Internet przychodzi z pomocą – sprawdź, kto do ciebie dzwonił

nieznany numer telefonu połączenia telefoniczne

Internet pełni dziś dziesiątki najróżniejszych funkcji. Za pośrednictwem sieci utrzymujemy kontakt z całym światem, publikujemy własne materiały, uczymy się, pracujemy i zażywamy rozrywki. Nic więc dziwnego, ze to właśnie sieć w wielu przypadkach jest naszą deską ratunku w stresowych sytuacjach. Przykładem mogą być tutaj chociażby nieznane numery telefonów, które niejednokrotnie pojawiają się na wyświetlaczu naszego urządzenia. Gdzie wówczas szukać pomocy i jakie informacje możemy znaleźć w internecie?

Nieznane numery telefonów – kto się z nami kontaktuje?

W sieci znajdziemy sporo serwisów, które piszą o nieznanych numerach i możliwości ich sprawdzenia. Jednym z takich portali jest https://infonumer.pl. Taki identyfikator, nieskojarzony z żadnym z naszych kontaktów, może przyprawić nas o stres czy nawet panikę. Związane jest to z licznymi oszustwami, naciągnięciami i próbami wyłudzeń, które mają miejsce niemal każdego dnia. W arsenale nieuczciwych dzwoniących znajdziemy dziś zarówno podstawowe techniki negocjacji, jak i zaawansowane socjotechniki i sposoby na przełamanie naszych obiekcji i asertywności. Nie każde takie połączenie musi być jednak związane z zagrożeniem – dzwonić może przecież prawdziwy przedstawiciel jakiegoś usługodawcy, ktoś nam bliski czy inna osoba, która po prostu potrzebuje naszej pomocy. Najwygodniejszą opcją byłaby więc możliwość sprawdzenia, kto znajduje się po drugiej stronie słuchawki i czy osoba ta związana jest z na przykład naszym operatorem sieci komórkowej. Z pomocą przyjść może nam wówczas internet. Gdzie znaleźć informacje na ten temat?

Bazy numerów firm i przedsiębiorstw w sieci – gdzie ich szukać?

Odpowiedź może nam przynieść już sama wyszukiwarka, która wskaże, do kogo należy dany numer lub przeniesie nas na jedną z witryn, która zajmuje się gromadzeniem tego rodzaju danych. Jedną z nich jest właśnie serwis Infonumer (jeden z projektów, z którymi związany jest Piotr Sochan). Strona specjalizuje się w zbieraniu danych na temat numerów telefonów – znajdziemy tu między innymi tysiące identyfikatorów, które związane są z konkretnymi przedsiębiorstwami. Warto pamiętać, że nie jest możliwe sprawdzenie każdego numeru telefonu (zwłaszcza w przypadku numerów, które należą do osób prywatnych). Tego rodzaju serwisy często działają też w oparciu o konkretną opłatę i warto zapoznać się wcześniej z ich regulaminem oraz zasadami działania. Sami także możemy stać się częścią internetowej społeczności i samodzielnie dodawać własne komentarze i spostrzeżenia. Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem https://infonumer.pl.

Nieznany numer telefonu? Sprawdź, kto do ciebie dzwonił