Chore ciekawostki o których nie słyszałeś

chore ciekawostki straszne zaskakujące niewiarygodne

Najbardziej chore ciekawostki. Przerażające i straszne fakty,
niewiarygodne, zaskakujące i dziwne ciekawostki, o jakich nie słyszałeś.

Chore ciekawostki

1) Największa pomyłka w historii światowej psychiatrii – tak nazywany jest zabieg lobotomii, którego dokonywano swojego czasu. Było to wbijanie długiego szpikulca do oczodołu, aby dostał się do mózgu, a potem kręcenie nim. Miało to pomóc u pacjentów z halucynacjami i natręctwem myśli. Zabieg zwykle kończył się śmiercią. Ci, którzy mieli szczęście, żyli potem okaleczeni, z różnymi problemami (w zależności od uszkodzenia mózgu). O dziwo, lekarz który wymyślił ten straszny zabieg, Egas Moniz (1874-1955), w 1949 r. w nagrodę otrzymał Nagrodę Nobla.

2) W 1941 r. hitlerowcy prowadzili nieludzkie badania, mające sprawdzić wytrzymałość organizmu człowieka na zimno. Zanurzali ludzi na kilka godzin w wannie z lodowatą wodą oraz wystawiali nago na temperatury poniżej zera. Podobno zdobyte wtedy wyniki tych badań, to duża część współczesnej wiedzy na temat hipotermii.

3) Jak powstały pierwsze anatomiczne atlasy człowieka dla położników? Podobno William Smellie i William Hunter zamordowali 30 kobiet i rozpruli ich ciała.

4) W jednym ze szpitali psychiatrycznych na Uralu (Rosja) kobiety chore psychicznie wbrew prawu były poddawane przymusowej sterylizacji. Miało to spowodować, aby nie przychodziły na świąt dzieci chore psychiczne. Dziś wiadomo, że choroba psychiczna matki niekoniecznie oznacza, że odziedziczy je dziecko.

chore ciekawostki straszne zaskakujące niewiarygodne
chore ciekawostki straszne zaskakujące niewiarygodne

Ciekawostki, które można określić jako chore

5) Właściciel zamku Meggernie Castle (Szkocja) zamordował kiedyś żonę, przepoławiając ją na dwie części. Obecnie duch jej górnej połowy spaceruje nocą po piętrze, a dolnej połowy – po parterze.

6) Podobno w Indiach niektórzy celowo dają się ugryźć skorpionowi. Powód? Potem na 8 godzin ma się halucynacje podobne do tych, jakie wywołują narkotyki.

7) Prawdopodobnie do dziś w przestrzeni kosmicznej krążą 4 woreczki, do których zrobił kupę kosmonauta Neil Armstrong.

8) Maseczki odżywcze nakładane na twarz, to nic. Niektóre bogate kobiety zakładają płaty z 24-karatowego złota. Po nich skóra podobno… promienieje.

9) Jak wieść niesie, w Moonshine (USA, stan Illinois) mieszkają dwie osoby. Jedynym budynkiem w tej miejscowości jest sklep spożywczy.

10) Podobno soki trawienne sępa są tak żrące, że trawią nawet bakterie cholery i wąglika.

11) Osoby zakochane w 77 procentach zachowują się jak osoby chore psychicznie.

Chore filmy

12) Chore, chore, chore (ang. Sick sick sick, w oryginale: Sem Seu Sangue), to film z 2019 roku z reżyserii Alice Furtado. To produkcja brazylijsko – francusko – holenderska o parze nastolatków.

Chore ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ryba penis
> Frankenstein ciekawostki
> Ekstremalne ciekawostki