Kosmetyki. Cudze znaczy lepsze?

kosmetyki koreańskie kosmetyk Korea

Nie zawsze stwierdzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” okazuje się prawdziwe. O ile nasze polskie kosmetyki wróciły do łask klientek, szczególnie jeśli chodzi o oczyszczanie i pielęgnację ciała oraz twarzy, to coraz częściej nie wytrzymują konkurencji, jaką od dłuższego czasu stanowią dla nich kosmetyki koreańskie. Dlaczego?

HIT

Koreańskie kosmetyki to absolutny hit ostatnich kilkunastu miesięcy. Kobiety powoli zaczynają dzielić się na te, które pieją z zachwytu nad tymi kosmetykami i na te, które… jeszcze ich po prostu nie próbowały. Zdaję sobie sprawę, że brzmi to śmiesznie, ale osobiście nie znam osoby, która po przetestowaniu tych kosmetyków chciałaby wrócić do dotychczas używanego zestawu produktów.

SIŁA SUKCESU

W czym tkwi źródło popularności kosmetyków koreańskich albo szerzej, azjatyckich? Odpowiedź jest bardzo prosta: w nawilżonej, odświeżonej, promiennej i naturalnej cerze, której uzyskanie gwarantuje używanie tych produktów. Brzmi być może naiwnie, ale do tego sprowadza się linia promocyjna tych kosmetyków. Śluz ślimaka wykorzystywany w kremach BB, maski w płachcie (często wykorzystujące konkretne właściwości określonych ziół) czy absolutnie podstawowa metoda oczyszczania 4-2-4 (4 minuty demakijażu specjalnym olejkiem, dwie minuty mycia z wykorzystaniem żelu, na koniec 4 minuty dokładnego zmywania wodą) to rozwiązania, które podbiły serce niejednej Polki. Koreańskie kosmetyki kuszą delikatnością, bez torturowania i pocierania twarzy, tak jak dzieje się to np. przy tradycyjnym demakijażu. Szczególnie produkty do oczyszczania twarzy mają bardzo gęstą konsystencję, szybko „aktywują” się natomiast na twarzy. Gęstość produktu przekłada się również na jego wydajność, więc mimo nieco wyższej ceny, w dłuższej perspektywie czasowej, produkty te okazują się tańsze.

> Ciekawostki o kosmetykach

NIE TYLKO OCZYSZCZANIE

Mimo iż główny nacisk w przypadku kosmetyków koreańskich został położony na oczyszczanie i pielęgnację skóry, to producenci mają nam również do zaoferowania parę ciekawych kosmetyków do makijażu. Absolutną furorę robi oczywiście krem BB, różniący się jednak od tych dostępnych na naszych półkach tym, że jest tylko w jednym odcieniu. Zawarte w nim składniki sprawiają natomiast, że doskonale dopasowuje się on do każdej cery, także tej problematycznej. Drugim takim makijażowym hitem jest tint czyli dwufazowy, wodno-oleisty produkt do ust. Przypomina błyszczyk, nadaje kolor jak szminka, a przy tym tworzy fantastyczny efekt nawilżenia. Po prostu trzeba spróbować.

Kosmetyki koreańskie mają do zaoferowania Polkom jeszcze sporo innych rozwiązań: peeling na sucho czy krem wodny. Ale o tych kosmetykach porozmawiamy innym razem.

Zobacz też:
> Lakier do paznokci ciekawostki
> Szminka ciekawostki
> Szampon ciekawostki

Link usunięty 30 kwietnia 2020. Jeśli jesteś zainteresowany przedłużeniem, prosimy o kontakt.
https://kontigo.com.pl/kosmetyki-azjatyckie.html