fotowoltaika dla rolnika ciekawostki

Jakie są korzyści z fotowoltaiki dla rolnika?

Czas czytania:3 minut/y, 9 sekund/y

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród osób prywatnych, ale również właścicieli firm i gospodarstw rolnych. Do tych najpopularniejszych zaliczamy instalacje fotowoltaiczne, które pozwalają na zamianę promieniowania słonecznego w prąd i zasilenie nim posiadanych urządzeń. Jesteś rolnikiem? Sprawdź, dlaczego fotowoltaika jest dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem!

Fotowoltaika dla rolnika, czyli spore oszczędności

Rosnące ceny prądu skłaniają właścicieli gospodarstw rolnych do poszukiwania oszczędności na tym polu. Jeżeli chcesz obniżyć rachunki za energię elektryczną, panele PV stanowią dla Ciebie jedno z najlepszych rozwiązań.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dzięki instalacjom fotowoltaicznym rolnik zyskuje możliwość produkowania prądu z promieniowania słonecznego. Oznacza to, że staje się niezależny energetycznie od zewnętrznych dostawców i tym samym nie musi obawiać się rosnących cen. Inwestując w panele słoneczne, produkujesz taką ilość prądu, jaka jest Ci potrzebna do tego, by efektywnie prowadzić swoją działalność, a wszelkie nadwyżki możesz sprzedawać do sieci. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, które zapewni Ci duży komfort finansowy.

Wysoka wydajność współcześnie produkowanych paneli fotowoltaicznych sprawia, że nawet ich niewielka liczba jest w stanie zapewnić Ci niezależność energetyczną i wytworzyć duże ilości prądu. Wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną firmą, która zajmuje się montażem tego rodzaju instalacji, a specjaliści – w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby – wybiorą dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Inne korzyści płynące z paneli fotowoltaicznych

Obniżenie rachunków za prąd i tym samym duże oszczędności to tylko jedna z zalet fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych. Inwestując w wysokiej jakości panele PV, możesz również liczyć na:

  • wysoką wydajność w zakresie produkcji prądu – nawet w okresie pogorszenia się warunków pogodowych (instalacje fotowoltaiczne generują energię nawet przy zachmurzonym niebie);
  • wieloletnią trwałość paneli, które możesz użytkować nawet na przestrzeni kilkudziesięciu lat – masz przy tym pewność, że przez cały ten okres będą osiągały wysoką sprawność;
  • brak jakichkolwiek problemów związanych np. z awariami sieci czy przerwami w dostawie prądu – panele PV działają bez przerwy i tym samym pozwalają Ci prowadzić działalność rolniczą bez jakichkolwiek przestojów;
  • bezobsługowość i duże możliwości związane z montażem – do prawidłowego działania paneli nie jest wymagana ingerencja człowieka, a zainstalować możesz je zarówno na dachu budynku, jak i w gruncie;
  • w pełni ekologiczne rozwiązanie, które nie emituje szkodliwych związków i jest w stu procentach przyjazne zarówno dla ludzi i zwierząt, jak też środowiska naturalnego.

Wszystko to sprawia, że fotowoltaika jest doskonałą alternatywą zarówno dla właścicieli mniejszych, jak i większych gospodarstw rolnych. Korzystając z nowoczesnych paneli o odpowiedniej mocy, możesz mieć pewność, że Twoja inwestycja zwróci się w bardzo krótkim czasie – nawet po kilku latach.

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę? Skorzystaj z dotacji!

Chcąc zainwestować w instalację fotowoltaiczną, musisz przygotować się na niemałe koszty, rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście istnieją liczne dofinansowania dla rolników, które pozwolą Ci pokryć dużą część wydatków.

Co więcej, dla rolników przygotowano w 2022 roku ulgę inwestycyjną na fotowoltaikę. Skorzystają z niej wszyscy płatnicy podatku rolnego, którzy zdecydowali się na montaż urządzeń do produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii (w tym oczywiście instalacji PV).

Prowadzisz gospodarstwo rolne? Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Zaopatrzenie gospodarstwa rolnego w tanią energię powinno być dzisiaj priorytetem dla wszystkich osób prowadzących tego rodzaju działalność. Równie istotne jest ubezpieczenie rolnicze OC, którego wykupienie stanowi obowiązek dla każdego posiadacza gospodarstwa rolnego.  Ubezpieczenie OC obejmuje odpowiedzialność za szkody wyrządzone w związku z posiadaniem gospodarstwa rolnego. Polisa obejmuje między innymi uszkodzenia ciała, rozstrój zdrowia, uszkodzenie mienia czy śmierć. Sprawdź, co jeszcze obejmuje ubezpieczenie OC rolnika i wykup OC na korzystnych dla siebie warunkach.

To jednak nie wszystko. Warto także pamiętać o ubezpieczeniu gospodarstwa rolnego, które chroni przed konsekwencjami finansowymi związanymi z powstaniem rozmaitych szkód, takich jak pożar budynków albo ich uszkodzenie w wyniku innych czynników zewnętrznych (np. deszczu, gradu, śniegu czy powodzi). Po wystąpieniu takich zdarzeń rolnik może liczyć na wypłacenie odszkodowania, które pozwoli mu pokryć straty.

Jako posiadacz gospodarstwa rolnego, możesz także wykupić ubezpieczenia dobrowolne, które obejmuje maszyny, ruchomości domowe czy zwierzęta. 

święty Mikołaj dowcipy o świętym Mikołaju humor prezenty Poprzedni post Najlepsze dowcipy o świętym Mikołaju
humor autobusy dowcipy o autobusach komunikacja miejska Następny post Dowcipy o autobusach i komunikacji miejskiej