Flota dla biznesu – wynajem samochodów

flota wynajem samochodów

flota dla biznesu

Rozwijanie własnej firmy to spore wyzwanie – nie tylko logistyczne, ale i finansowe. Najczęściej pierwszym problemem nie do przeskoczenia dla młodych, zaczynających przedsiębiorców jest konieczność zakupu foty samochodów i rozwinięcia firmowego transportu.

Na szczęście istnieją inne opcje i inwestowanie ogromnych pieniędzy na start nie jest absolutnie konieczne. Wypożyczalnie aut świadczą usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale też dla firm. Taki długoterminowy wynajem samochodów może być naprawdę opłacalny – wszystko zależy od wybranej opcji i zapisów w umowie.

Jak działa opcja wypożyczania samochodów dla firm?

Wypożyczalnie zwykle oferują możliwość wypożyczenia długoterminowego właśnie firmom. To rodzaj specjalnej umowy na mocy której firma otrzymuje flotę i może ją użytkować za pewną opłatą. W taki sposób można wynająć nie tylko samochody osobowe. Nie brakuje także dużych samochodów dostawczych, które sprawdzą się w niejednej firmie. Można również wynająć elegancki samochód wysokiej klasy by odebrać z lotniska ważnego gościa biznesowego.

Zaletą wielu wypożyczalni oferujących opcje dla firm jest szeroki wybór dostępnych samochodów. Co ważne, wypożyczanie aut na warunkach długoterminowych to koszt, który można odliczyć od podatku, zmniejszając tym samym ogólne koszty prowadzenia własnej firmy. Zwykle wszelkie opłaty eksploatacyjne samochodu oraz związane z naprawami i serwisem ponosi firma wypożyczająca – trzeba się tylko upewnić, czy zostało to właściwie ujęte w umowie. Długi okres umowy sprzyja też niższym kosztom wynajmu, co liczy się szczególnie dla firm niewielkich i rozwijających się.

Wypożyczanie samochodów jest opcją coraz popularniejszą wśród przedsiębiorców. Wypiera kosztowny leasing, który nie każdy może otrzymać, jest też znacznie bardziej finansowo opłacalne od kredytu na własne auta, o które później należy dbać (także inwestując w to sporo pieniędzy). Wynajem to sposób na oszczędność i zminimalizowanie kosztów ponoszonych przez firmę w skali roku. Wystarczy zerknąć na zestawienia finansowe, porównujące leasing z wynajmowaniem floty, żeby przekonać się, że wypożyczalnia to opcja zarówno tania, jak i komfortowa z punktu widzenia zaangażowania.

Jak znaleźć odpowiednią wypożyczalnię

Oczywiście można otworzyć wyszukiwarkę internetową i wpisać w nią hasło „długoterminowy wynajem samochodów dla firm”. Niestety, wyszukiwarki nie są przystosowane do tego, by podpowiadać użytkownikom i podsuwać im najkorzystniejsze oferty. Dlatego warto postawić na stronę, która właśnie w tym się wyspecjalizowała, taką jak www.tani*ynajemaut.pl. To wielka baza wypożyczalni samochodów na terenie Polski i całego świata, podsuwająca najkorzystniejsze finansowo opcje zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla indywidualnych klientów.

Korzystając z wyszukiwarki można wybrać najtańsze i najciekawsze propozycje, a następnie sprawdzić opinie klientów na temat tych konkretnych wypożyczalni. Taki research dostarcza dość wiarygodnych danych na początek – później pozostaje jedynie umówić się na spotkania z przedstawicielami poszczególnych wypożyczalni.

Długoterminowy wynajem aut to sprawa wymagająca naprawdę dobrze dopracowanej umowy. Powinny się w niej znaleźć wszelkie zapisy wyjaśniające obowiązki i prawa obu stron, by w późniejszym okresie nie pojawiły się niejasności. Niestety, takie niedociągnięcia w umowach potrafią wychodzić w najmniej oczekiwanych i korzystnych momentach, dlatego lepiej zadbać o dopięcie wszystkiego na ostatni guzik zawczasu.

Jakie korzyści czerpie firma z takiego układu?

Na koniec warto wymienić i uświadomić sobie liczne korzyści, jakie czerpie przedsiębiorstwo z umowy na długoterminowy wynajem floty samochodów. To między innymi:

– Możliwość korzystania z samochodów osobowych, dostawczych czy reprezentacyjnych bez konieczności inwestowania w nie ogromnych kwot.
– Dużo mniejsze zobowiązania niż przy leasingu (a także niższe koszty).
– Spokój o stan samochodów, konieczność serwisowania i wykonywania przeglądów – dba o to firma wypożyczająca flotę.
możliwość bardziej precyzyjnego planowania budżetu (ewentualna awaria samochodu nie będzie problemem firmy użytkującej, tylko wypożyczającej).
– Możliwość odliczenia sobie kosztów związanych z wynajmem od podatku.
– Brak związanych z samochodami obowiązków administracyjnych.
– Możliwość zerwania umowy w dowolnym momencie.
– Duży wybór samochodów do użytkowania.
– Dostępność punktów serwisowych na terenie całego kraju.

Flota dla biznesu. Linki zdjęte 17.12.2020, dziękujemy za współpracę. W przypadku chęci wznowienia, prosimy o kontakt.

– https://www.ren*ult.pl/samochody/samochody-dostawcze/mowisz-masz.html
– https://www.tani*ynajemaut.pl/#/searchcars
– https://pora*nikprzedsiebiorcy.pl/-umowa-najmu-samochodu-osobowego-w-kosztach-firmowych
Flota dla biznesu.