Najlepsze sposoby na codzienną pielęgnację oczu

pielęgnacja oczu ciekawostki oczy

Problemom z oczami można łatwo zapobiec, jeśli codziennie będziesz praktykować podstawowe nawyki związane z pielęgnacją oczu. Aby utrzymać zdrowie oczu i zachować ostrość widzenia nie zaniedbuj ich pielęgnacji i sprawdź, w jaki sposób im pomóc.

Unikaj pocierania oczu

Dłonie są narażone na wiele brudu, kurzu i bakterii, a wszystkie one mogą być łatwo przeniesione na Twoje zerkające oczy za każdym razem, gdy je dotykasz lub pocierasz. Unikaj więc przykładania rąk do oczu, aby zapobiec infekcji i podrażnieniom. Jeśli ten nawyk jest u Ciebie tak zakorzeniony, podejmij wysiłek, aby pozbyć się go jak najszybciej.

Chroń swoje oczy przed słońcem

Ekspozycja na światło słoneczne i promienie UV zwiększa ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem i może powodować oparzenia słoneczne rogówki lub fotokeratitis. Tak więc oprócz tego, że będziesz wyglądać modnie i dodasz blasku swojemu ogólnemu wyglądowi, załóż okulary przeciwsłoneczne, aby chronić swoje oczy. Jeśli ich noszenie nie jest dla Ciebie, wystarczą okulary lub soczewki kontaktowe z ochroną przed promieniowaniem UV. Zaleca się również zakładanie czapek, daszków i kapeluszy. Więcej w serwisie jedzmy-zdrowo.pl

Bądź nawodniony

Wystarczające spożycie płynów jest niezbędne dla ogólnego dobrego samopoczucia Twojego organizmu, w tym oczu. Jeśli jesteś wystarczająco nawodniony, zapobiegasz wysuszeniu śluzówki i podrażnieniu oczu.

Utrzymuj zrównoważoną dietę

Beta-karoten, luteina, Omega-3, likopen i witaminy C, A i E są niezbędne do utrzymania zdrowia oczu. Upewnij się, że Twoja dieta jest przesycona różnymi pokarmami, które są bogate w te składniki odżywcze.

Zachowaj odpowiednią odległość od monitora i oświetlenie pomieszczenia

Monitory komputerowe powinny być ustawione w odległości około ramienia od oczu i 20 stopni poniżej poziomu oczu. Dzięki temu oczy nie będą się nadwyrężać. Podobnie, upewnij się, że masz wystarczające, ale rozproszone oświetlenie w pokoju. Skupione i zbyt jasne światła mogą doprowadzić do oślepiania, a to może spowodować zbyt duży wpływ na oczy.

Przestrzegaj zasady 20-20-20

Jeśli chcesz utrzymać swoje oczy w świetnej formie, powinieneś przestrzegać zasady 20-20-20, która mówi, że: Co 20 minut odwracaj wzrok od monitora komputera i utkwij spojrzenie na obiekcie, który znajduje się w odległości 20 m od Ciebie. Mrugaj kolejno 20 razy, aby zapobiec suchości oczu. Co 20 minut wstań z fotela i zrób 20 kroków. Jest to nie tylko dobre dla twojego wzroku, ale także promuje prawidłową postawę i krążenie krwi w całym ciele. Tak, to powstrzymuje cię również od siedzącego trybu życia. Więcej odnośnie zdrowia w serwisie meridiasprzedam.plom.pl