Media ciekawostki

media lokalne ciekawostki prasa lokalna telewizja

• USA, rok 1974. Dziennikarski żart powielony w telewizji państwowej, jakoby w Kongresie USA zaczęło brakować papieru toaletowego, spowodował panikę w USA. Amerykanie zaczęli wykupować papier toaletowy ze sklepów, cena rolki szybko wzrosła z 30 centów do prawie dolara i zaczęto nim handlować na czarnym rynku. To co się wtedy działo przez cztery miesiące, nazwano „Wielkim Kryzysem Papieru Toaletowego 1974”.

• Milion dolarów przekazał rząd USA dla uniwersytetu w stanie Indiana. To kwota na badanie… memów internetowych.

Serbia. Podczas telewizyjnej transmisji losowania gry liczbowej LOTO, na ekranie pojawiła się liczba 21, a w chwilę później wylosowano kulę z numerem 21. Szef państwowej loterii podał się do dymisji, policja informuje że pracownicy loterii zostaną przesłuchani, z wykorzystaniem elektronicznego wykrywacza kłamstw.

• Wrzesień 2013. Przestaje ukazywać się Gazeta „Lloyd’s List”, brytyjska gazeta o tematyce morskiej. To jedna z najstarszych gazet na świecie; wydawano ją od 1734 roku.

• 150 lat temu gazeta „Harrisburg Patriot-News” skrytykowała prezydenta USA Abrahama Lincolna, nazywając jedno z jego wystąpień „głupią gadaniną”. Niedawno gazeta przeprosiła prezydenta, przyznając że ówcześni redaktorzy dokonali „rażąco błędnej oceny”. (listopad 2013)

Ciekawostki: Sadurski.com na podstawie informacji z mediów

Zobacz też: 
> Historia ciekawostki
> Kosmos ciekawostki
> Tatuaże ciekawostki