Wymiana szybki w iPhone’ach – co warto wiedzieć?

wymiana szybki w iPhone

IPhone. to jeden z najpopularniejszych rodzajów smartfonów. Te eleganckie, designerskie telefony charakteryzują się wysoką jakością wykonania i świetnym działaniem. Niestety, wraz z wyjątkowo estetycznym wykonaniem idzie też większe ryzyko zniszczenia produktów. IPhone’y są smartfonami delikatnymi, w których łatwo można na przykład zbić szybkę.

  1. Jak zabezpieczyć szybki w iPhone’ach?
  2. Czy można samodzielnie naprawić pękniętą szybkę w iPhonie?
  3. Ile kosztuje wymiana szybki w iPhone’ach?
  4. Gdzie można wymienić szybki w iPhonie?

W jaki sposób można naprawić pękniętą szybkę w iPhone? Zastanówmy się.

Jak zabezpieczyć szybki w iPhone’ach?

IPhone’y to telefony obiektywnie drogie. Najnowsze modele mogą kosztować kilka tysięcy złotych, co w porównaniu z dostępnymi za kilkaset złotych produktami innych marek wydaje się być nieprawdopodobnie dużą różnicą. Z tego powodu posiadacze smartfonów Apple bardzo często decydują się na zabezpieczanie telefonów. Szybki w iPhone’ach mogą znajdować się nie tylko na ekranie, ale także z tyłu. Przednią zabezpiecza się, wykorzystując na przykład szkło hartowane, dzięki czemu zarysowania i pęknięcia nie będą widoczne na prawdziwym szkle ekranu. Z kolei tylną szybę zabezpiecza się wykorzystując do tego celu specjalnie dopasowane do iPhone’ów etui.

Czy można samodzielnie naprawić pękniętą szybkę w iPhonie?

Wymiana szybki iPhone 12 lub w każdym innym modelu powinna zawsze odbywać się w profesjonalnym salonie. Jest bardzo ważne, aby pamiętać, że samodzielna próba naprawy zniszczenia może być naprawdę negatywne w skutkach. W najgorszej sytuacji może nawet dojść do uszkodzenia matrycy i powstania zniszczeń, których nie będzie się dało cofnąć. Z tego powodu najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług osób, które zajmują się naprawianiem i wymianą szyb w iPhone’ach.

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhone’ach?

Wymiana szybki w iPhone’ach może mieć inną cenę w zależności od modelu telefonu. Przykładowo, wymiana tylnej szybki iPhone 11może kosztować od około 500 do nieco ponad 1000 zł. Z kolei wymiana szybek w starszych modelach zazwyczaj jest mniejszym kosztem. W zależności od tego, w jakim serwisie dokonuje się wymiany również cena może się wahać.

Gdzie można wymienić szybki w iPhonie?

Wymiana szybek w telefonach iPhone może zostać dokonana w salonach Apple. Jest to najczęściej rozwiązanie najdroższe, ponieważ wiąże się z markowymi usługami. Istnieje jednak wiele firm, oferujących naprawę szyb w telefonach. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z ich usług sprawia, że nie zawsze gwarancja na sprzęt zostaje zachowana.