Czym są lamele ścienne i gdzie warto je wykorzystać?

lamele ścienne drewniane panele lamelowe

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się panele lamelowe. To trend wnętrzarski, który stosuje się zarówno w mieszkaniach, jak i w domach jednorodzinnych. Czym są lamele ścienne i gdzie warto je wykorzystać? Odpowiadamy w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury!

  1. Co to są lamele ścienne?
  2. Gdzie sprawdzą się panele lamelowe?
  3. Lamele drewniane – wady i zalety

Szukasz rozwiązania do swojego salonu, które będzie jednocześnie nowoczesne, efektowne i w pełni naturalne? Potrzebujesz takiej dekoracji, która wprowadzi do Twojego wnętrza nieco luksusu? Sprawdź koniecznie lamele ścienne! To tanie rozwiązanie, które dziś często można znaleźć w domach innych osób.

Co to są lamele ścienne?

Lamele ścienne to niewątpliwy hit wnętrzarski w postaci pionowych profili dekoracyjnych. Składają się z listwy montażowej i profilu U, który pokrywa się ozdobną folią. Listę montuje się na ścianie lub suficie za pośrednictwem wkrętów, lub odpowiedniego kleju montażowego. Profil natomiast mocuje się na listwie. Dzięki takiej dekoracji 3D nie tylko Twoje wnętrze zyska efekt głębi, ale nabierze swego rodzaju elegancji i nowoczesności.

Jeśli potrzebujesz sprawdzonych lameli ściennych, koniecznie sprawdź ofertę na stronie https://lameo.pl/3-lamele-scienne, gdzie znajdziesz rozwiązania w przeróżnych kolorach. Dostępne są między innymi produkty w kolorze dębu naturalnego, dębu sonoma, popielate, czarne, białe czy o barwie orzecha. To tylko kilka przykładów, które są dostępne na stronie https://lameo.pl/ – polskiego sklepu oferującego efektowne i wytrzymałe panele lamelowe.

Gdzie sprawdzą się panele lamelowe?

Panele lamelowe sprawdzą się właściwie w każdym wnętrzu. Jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia. Często ta nowoczesna dekoracja wykorzystywana jest zarówno w mieszkaniach, jak i w domach czy w biurowej przestrzeni. Są nie tylko doskonałym materiałem do wykończenia ścian, ale niektóre rozwiązania mają jeszcze jedną ważną funkcję. Otóż lamele mają zdolność wyciszającą i wygłuszającą.

Za pomocą lameli ściennych możemy także z łatwością wydzielić strefy w pomieszczeniu, w którym mamy do czynienia z otwartą przestrzenią. Dekorację tego rodzaju nie trzeba koniecznie umieszczać na ścianach. Lamele świetnie wyglądają również na suficie! Ta elegancka i lekka dekoracja najefektywniej wygląda przede wszystkim w minimalistycznym i nowoczesnym wnętrzu. Sprawdzi się także w tak zwanym stylu retro.

Lamele możesz zamontować zarówno w salonie, jak i sypialni czy przedpokoju. Świetnie sprawdzą się także w łazience, oczywiście z dala od wanny czy prysznica. To doskonała alternatywa dla tapet, obrazów, różnego rodzaju sztukaterii czy równie popularnych ściennych naklejek. Aby nie przytłoczyć nieco pomieszczenia, warto montować je na konkretnym fragmencie ściany. Aktualnie zainteresowani wykorzystują lamele drewniane na ścianie, na której wisi lub stoi telewizor – czyli na głównej ścianie. Dzięki lamelom urządzenie te jest bardziej wyeksponowane. Możliwości jest naprawdę wiele – wystarczy znaleźć odpowiednie lamele drewniane i wybrać, na jakim fragmencie ściany będą prezentować się w naszym domu czy mieszkaniu najlepiej. Tym tanim kosztem możemy wprowadzić do naszych wnętrz odrobinę luksusu.

Lamele drewniane – wady i zalety

Do zalet lameli drewnianych zalicza się przede wszystkim to, że produkuje się je z naturalnego drewna. Dzięki temu dekoracja może wnieść do każdego wnętrza nieco ciepła. Ponadto wyróżniają się swoim eleganckim i również nowoczesnym wyglądem. Wysokiej jakości panele lamelowe wyróżniają się trwałością i doskonale zabezpieczają ścianę. Pasują praktycznie do każdej kolorystyki wnętrz. Dzięki swojej trójwymiarowości nadają danemu wnętrzu swego rodzaju głębi.

Do plusów lameli ściennych zalicza się także łatwy montaż, atrakcyjną cenę oraz parametry termoizolacyjne i wyciszające.