Ćwiczenia, dzięki którym wzmocnisz kręgosłup

kręgosłup ćwiczenia

Praca przy komputerze czy ogólny siedzący tryb życia przez chwilę mogą wydawać się bardzo komfortowymi warunkami. Problem pojawia się, gdy przez zaniedbanie aktywności fizycznej zaczynają doskwierać bóle kręgosłupa. Jest jednak sposób na to, aby złagodzić lub zapobiec takim dolegliwościom. Wystarczy, że wyrobisz sobie nawyk codziennego treningu, a Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny.

Ćwiczenia, które utrzymają kręgosłup w dobrej formie

Rozpocznij w pozycji klęku podpartego. Dłonie ustaw pod barkami, a kolana zegnij pod kątem prostym. Twoja głowa powinna patrzeć w podłogę. Utrzymuj proste plecy i napięte mięśnie brzucha. Powoli prostuj lewą nogę i prawą rękę, a następnie przywiedź lewe kolano i prawy łokieć do siebie, jeszcze mocniej spinając brzuch. Analogicznie wykonuj ćwiczenie na drugą stronę.

Połóż się płasko na brzuchu, wyprostuj ręce i wyciągnij przed siebie. Patrząc w podłogę unoś klatkę piersiową, mocno napinając mięśnie pleców i ewentualnie pośladki. Postaraj się, aby Twoje stopy cały czas spoczywały na podłodze, utrzymując uniesioną klatkę piersiową, ręce i głowę, przenoś obie proste ręce na boki, tak aby dotknąć bioder, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Nie poddawaj się! Początki są trudne, jeśli jednak potrzebujesz dodatkowej motywacji, koniecznie zajrzyj na https://catchlife.pl – zainspiruj się i wracaj do pracy!

Kolejne ćwiczenie również wykonuj w pozycji leżącej na brzuchu. Głowę oprzyj na przedramionach i unoś wyprostowane nogi na przemian. Poczujesz napięcie mięśni pośladkowych i lędźwi.

Czas na koci grzbiet. Przyjmij pozycję klęku podpartego, dłonie ułóż pod barkami, a kolana ugnij pod kątem prostym. Opuść głowę, a środek pleców mocno wyciągnij do góry. Wróć do pozycji wyjściowej i tym razem obniż środek pleców, wykonując ruch przeciwny do poprzedniego – kość ogonową kieruj ku górze, otwórz klatkę piersiową, patrząc przed siebie lub w sufit.

Ćwicz regularnie, a nie tylko poprawisz swoją postawę i zniwelujesz dolegliwości. Systematyczne wykonywanie treningów jest pierwszym krokiem do zajawki na całe życie – sportu. Gdy już zwiększysz moc i sprężystość swoich mięśni i poczujesz, że możesz więcej – nie marnuj tej okazji i daj się porwać jedynemu zdrowemu „nałogowi”.