Malang Java Indonezja Chiński Nowy Rok

Chiński Nowy Rok i Wesoły Wieżowiec

Czas czytania:1 minut/y, 29 sekund/y

Wesoły Wieżowiec powitał Chiński Nowy Rok

Uczestniczył w uroczystościach na wyspie Jawa w Indonezji

Indonezja, to kraj wielokulturowy. Odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych i festiwali. W tej części świata, nie tylko w Chinach, bardzo uroczyście obchodzone jest rozpoczęcie Chińskiego Roku, najważniejszego święta w chińskim kalendarzu. Co roku ma ono miejsce na przełomie stycznia i lutego.

Malang Java Indonezja Chiński Nowy Rok
Malang, wyspa Jawa, Indonezja. Wesoły Wieżowiec wita Chiński Nowy Rok

Tegoroczny Chiński Rok powitał w Indonezji także Wesoły Wieżowiec. Na uroczystości odbywające się w mieście Malang (wschodnia część wyspy Jawa w Indonezji) zabrał go tu i sfotografował Joen Yunus (Yunus Erlangga).

Malang Java Indonezja Chiński Nowy Rok
Malang, wyspa Jawa, Indonezja. Chiński Nowy Rok

Indonesia is a multi-cultural country. There are so many arts, cultures and festivals. Here’s some photos taken at Chinese New Year Celebration in Malang, East Java, Indonesia. Many peoples with various religions and beliefs celebrating Chinese New Year together.

Na zdjęciach: Wesoły Wieżowiec wita nowy Chiński Rok w mieście Malang

Malang Java Indonezja Chiński Nowy Rok
Malang, wyspa Jawa, Indonezja. Jak witają Chiński Nowy Rok?

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego będący m.in. parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

Wesoły Wieżowiec Happy Tower
dowcipy o policjantach policja kawały policjanci humor Poprzedni post 6 najgłupszych spraw, jakie badała policja
dom Adolf Hitler Następny post Ten dom wygląda jak Hitler