Kroplówki witaminowe – najskuteczniejsza forma suplementacji
Witaminy stanowią niezbędny składnik codziennego funkcjonowania wszystkich narządów wewnętrznych i ich niezakłóconej współpracy. Większość z nich dostarczana jest do wnętrza organizmu człowieka wraz z pożywieniem. Nie każdy z nas na co dzień stosuje odpowiednio zbilansowaną dietę. Co więcej, codziennie narażeni jesteśmy na zwiększone zużycie substancji odżywczych, zwłaszcza podczas wysiłku (fizycznego lub umysłowego), pod wpływem stresu i emocji. Te stany mogą doprowadzić do wystąpienia niedoborów elektrolitów i witamin. Odpowiedzią na potrzeby większości pacjentów zmagających się z tym problemem są kroplówki witaminowe. W szybki i łatwy sposób zwalczają zarówno niedobór witamin, jak i nawet ich skrajnie niebezpieczny dla zdrowia brak.
Kroplówki witaminowe mają różnorodny skład, który dobiera się indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Ich podawanie powinno być poprzedzone kwalifikacją do zabiegu. Podczas konsultacji lekarskiej wykonuje się badanie stanu zdrowia pacjenta oraz zbiera wywiad medyczny. Na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji ocenia się charakter niedoborów substancji odżywczych w krwiobiegu. Dożylną suplementację stosuje się wtedy, gdy potrzebne jest szybkie uzupełnienie poziomu mikro- i makroelementów w organizmie. Nie można nią jednak zastępować antybiotykoterapii czy chemioterapii i uważać jej za jedyną skuteczną metodę leczniczą.
Na czym polega skuteczność kroplówek witaminowych?
Kroplówki witaminowe polegają na podawaniu witamin i substancji odżywczych do organizmu człowieka w formie płynnej. Jeszcze do niedawna ten rodzaj terapii wiązał się wyłącznie z koniecznością hospitalizacji pacjenta i odżywiania jego ustroju w sposób pozajelitowy. Dzisiaj z dożylnej suplementacji korzystają również osoby całkowicie zdrowe. Dbają one o odpowiedni poziom elektrolitów w krwiobiegu, nawodnienie swojego organizmu oraz chcą cieszyć się młodością i witalnością.
Substancje odżywcze podawane drogą dożylną szybciej i lepiej się wchłaniają niż te, które zawarte są w suplementach doustnych. Trafiają bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta, nie są uzależnione od przebiegu procesów trawienia i wchłaniania, które zachodzą w układzie pokarmowym. Stosując ten rodzaj suplementacji, należy jednak zachować rozwagę i stosować się do zaleceń lekarza, szczególnie jeżeli chodzi o dawkowanie substancji odżywczych i systematyczność wykonywanych wlewów. Zbyt wysokie stężenie niektórych witamin w organizmie człowieka może prowadzić do wystąpienia reakcji toksycznych.
Kroplówki witaminowe – odpowiedź na indywidualne potrzeby pacjentów
Najczęstszym powodem stosowania dożylnej suplementacji jest chęć szybkiej regeneracji organizmu, jego nawodnienia i dodania energii oraz sił witalnych pacjentowi. Koktajle minerałowe w efektywny sposób uzupełniają niedobory elektrolitów i substancji odżywczych. Ich niedostateczna ilość manifestuje się zaś najczęściej w postaci nieprzyjemnych objawów, których nasilenie zależy głównie od stężenia substancji w krwiobiegu i jej rodzaju.
Ciekawą możliwością kroplówek witaminowych jest szybkie i skuteczne zwalczanie nieprzyjemnych dolegliwości wynikających z zatrucia alkoholowego. Leczenie pacjentów zatrutych etanolem polega na dostarczeniu do ich krwiobiegu jonów podstawowych pierwiastków rozpuszczonych w jednym z najbardziej energetycznych nośników, czyli glukozie. Te substancje pomagają skutecznie oczyścić organizm pacjenta z toksyn poalkoholowych i metabolitów czystego etanolu. Dodatkowo nawadniają organizm, przywracając jego równowagę wodno-elektrolitową.
Kroplówki witaminowe przeznaczone są również dla sportowców i osób, które na co dzień podejmują wzmożony wysiłek fizyczny, nawet podczas wykonywania obowiązków zawodowych. W dedykowanych wlewach znajdują się pierwiastki śladowe, witaminy, elektrolity, magnez, potas, wapń i sód. Niektóre wlewy mają działanie odmładzające i upiększające, zawierają bowiem składniki odpowiedzialne za dobry stan skóry, włosów i paznokci (m.in. biotynę, kwas foliowy). Inne z nich regenerują wybrane narządy, wspomagają współpracę układów i funkcjonowanie np. wątroby (ornityna). Pozytywne działanie kroplówek można skierować również na poprawę zdrowia seksualnego i regulację poziomu libido.
Czy kroplówki witaminowe leczą?
Bezpieczne i skuteczne kroplówki witaminowe proponują pacjentom specjaliści z filii Centrum Medycznego Galmedic w Bielsku-Białej. Dożylna infuzja witamin poprawia funkcjonowanie całego organizmu, w tym również usprawnia działanie układu odpornościowego. W związku z tym wlewy dożylne można z powodzeniem stosować jako element wspierający proces leczniczy. Jednak pacjenci nie powinni ich postrzegać w kategoriach jedynego leku na różnorodne schorzenia.
W Centrum Medycznym Galmedic umożliwia się pacjentom wsparcie procesu zdrowienia z infekcji wirusowych lub bakteryjnych. W celu wzmocnienia organizmu podczas choroby lub tuż po niej stosuje się głównie te wlewy, które w swoim składzie zawierają witaminę C. Jej wysokie stężenie w osoczu krwi wykazuje właściwości biobójcze oraz immunostymulujące. Może również wspomagać pacjentów zmagających się z przebiegiem chorób nowotworowych. W ofercie Galmedic znajduje się ponadto kroplówka o nazwie „PoCovidowy powrót do zdrowia”. Jej działanie ma na celu regenerację sił witalnych i przyspieszenie powrotu do zdrowia po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.
Przebieg dożylnej infuzji płynów
Aby wykonać dożylną infuzję substancji odżywczych, konieczne jest wkłucie wenflonu do żyły obwodowej pacjenta. Witaminy podawane są przez tę niewielką rurkę wprost do krwiobiegu osoby zgłaszającej się na zabieg.
Jest on bezbolesny, pacjent może odczuwać jedynie niewielki dyskomfort w momencie wykonywania wkłucia. Procedura ta przypomina pobieranie krwi. Działania niepożądane po dożylnej suplementacji praktycznie nie występują. Jeżeli pacjent skarży się na jakikolwiek dyskomfort, zwykle ogranicza się on do miejscowej reakcji alergicznej i tkliwości miejsca, w którym założony był wenflon. Dożylna suplementacja składników odżywczych trwa zwykle kilkadziesiąt minut. Szybkość jej przepływu zależy od rodzaju podawanej pacjentowi kroplówki oraz jego indywidualnych potrzeb. Po zabiegu pacjent może niezwłocznie wrócić do swoich codziennych obowiązków.
Kiedy widoczne są rezultaty dożylnej suplementacji?
Pierwsze efekty dożylnej suplementacji widoczne są już podczas infuzji płynów. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci odczuwają przypływ energii. Dożylne wlewy witaminowe można powtarzać w zależności od potrzeb każdego pacjenta. Zwykle zaleca się ich stosowanie nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Najbardziej widoczne efekty występują po 3-4 infuzjach, zależnie od stopnia występujących niedoborów.
Kroplówki witaminowe w Sadurski.com
Dziękujemy za współpracę, link zdjęty 6.8.24