Najlepsze chorwackie miasta – gdzie zarezerwować nocleg w Chorwacji?

Chorwacja najpiękniejsze miejsca w Chorwacji Krka

Jeśli wybierasz się na wakacje da Chorwacji, może ci sprawić trudność wybranie miejscowości, w której chcesz zarezerwować pobyt. Chorwacja podzielona jest na 6 regionów, z których 3 mają dostęp do morza, a w każdym z regionów znajdują się wspaniałe miejsca z opcją rezerwacji noclegów na stronach w sieci. W tym artykule przedstawiamy przegląd chorwackich miast, które warto odwiedzić

Chorwackie miasta nad morzem, które warto odwiedzić

Chorwacja ma wiele wspaniałych miast, które warto zwiedzić. My skupimy się na tych z dostępem do morza, które w okresie wakacyjnym są najchętniej wybierane przez turystów. 

Istryjskie Rovinj

Miasto położone wprost na Półwyspie Istria. Uważane jest za jedno z najpiękniejszych miast tego regionu. Wyróżnia je piękna starówka, którą można zwiedzać pieszo, zachwycając się malowniczymi uliczkami miasta, które prowadzą do kościoła św. Eufemii. Rovinj będzie świetnym rozwiązanie dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas.

W południowo-zachodniej części miasta znajduje się malowniczy park i rezerwat przyrody, do którego można wybrać się na rowerową wycieczkę. Przy samej starówce znajduje się też kamienista plaża Balota.

Turystyczny Zadar

Zadar oprócz dużej starówki z cudownymi zabytkami i pięknymi uliczkami, po których można spacerować godzinami, może pochwalić się zaskakującymi atrakcjami turystycznymi. 

Najbardziej znane, to Morskie Organy, które zostały nagrodzone europejską nagrodą, a panel słoneczny – Pozdrav suncu i Muzeum Iluzji, to kolejne miejsce warte odwienia. Z Zadaru wypływa wiele statków, którymi można wybrać się na rejs widokowy lub na zwiedzanie Parków Narodowych (najbliżej Zadaru znajdziemy Park Kornati).

Zadar Chorwacja najpiękniejsze miejsca w Chorwacji
Najpiękniejsze miejsca w Chorwacjj: zabytki miasta Zadar

Klimatyczny Szybenik

Szybenik, to wyjątkowe miasto na mapie Chorwacji. Jako jedno z niewielu miast, zbudowane zostało tylko przez Chorwatów. Najciekawszym obiektem w Szybeniku jest Katedra św. Jakuba, która to znajduje się na popularnej liście światowego dziedzictwa – UNESCO. Szybenik leży w bliskim położeniu Parku Narodowego Krka, dlatego warto się w nim zatrzymać, jeśli planujesz zwiedzanie wodospadów.

Piaszczysty Omiš

Miasto położone u ujścia rzeki Cetiny, która tworzy kanion u podnóża skalnego masywu Mosor. Na szczycie masywu można zwiedzić twierdzę Starigrad, z której rozciąga się imponujący widok na cały Omiš oraz kanion Cetiny. Omiš pod wieloma względami jest wyjątkowy, ma nawet piaszczystą plażę, która w Chorwacji jest rzadkością. W pobliżu znajduje się jedna z najbardziej turystycznych destynacji Chorwacji – sama Makarska.

Filmowy Dubrownik

Dubrownik, to ogromne, piękne, zabytkowe miasto, przez wielu uważane za najpiękniejsze miasto Chorwacji, a nawet Europy. Ma niezliczoną ilość atrakcji i zabytków. Najbardziej znane, to na przykład mury obronne, które można zwiedzić, spacerując po ich umocnieniach. Warto też zwiedzić Klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów czy Wielką Studnię Onufrego. 

Będąc w Dubrowniku, warto wybrać się na rejs na sąsiednią wyspę Lokrum. Dubrownik znany jest również fanom filmowej serii Gra o Tron, jako obowiązkowe miejsce do zwiedzenia przy okazji podróży do Croatii.

Dubrovnik Chorwacja najpiękniejsze miejsca w Chorwacji
Najpiękniejsze miejsca w Chorwacji – z wizytą w Dubrovniku

Gdzie zarezerwować nocleg w Chorwacji?

Wygodnych rezerwacji można dokonywać za pośrednictwem portali internetowych, na przykład Villsy. Jest to portal, na którym znajdziesz domy z basenem na wynajem, praktycznie we wszystkich miastach Chorwacji. Portal Villsy daje możliwość porównania cen różnych obiektów na wynajem oraz umożliwia proces rezerwacji ich wraz z płatnością.

Po wyszukaniu interesującej nas ofert, wystarczy w nią kliknąć. Zostaniesz przekierowany na stronę obiektu, gdzie będziesz mógł dowiedzieć się o nim najważniejszych informacji, np. ilość pokoi, udogodnienia, pobliskie atrakcje. Następnie będziesz poproszony o wybranie daty przyjazdu i zaznaczenie, na jak długo chcesz się zatrzymać. Po wszystkim wystarczy kliknąć “Rezerwuj”, aby przejść do płatności. Potem już zostaną przygotowania do podróży!

1138 / zawsz