, zarówno w perspektywie jednego dnia, jak i kilku lat, gwarantuje wykonanie założeń. Tylko osoba, która zapisze cel, który chce osiągnąć, a następnie szczegółowo zaplanuje każdy kolejny, nawet minimalny krok do jego osiągnięcia, odniesie sukces. Jak to zrobić?

Narzędzia ułatwiające planowanie

Koniec roku to najczęściej okres, kiedy wiele osób chce zaplanować zmiany w swoim życiu. Magiczny moment zmiany daty jest dla wielu osób momentem, od którego chcieliby zacząć nowe życie. Prawda jest taka, że niewiele z tych osób osiąga swój cel. Najczęściej kończy się na pustych słowach i zapewnieniach. Nachodzi nowy rok, a my tkwimy dalej w tym samym punkcie. Jest jednak sposób, aby to zmienić! Zacznij planować i już teraz zaopatrz się w kalendarz 2024.

Dokonując zakupu kalendarza, zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Jakie role pełnisz w życiu, co chcesz osiągnąć, jakie są twoje priorytety. Od tego będzie zależało ile stron na mieć planner, jakie zakładki powinien posiadać, czy wystarczy zwykły dziennik, czy potrzeba czegoś więcej. Zastanów się, czy ma mieć listy planów tylko dzienne, czy może dodatkowo tygodniowe i miesięczne. Ważne jest również, czy planner będzie używany tylko w domu, czy też będzie noszony w torebce – od tego zależy jego wielkość, trwałość, rodzaj materiału, z jakiego jest wykonany i wygląd. Na rynku jest bardzo bogaty wybór wszelkiego rodzaju kalendarzy, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Zalety planowania

W dzisiejszych czasach, kiedy każdy goni za czasem, tylko dokładne zaplanowanie każdej godziny dnia pozwoli wywiązać się ze zobowiązań oraz znaleźć chwilę na własne przyjemności i hobby. Szczególnie osoby, które mają wymagającą pracę i prowadzą życie rodzinne, potrzebują kalendarza, który pozwoli im zapanować nad czasem.

Kalendarz przyda się jednak nie tylko do zapisywania swoich planów i obowiązków. Warto już na początku roku usiąść i zaznaczyć w nim wszystkie najważniejsze daty – urodziny, rocznice, zaplanowane wyjazdy czy inne ważne okazje, na które czekasz.

Planując i zapisując, unikniemy różnych przykrych niespodzianek, więc nie przepadnie nam żadna ważna wizyta u lekarza. Warto więc już pod koniec roku mieć wybrany, dopasowany do swoich potrzeb planner, aby pod koniec kolejnego roku cieszyć się odhaczoną listą wykonanych zadań. Nikt nie spełni twoich marzeń za ciebie, ale tak proste i ogólnodostępne narzędzie jak kalendarz może w tym pomóc.

Link zdjęty 1.12.23, dziękujemy za współpracę / kalendarze 2024

Głowno ciekawostki atrakcje zabytki woj. łódzkie Poprzedni post Ciekawostki o Głownie, woj. łódzkie
Warszawa Ochota ciekawostki atrakcje historia Następny post Ochota, dzielnica Warszawy. Niezwykłe fakty