rysunek satyryczny karykatura Złota Szpilka

Informacje satyryczne: Kalisz, Myszków, Polanica-Zdrój

Czas czytania:4 minut/y, 5 sekund/y

Kalisz, Myszków, Polanica-Zdrój i nie tylko. Informacje satyryczne

Kalisz. Czyczyło online

Serwis internetowy Życia Kalisza prezentuje rysunki satyryczne Andrzeja Czyczyło

Ukazujący się w każdą środę lokalny tygodnik Życie Kalisza, publikuje w stałej rubryce najnowsze rysunki Andrzeja Czyczyło (ur. 1952). Te same rysunki trafiają też do internetowego serwisu tego tygodnika. Obecna na stronie głównej i podstronach miniatura najnowszego rysunku Andrzeja Czyczyło, po kliknięciu kieruje do jego galerii rysunków. Obecnie jest tu zgromadzonych ponad 200 rysunków. Oznacza to, że zgromadzono tu rysunki drukowane w ciągu czterech lat.

Od wielu lat Czyczyło na co dzień publikuje w dzienniku Nowa Trybuna Opolska, gdzie jest redaktorem graficznym. W zeszłym roku obchodził 35-lecie swojego rysowania.
2012-09-13. Kalisz

Wernisaż III Manufaktury Satyry

III Manufaktura Satyry w parkowych plenerach – czyli otwarcie pokonkursowej wystawy w Żyrardowie

15 września (sobota) w Żyrardowie odbyło się podsumowanie trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego “Manufaktura Satyry”, którego tematem było “Miasto ogród”. Ceremonię wręczenia nagród, którą poprowadził pomysłodawca i kurator artystyczny przedsięwzięcia Zbigniew Kołaczek poprzedził koncert kwartetu smyczkowego Fuerte. Nagrody wręczali: Grzegorz Obłękowski – Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa, Zygmunt Zaradkiewicz – Dyrektor Muzeum Karykatury w Warszawie, Witold Mysyrowicz – Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury oraz Jarosław Szafaryn – Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Miasta Żyrardowa.

Wystawa miała charakter plenerowy i została zaprezentowana w urokliwym XIX-wiecznym parku miejskim. Ekspozycję wzbogaciły dzieła artystów zaproszonych przez organizatorów. W sumie, w tegorocznej ,,Manufakturze Satyry” wzięło udział 70 artystów z Polski, a także z Włoch i Ukrainy. Oprócz laureatów przybyli twórcy z całego kraju. Gośćmi honorowymi, którzy specjalnie z zagranicy przyjechali na wystawę, była włoska graficzka Joanna Brześcińska–Riccio, oraz ukraiński malarz Serhiej Mihnovskyi.

Manufaktura Satyry po raz trzeci

Tegoroczna Manufaktura Satyry stała się okazją nie tylko do prezentacji różnorodnych postaw artystycznych, ale również do wymiany doświadczeń zawodowych i integracji środowisk twórczych. Plenerowy charakter ekspozycji wzbudził zainteresowanie nie tylko gości przybyłych na wernisaż, ale również mieszkańców Żyrardowa. Wystawa prezentowała się wspaniale na tle parkowych plenerów, wpisując się jednocześnie w coraz bardziej popularny trend polegający na wychodzeniu ze sztuką w przestrzeń publiczną i tym samym dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców.

Wystawę będzie można oglądać do końca września. Później zostanie ona przeniesiona do kolejnych miejsc w Polsce. Ekspozycji towarzyszy starannie wydany katalog, który jest swoistym przeglądem współczesnego rysunku satyrycznego. Wybór prac z wystawy “Miasto ogród” można również oglądać na deptaku miejskim przy ulicy Okrzei.

Artyści, którzy przybyli na podsumowanie III edycji Manufaktury Satyry mieli okazję poznać najciekawsze zabytki miasta. Zwiedzili żyrardowską starówkę, podziwiali panoramę miasta z 1899 roku znajdującą się w Muzeum Mazowsza Zachodniego, monumentalny kościół farny i Resursę. W Galerii Kręgielnia zapoznali się z historią miasta na wystawie “Żyrardów. Miasto wizjonerów i tkaczy”.

Manufaktura Satyry 2012 została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie  – www.wfosigw.pl
2012-09-19

Andrzej Terlecki w Polanicy

Wernisaż wystawy Andrzeja Terleckiego w Polanicy (woj. dolnośląskie)

28 września o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Polanica-Zdrój, ul. Wojska Polskiego 23) otwarto wystawy rysunku satyrycznego Andrzeja Terleckiego. Autor wystawy nie tylko rysuje, to także muzyk jazzowy, nic więc dziwnego że podczas wernisażu wykonał dla zgromadzonej publiczności szereg standardów muzycznych, od “Sweet Georgia brown” aż po “Lady Madonna”.
2012-09-29

Zaradkiewicz w Muzeum Karykatury

Wystawę rysunku satyrycznego otwarto w Muzeum Karykatury

24. września 2012 r. w Muzeum Karykatury w Warszawie (ul. Kozia) otwarto wystawę pod tytułem „Narracja rysowana z dystansem i bez”. Jest to indywidualna wystawa Zygmunta Zaradkiewicza, na której znalazło się blisko 200 prac artysty. Wystawa będzie czynna do 18 listopada.
2012-09-25

Humor rysunkowy w Myszkowie

W Myszkowie (woj. śląskie) otwarto wystawę rysunku satyrycznego na temat Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Plon pleneru rysowników satyrycznych, karykaturzystów i satyryków, który odbył się w minione wakacje w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, trafił do Myszkowa. W holu Miejskiego Domu Kultury (Myszków, ul. 3-go Maja 15) w dniach 21 września – 3 października 2012 można oglądać wystawę rysunków, które powstały podczas II Jurajskiego Pleneru Karykaturzystów. Wystawie towarzyszy kolorowy katalog, prezentujący twórców i ich prace.
2012-09-25. Kalisz

Fenamizah numer 8

Ukazał się ósmy numer czasopisma satyrycznego tworzonego w Turcji, a w nim znów polskie akcenty

E-czasopismo satyryczne Fenamizah powstaje w Turcji, lecz publikuje rysunki nie tylko autorów tureckich. W większości są tu teksty w języku tureckim, ale część tekstów jest po angielsku. W najnowszym, wrześniowym numerze mającym 48 stron, opublikowano wywiad z węgierskim rysownikiem Istvanem Kelemenem, humorystyczne zdjęcia Francisco Punal Suareza (Hiszpania), aforyzmy których autorem jest Sabahudin Hadzialic (Bośnia i Hercegowina), a także rysunki. Są też rezultaty 32. edycji międzynarodowego konkursu Nasreddin Hoca Cartoon Contest, odbywającego się co roku w Turcji.
2012-09-25

Rysunki Mleczki na zapalniczkach

Do lipca 2013 r. można będzie kupić zapalniczki z rysunkami Andrzeja Mleczko

Kolejna firma prezentuje na swych produktach rysunki satyryczne Andrzeja Mleczko. Tym razem jest to firma BIC, producent zapalniczek krzemieniowych i elektrycznych. Współpraca Mleczki z BIC rozpoczęła się w lipcu 2012 i potrwa przez kolejnych 12 miesięcy.
2012-09-22

Kalisz i inne informacje z archiwum portalu: (c) Sadurski.com

rysunek satyryczny karykatura Złota Szpilka Poprzedni post Karykatury i rysunek satyryczny. Łódź, Niemodlin
rysunek satyryczny karykatura Złota Szpilka Następny post Wieluń i Kraków. Indie i Węgry. Rysunek satyryczny