Opole Partia Dobrego Humoru Wesoły Wieżowiec

Mazurska Noc Kabaretowa, Kabaret Długi…

Czas czytania:5 minut/y, 17 sekund/y

Mazurska Noc Kabaretowa

Dziesiąta Noc Kabaretowa

5 lipca 2008 w amfiteatrze w Mrągowie odbędzie się jubileuszowa Mazurska Noc Kabaretowa. Kto wystąpi?

W tym roku już po raz dziesiąty miłośnicy kabaretu spotkają się w amfiteatrze w Mrągowie na jeziorem Czos, aby przez kilka godzin śmiać się podczas występów popularnych kabaretów. To samo, ale w swoich telewizorach obejrzą widzowie telewizyjnej Dwójki TVP, w relacji na żywo.

Wystąpią: kabaret Neo-Nówka (prowadzący), Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Młodych Panów, Łowcy.B, Sonia Bohosiewicz, Formacja Chatelet, Paranienormalni, Ani Mru Mru, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Jacek Fedorowicz, Kabaret Słuchajcie oraz laureaci tegorocznej PAKI.

Skecze i żarty, jakie zobaczymy na scenie będą nawiązywały do przewodniego tematu. W tym roku tym tematem jest: rodzina. Aby zobaczyć występy na żywo, należy przygotować się na wydatek od 30 do 120 złotych za bilet. Program przygotowuje ekipa Stowarzyszenia PAKA I 2 Programu TVP.
2008-05-28. Mazurska Noc Kabaretowa

Skucha i Długi

Piotr Skucha z kabaretu Długi udzielił wywiadu dla dziennika “Polska Dziennik Zachodni”. Cytujemy najciekawsze fragmenty.

O początkach:
• Razem z Jackiem Łapotem, z którym potem założyliśmy kabaret Długi, chodziliśmy do liceum w Dąbrowie Górniczej. Postanowiliśmy założyć zespół rockowy. Aby zarobić na sprzęt, organizowaliśmy w szkole wieczorki taneczne. Dyrekcja zgodziła się pod warunkiem, że będzie część artystyczna. Tak pojawił się kabaret.

O działalności w radiu i kabarecie:
• W trakcie studiów byłem kierownikiem redakcji muzycznej studenckiego radia w Gliwicach. Audycje prowadziłem mało poważnie, więc pojawiło się zamówienie na program rozrywkowy. Miałem kontakt z Jackiem, który studiował dziennikarstwo i filologię na UŚ w Katowicach, zrobiliśmy parę audycji, wysłaliśmy kilka nagrań na konkurs do radiowej Trójki. Uzbierało się sporo fajnych pomysłów, których nie dało się przekazać w radiu i znów pojawił się kabaret. Wyjazdów było tyle, że każdy następny rok studiów zaliczałem w dwa lata. Udało się, ale gdyby nie stan wojenny, pewnie nie zrobiłbym dyplomu.

Gdzie gra Długi

O miejscach, w których gra Długi:
• Zaczynaliśmy w Katowicach w Teatrze Korez, z którym jesteśmy bardzo zaprzyjaźnieni. Ponieważ moi znajomi z Bielska zaczęli coraz liczniej na nasze występy przyjeżdżać do Katowic, postanowiliśmy otworzyć bielską scenę. Przygotowaliśmy już 13 premier, w tym 11 w Teatrze Polskim. Ponieważ teraz teatr jest w remoncie, przenieśliśmy się do pobliskiego klubu Rude Boy. Od kwietnia występujemy również w Wiśle. To propozycja szefowej Wiślańskiego Centrum Kultury. W październiku nowa dyrekcja Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zwróciła się do nas z taką samą propozycją, od stycznia ruszyliśmy w Krakowie.

O dniu dzisiejszym:
• Roboty nam nie brakuje, bo zainteresowanie kabaretem w ostatnich latach zdecydowanie rośnie. Znowu żyjemy w rzeczywistości, do której potrzebny jest spory dystans, żeby można było normalnie funkcjonować. Przybywa dzięki temu naprawdę dobrych kabaretów, w których teksty piszą ludzie wykształceni, inteligentni, spostrzegawczy, dowcipni. Nas z jednej strony to cieszy, bo mamy kogo zapraszać, z drugiej martwi, bo rośnie potężna konkurencja.

Fragmenty wywiadu przeprowadzonego przez Wandę Then.
2007-12-17

Złota Świnia pojechała do Warszawy

Kabaret Sześciopak z warszawskiego AWF-u wygrał V Ogólnopolski Przegląd Kabaretów Studenckich PiGi w Gorzowie Wielkopolskim

Złota, Srebrna i Brązowa Świnia – o te nagrody rywalizowały studenckie kabarety z całej Polski podczas piątej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów Studenckich PiGi w Gorzowie Wielkopolskim. Odbył się on 6 marca 2001 r. w Teatrze im. J. Osterwy przy ul. Teatralnej 9.

W tym roku rywalizowały ze sobą kabarety z Warszawy, Kalisza, Opola, Elbląga i Konina. Zwyciężył kabaret Sześciopak z warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, który otrzymał również nagrodę publiczności. Paweł Raszela z Kalisza został nagrodzony Srebrną Świnią, a Kabaret Bartki z Opola zdobył Brązową Świnię. Wyróżnienie za warsztat aktorski przypadło Małgorzacie Burjan, studentce z Elbląga. Poza występami konkursowymi, jako gwiazda wieczoru, wystąpił zielonogórski kabaret Ciach.

Ogólnopolski Przegląd Kabaretów Studenckich w Gorzowie, został objęty honorowym patronatem wojewody lubuskiego. Jest organizowany od 2005 roku. Od 2009 roku w przeglądzie biorą udział kabarety studenckie z całej Polski.

Ciekawostka: sześciopak to nie tylko nazwa zgrzewki z butelkami piwa. To również slangowe określenie wyćwiczonych mięśni brzucha, zatem ta nazwa jak najbardziej pasuje do kabaretu studentów z AWF-u.
2010-03-09. Mazurska Noc Kabaretowa

IV Opolskie Demonstracje Kabaretowe

18 i 19 października w Prudniku, Opolu, Zdzieszowicach i Strzelcach Opolskich odbędzie się ODerka. Gwiazdą będzie Kabaret Paranienormalni, a imprezę poprowadzi opolski kabaret Cegła

Przedstawiamy poniżej rozkład jazdy IV Opolskich Demonstracji Kabaretowych ODerka. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Paranienormalni z Jeleniej Góry, a imprezę poprowadzą członkowie kabaretu Cegła.

• 18.10. – Prudnik, godz.18.00, Prudnicki Ośrodek Kultury.
• 18.10. – Opole, godz.20:00, MOK Opole.
• 19.10. – Zdzieszowice, godz.18:00, Kino Odrodzenie
• 19.10. – Strzelce Opolskie, godz.20.00, Dom Kultury

Głównymi organizatorami imprezy są: Kabaret Cegła, Agencja artystyczna Eskander oraz ośrodki kultury w Opolu, Prudniku, Strzelcach Opolskich i Zdzieszowicach.

Kabaret Paranienormalni
Są z Jeleniej Góry, chociaż w dwóch-trzecich mieszkają w Warszawie. Powstali pod koniec roku 2004, a parę miesięcy później mieli już pierwszy program, z którym wystartowali na Pakę 2005. Mówią o sobie, że są popowi. W swoich programach używają dużo muzyki – nie tylko z podkładów, ale także wykonywanej na żywo przez Igora. Wiele skeczy stworzyli podczas obserwacji świata zwierząt – gołębie na dachu, czy numer o musze i pająku, który zakrawa na dramat psychologiczny.
2007-09-27

Na zdjęciu: Wesoły Wieżowiec Partii Dobrego Humoru w Opolu

Najbliższe imprezy kabaretowe

Polski kabaret ma się dobrze. Kabarety stale występują na scenie, mamy coraz więcej telewizyjnych programów z udziałem kabaretów, oraz coraz więcej przeglądów kabaretowych w różnych miejscach Polski. Co wydarzy się wkrótce?

– XIV Poznański Wieczór Kabaretowy, Poznań: 22 październik 2007
– Ryjek, Rybnik: 25 październik 2007
– PKS (Przegląd Kabaretów Studenckich), Warszawa: 16-18 listopad 2007
– O.S.P.A., Ostrołęka: 16-17 listopad 2007
– Wrocek, Wrocław: 23-25 listopad 2007

Co było:
– Paka, Kraków: 26 września 2007
– Larmo, Rybnik: 7 września 2007
– Łódka, Łódź: 6 września 2007
– Kanasta, Żory: 9-10 czerwiec 2007
– Debeściak, Dąbrowa Górnicza: 23-25 marca 2007
– Szpak, Szczecin: 16-17 marca 2007

…A to przecież nie wszystkie tego typu imprezy kabaretowe roku 2007.

Organizatorów imprez prosimy o przesyłanie informacji prasowych. Możliwość objęcia patronatem medialnym, możliwość udziału w jury.
2007-09-18

Figa z Makiem w Radomiu

13 i 14 grudnia w Radomiu odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Kabaretowy Figa z Makiem

W sali koncertowej Urzędu Miejskiego wystąpi satyryk Jacek Ziobro z programem “Mogę wszystko” oraz krakowski kabaret Pod Wyrwigroszem. W pierwszym dniu festiwalu w Klubie Środowisk Twórczych “Łaźnia” zostanie otwarta wystawa rysunku satyrycznego gdańskiego rysownika Zbigniewa Jujki.

W dwóch poprzednich edycjach imprezy zaprezentowano wystawy Edwarda Lutczyna i Jacka Frankowskiego.
2007-11-28

Tadeusz Drozda satyryk Poprzedni post Tadeusz Drozda – ciekawostki
Festiwal Dobrego Humoru Partia Dobrego Humoru partie w Polsce Następny post Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku – ciekawe fakty