Kultura Włoch. Za co Polacy kochają Włochy?

kultura Włoch włoskie imiona męskie Italia

Słoneczna Italia kojarzy się z pięknem i wysokim poczuciem estetyki. Chodzi tu nie tylko o niezwykłą urodę ludzi pochodzących z Włoch, ale i o kulturę i sztukę. Od dłuższego czasu moda z Włoch obrazuje to, co w branży fashion może być najpiękniejsze. Włoskie perfumy skutecznie konkurują z francuskimi. Nie da się ukryć, że Polacy mają ogromną słabość do Italii. Dowiedz się, dlaczego Włochy to szczególnie atrakcyjny dla Polaków kraj i jaki wpływ ma na nich włoska kultura.

1. Relacje w czasach starożytnych

2. Magia przepięknej Italii

Włochy to kraj bardzo bogaty pod względem kulturowym. Mowa tu o Imperium Romanum oraz o osiągnięciach kulturalnych w okresie renesansu. Nie bez powodu każdego roku do tego uroczego kraju przybywają tłumy turystów. Jedni chcą epatować się dziedzictwem kulturowym, inni chcą skosztować wykwintnego włoskiego jedzenia lub wypoczywać na bajecznych plażach. Wybierając się do Włoch, warto poznać minimum podstawy języka włoskiego. To zdecydowanie ułatwi komunikację, gdyż nie wszyscy Włosi znają na przykład język angielski. Dużo łatwiej jest się porozumieć w dużych miastach, natomiast na prowincji może z tym być problem. Warto też poznać najpopularniejsze włoskie imiona męskie

kultura Włoch włoskie imiona męskie Italia
Historia i kultura Włoch. Włoskie imiona męskie

Relacje w czasach starożytnych

W czasach Nerona Imperium Romanum oszalało na punkcie złota północy. Wyprawy na tereny dzisiejszej Polski po jantar ukształtowały bursztynowy szlak. Starożytni Rzymianie uznali bursztyn za coś, co ma ogromną wartość. Jantar był swego czasu cenniejszy od prawdziwego złota. Przypisywano mu wiele właściwości magicznych i leczniczych. W dzisiejszych czasach bursztyn również ma zastosowanie w kosmetyce i w medycynie alternatywnej. 

Moda na biżuterię z bursztynem nie przemija, zmienia się jedynie design wyrobów jubilerskich. Można pokusić się na stwierdzenie, że to właśnie bursztyn pokazał, że dawni mieszkańcy starożytnego Rzymu potrafili uznać za bezcenne coś, co dosłownie hipnotyzowało ich swoim pięknem. 

Magia przepięknej Italii

Włochy to kraj wybitnych artystów i twórców. Najwspanialsze dzieła pochodzą z epoki renesansu. Wiele włoskich miast są jak żywe muzea. Italia jest krajem idealnym dla koneserów sztuki. Wysoka wrażliwość Włochów na kulturę nadal jest zauważalna. Włosi mają świetni gust i nie uznają za arcydzieło byle czego, co ma jedynie marketingowy potencjał. 

Poza tym Italia to kraj pogodnych, przyjaznych i w większości przypadków żyjących na luzie ludzi. Włosi znakomicie dogadują się z Polakami, dzięki czemu od lat trwa wzajemna fascynacja między narodami.