kredyt dla marynarza kredyty

Praca jako marynarz a kredyt – jakie mogą być trudności?

Czas czytania:2 minut/y, 33 sekund/y

Kredyt dla marynarza

Praca marynarza to bez wątpienia przygoda pełna wyzwań, pięknych widoków oraz licznych obowiązków. Wykonywanie tego zawodu wiąże się także ze sporym wynagrodzeniem. Jednak co ciekawe, będąc marynarzem, mimo wysokiego dochodu, proces ubiegania się o kredyt jest trudniejszy niż w przypadku innych stanowisk. Z czego wynikają tego typu trudności i jak pozyskać kredyt gotówkowy bądź kredyt hipoteczny będąc marynarzem?

Zanim wybierzemy się do banku w celu pobrania kredytu hipotecznego czy kredytu gotówkowego warto dowiedzieć się, co będzie weryfikował bank, jakie kryteria bierze pod uwagę oraz jakimi dokumentami musimy dysponować w takim przypadku.

Zawód marynarza a problem w uzyskaniu kredytu

Banki najchętniej udzielają kredytów hipotecznych osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony, zarabiającym w złotówkach. To duża gwarancja, że kredytobiorca wywiąże się ze wszelkich zobowiązań wobec banku. W przypadku kredytu hipotecznego dla marynarzy sprawa jest nieco utrudniona. Są oni najczęściej zatrudniani na kontraktach, które mają ścisłe daty współpracy. To jeden z głównych powodów, dla których podpisanie umowy kredytowej może być skomplikowane.

Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, gdyż poszczególne banki kierują się własnymi kryteriami i zasadami, udzielając kredyty. W przypadku marynarzy możliwe jest jedynie oświadczenie o przepracowanych minimum 12 miesiącach, gdzie przerwa między kontaktami wynosiła nie więcej niż pół roku. Dodatkowym atutem jest pozytywna przeszłość kredytowa. Wówczas klient zyskuje w oczach banku wiarygodność.

Z czego jeszcze mogą wynikać trudności?

Praca marynarza uważana jest za dość niestabilną. W zależności od banku możemy natknąć się na różne trudności związane z tym zawodem. To między innymi:

  • Zatrudnienia na podstawie kontraktu,
  • Częste zmiany pracodawców,
  • Wynagrodzenie wypłacane w walucie obcej,
  • Brak ciągłości uzyskiwania dochodów.

Wszystkie powyższe punkty mogą sprawiać, że zdolność kredytowa marynarza będzie zbyt niska, aby bank mógł udzielić finansowania.

Kredyt dla marynarza a waluta jego dochodów

Najczęściej spotyka się sytuację, w której marynarze swoje wynagrodzenie dostają w euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich. Otrzymywanie wynagrodzenia w obcej walucie jest sporą niedogodnością i ogranicza możliwości zasięgnięcia kredytu w polskich bankach.

Jeszcze kilka lat temu otrzymywanie wynagrodzenia w obcej walucie nie było problematyczne. Niezależnie czy byliśmy zainteresowani kredytem hipotecznym, czy kredytem gotówkowym istniała szansa zaciągnięcia zobowiązania w dowolnej walucie. Dzisiaj podstawą jest osiąganie dochodów w walucie, w której chcemy starać się o kredyt. Przykładowo zarabiając w euro, możemy starać się o pożyczkę w euro i ewentualne przewalutowanie kredytu.

Kredyt dla marynarza w obcej walucie i uboga oferta polskich banków

Marynarze, którzy zarabiają w euro i zainteresowani są takimi produktami jak kredyty mieszkaniowe, czy kredyty gotówkowe muszą liczyć się z ubogą ofertą, jaką posiadają instytucje finansowe na zakup nieruchomości w tej sytuacji. Jeszcze trudniej pozyskać kredyt będą mieli ci, którzy zarabiają w funtach, koronach szwedzkich, norweskich czy dolarach amerykańskich. Kredyty w takich walutach oferują jedynie nieliczne placówki.

Jakie dokumenty musi przedstawić marynarz w banku?

Aby zwiększyć szansę na to, żeby decyzja kredytowa była pozytywna, a pożyczka w innej walucie doszła do skutku, warto mieć świadomość tego, jakimi dokumentami musi dysponować marynarz. Oprócz dokumentów osobistych jest to:

  • Ostatni kontrakt marynarski,
  • Kopia książeczki marynarskiej,
  • Wyciąg z rachunku za ostanie 12 miesięcy,
  • Zaświadczenie o zatrudnieniu.

Kredyt dla marynarza w Sadurski.com / linki zdjęte 1.12.23

inwestowanie w kontrakty CFD Poprzedni post Czym jest inwestowanie w CFD?
miasto Bychawa ciekawostki atrakcje zabytki woj. lubelskie Następny post Bychawa, woj. lubelskie – ciekawostki