Olejek konopny do picia – właściwości i zastosowanie

olejek konopny do picia ciekawostki

Rosnące zainteresowanie naturalnymi lekami czy kosmetykami sprawiło, że olejek konopny do picia zyskuje coraz większe grono sympatyków. Jest to olej wytworzony z kwiatów i nasion specjalnych odmian konopi siewnych, co ważnie – takich odmian, które nie wykazują właściwości uzależniających.

Cenne właściwości oleju konopnego mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Warto przyjrzeć się też jego zastosowaniu w pielęgnacji – dzięki wysokiej zawartości witaminy E i K i wzbogaceniu o kwasy omega jest doskonałym naturalnym kosmetykiem. Może też służyć za remedium w walce z atopowym zapaleniem skóry, wspierać leczenie trądziku. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak powinien być stosowany, oraz w jakich przypadkach może okazać się on nieocenionym lekiem.

  • Olej konopny tłoczony na zimno – przyjmowanie doustne
  • Poznaj właściwości oleju konopnego
  • Olejek konopny do picia – jak go stosować?

Olej konopny tłoczony na zimno – przyjmowanie doustne

Co współcześnie wiemy o oleju konopnym i jego pozytywnym przeznaczeniu? Olejek CBD dzieli się na dwa rodzaje – pierwszy, wyprodukowany z nasion konopi siewnej, drugi – z kwiatostanu tej rośliny. Trzeba mieć na uwadze, że skala działania oleju będzie odmienna w zależności od tego, w jakiej formie go przyjmujemy. Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie olejek konopny do picia tłoczony na zimno z nasion, ponieważ w procesie jego produkcji jesteśmy w stanie zachować większość cennych właściwości leczniczych i kosmetycznych. W tej wersji olej konopny pozostaje bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, sterole roślinne, fosfolipidy, minerały – magnez, wapń, cynk, fosfor, a także witaminy ( z grupy B, a także A, E, czy K). Niezależnie jednak od procesu, w jakim się go pozyskuje, każdy olej wytworzony naturalnie wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe, łagodzi podrażnienia, wzmacnia naczynia krwionośne, podnosi naturalną odporność organizmu.

Poznaj właściwości oleju konopnego

Taki mix składników odżywczych cannabis sativa zbawiennie wpływa na nasze zdrowie i urodę. Zastosowanie oleju konopnego w lecznictwie opiera się na jego właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych, wykorzystuje się jego błyskawiczne działanie przeciwbólowe. Jego stosowanie pozwala m.in. hamować namnażanie się tkanki nowotworowej, poprawia pracę układu krążenia, skutecznie obniża cholesterol, pomaga uregulować gospodarkę cukrową organizmu oraz skutecznie przyspiesza regenerację tkanek. Wykazuje też właściwości przeciwdrgawkowe, przez co coraz częściej stosuje się go w łagodzeniu skutków padaczki i Parkinsona. Z kolei stosowanie oleju konopnego w kosmetyce nie tylko zapewnia optymalne nawilżenie dla skóry suchej, ale też idealnie nadaje się do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zbawiennie wpływają na elastyczność naczyń krwionośnych, gospodarkę hormonalną, pomagają wypłukać szkodliwe związki chemiczne z organizmu. 

Olejek konopny do picia – jak go stosować?

Najkorzystniejsze dla naszego zdrowia i urody będzie przyjmowanie oleju konopnego doustnie. Dlatego warto wybierać olejek konopny do picia, gdyż zawarte w nim cenne związki z kwiatów konopi szybciej migrują wewnątrz organizmu, a tym samym działają w największym stężeniu bezpośrednio u źródła występującego problemu zdrowotnego lub kosmetycznego. Polecamy spożywanie oleju konopnego po lekkim posiłku, zaczynając od niewielkiej ilości kropli dwa razy dziennie. Obecnie możemy wybrać smak oleju konopnego, aby jego przyjmowanie nie kojarzyło nam się wyłącznie z koniecznością zażycia lekarstwa, a raczej z właściwą suplementacją.