krótkofalówki

Kto w dzisiejszych czasach korzysta z krótkofalówek?

Czas czytania:2 minut/y, 12 sekund/y

Krótkofalówki

Dzisiejsze czasy to era telefonów komórkowych, które nie służą już tylko do dzwonienia. Nowoczesne smartfony oferują szereg funkcji i wirtualnych narzędzi, które pomagają nam w codziennym życiu. Wystarczy dostęp do internetu a cały świat stoi przed nami otworem. Do tego przeróżne aplikacje, gry, mapy czy nawigacja. Dlatego informacja, że istnieją ludzie, którzy nadal używają tradycyjnych urządzeń do komunikacji radiowej może wydawać nam się szokująca.

Krótkofalówki nie odeszły w zapomnienie i są nadal wykorzystywane przez niektóre grupy ludzi. Kto w dzisiejszych czasach ich używa i w jakim celu? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście. 

Dlaczego w niektórych sytuacjach krótkofalówka jest lepsza niż smartfon?

Kluczowy jest tutaj zasięg operatorów komórkowych. Z pewnością każdy z nas znalazł się w sytuacji, gdy nasz smartfon zgubił nagle zasięg. Zdarza się to przede wszystkim podczas przebywania na odludnym terenie, gdzie możemy zaobserwować braki w odpowiedniej infrastrukturze. Przewagą krótkofalówek jest to, że łączą się one bezpośrednio ze sobą i nie musimy się martwić o wcześniej wspomniane niedogodności. Do tego krótkofalówki możemy używać zaraz po zakupie i nie jesteśmy zmuszeni do wykupowaniu abonamentu lub doładowywania konta. Dlatego też jedynym wydatkiem jest prąd, którym ładujemy akumulatory.

Krótkofalówki też mają swoje wady

Urządzenia ta mają również sporo wad. Krótkofalówki mogą okazać się pomocne nawet w przypadku gdy cała infrastruktura telefonii komórkowej przestanie działać a razem z nią nasze inteligentne smartfony. Jednak główną ich wadą jest mały zasięg. Przeważnie jest to kilka lub kilkanaście kilometrów. Pod tym względem zdecydowanie przegrywają z nowoczesnymi telefonami, dzięki którym możemy połączyć się z każdym na świecie. Oprócz tego są większe, mniej poręczne i wyposażone w długie anteny. Ważną informacją w przypadku zakupu krótkofalówki jest to, że transmisja fal radiowych jest niekodowana. Dzięki temu każdy kto dostroi się do kanału, z którego nadajemy, będzie miał możliwość podsłuchać naszą rozmowę. W związku z tym, nie jest to sprzęt do przeprowadzania poufnych rozmów.

Kto nadal korzysta z tradycyjnych urządzeń do komunikacji radiowej?

Krótkofalówki możemy spotkać najczęściej wśród miłośników pieszych wędrówek przez dzikie szlaki jak i również podczas campingów, wycieczek górskich czy żeglowania. W takich przypadkach nasze smartfony nie mają szans na to, aby nas gdzieś doprowadzić. Do grup korzystających z krótkofalówek możemy także zaliczyć grzybiarzy. Oprócz tego są pomocne w państwowych służbach mundurowych. Używane są przez policję, wojsko, ochroniarzy czy pracowników magazynowych.

Jaką krótkofalówkę wybrać?

Szukając odpowiedniej krótkofalówki warto jest zwrócić uwagę na to, czy ma ona wbudowaną funkcję VOX, dzięki której nie będziemy musieli używać przycisku za każdym razem, gdy będziemy chcieli coś powiedzieć. Oprócz tego dobrze jest, aby miała jakieś przydatne udogodnienia takie jak wbudowane latarki.

Krótkofalówki – linki zdjęte 14.9.23, dziękujemy za współpracę

Zobacz też:
> Kontuzje sportowe
> Historia centrali telefonicznej

Zurych ciekawostki atrakcje Szwajcaria Poprzedni post Zurych, Szwajcaria. Porady
parki rozrywki w Polsce park Polska ciekawostki wesołe miasteczko lunapark Następny post Największe parki rozrywki w Polsce