3 wskazówki, które warto zapamiętać przed pierwszą randką

pierwsza randka randki miłość

Kwestie związane ze strojem czy idealnym makijażem na randkę zależą od gustu, o który trudno się sprzeczać. Wskazówki, które znajdziesz w tym artykule, są znacznie bardziej uniwersalne. O czym warto pamiętać przed pierwszą randką? Przede wszystkim o uśmiechu, który dodaje uroku bardziej niż makijaż czy wyszukana fryzura, otwartości i umiejętnym słuchaniu drugiej osoby.

Uśmiech bywa ważniejszy od makijażu

Urodę można podkreślać na wiele różnych sposobów, a jednak żaden nie działa tak skutecznie jak piękny uśmiech. Potrafi on wizualnie odejmować lat i faktycznie podnosić atrakcyjność w oczach drugiej osoby. Idąc na randkę, zwłaszcza pierwszą, nigdy o nim nie zapominaj.

Chcesz wyglądać młodo i atrakcyjnie z uśmiechem na twarzy? Pamiętaj więc, że musi on być zadbany. Mowa nie tylko o higienie zębów, ale także i regularnych wizytach kontrolnych w salonie dentystycznym oraz leczeniu ortodontycznym w przypadku krzywo ustawionych zębów. Nie musisz nosić metalowego aparatu. Jeżeli zależy Ci na estetycznym wyglądzie, wybierz przezroczyste nakładki clear aligner niewidoczne po założeniu. Wpisz w wyszukiwarkę hasło z nazwą własnej miejscowości, jak np. clear aligner Warszawa, żeby znaleźć najbliższą placówkę, w której możesz zamówić nakładki.

Leczenie ortodontyczne przynosi trwałe rezultaty, więc prostym ustawieniem zębów będziesz cieszyć się przez resztę życia. Wraz z odpowiednią higieną i regularnymi wizytami stomatologicznymi zapewnisz sobie w ten sposób piękny uśmiech, którym z przyjemnością pochwalisz się na randce. Pamiętaj, że pierwsza wizyta w DR SMILE jest całkowicie niezobowiązująca, a pozwoli nie tylko na zaprojektowanie nakładek, ale także przygotowanie kosztorysu całego leczenia.

Mów otwarcie o sobie i uważnie słuchaj

Na pierwszej randce z pewnością chcesz przede wszystkim poznać drugą osobę i czegoś się o niej dowiedzieć. Pamiętaj, by otwarcie mówić o sobie, żeby i jej dać tę możliwość.

pierwsza randka randki miłość
pierwsza randka randki miłość

Nie zbywaj pytań, jeżeli tylko nie są nazbyt prywatne bądź niegrzeczne, i śmiało opowiadaj o sobie, jeśli tylko druga strona jest zainteresowana słuchaniem. Zakładając, że randka się uda, to właśnie z tym kimś możesz kiedyś rozmawiać regularnie, dlatego nie krępuj się! Oczywiście nie musicie od razu poruszać spraw osobistych, ale im więcej się o sobie dowiecie, tym łatwiej zdecydujecie, czy chcecie znów się spotkać.

Musisz jednak wiedzieć, że jeśli będziesz nieustannie mówić wyłącznie o sobie, z pewnością nie zrobisz dobrego wrażenia na drugiej stronie. Naucz się słuchać – faktycznie wyobrażaj sobie opowiadane przez drugą osobę historie, zadawaj pytania, nie przerywaj i nie wtrącaj własnych opowieści między jej słowa.

Bądź sobą i otwarcie podejdź do nowej znajomości

Stres przed randką jest zupełnie normalny – w końcu każdy chce wypaść jak najlepiej, nawet jeśli i tak miałoby nie dojść do kolejnego spotkania. Postaraj się jednak być po prostu sobą. Zachowaj nieco luzu i poczucia humoru. Nie daj się zjeść nerwom, które mogłyby wywoływać nienaturalne zachowanie i tylko wzmagać zdenerwowanie. Pierwsza randka to nic zobowiązującego. Zachowuj się naturalnie i swobodnie, okaż nieco pewności siebie, a reszta stanie się kwestią dopasowania waszych charakterów.

Z pewnością masz swoje oczekiwania względem drugiej osoby, zwłaszcza jeśli nawiązaliście już wstępny kontakt. Pamiętaj jednak, by podejść do spotkania z możliwie otwartym nastawieniem. Z czasem zdecydujesz, czy chcesz utrzymać tę znajomość, a na razie nie zrażaj się przedwcześnie drobnymi szczegółami.