pisaki szkoła kredki artykuły szkolne

Dlaczego kredki i pisaki do szkoły są tak ważne?

Czas czytania:2 minut/y, 0 sekund/y

Liczba artykułów szkolnych, które zmuszeni są zakupić rodzice pierwszo- czy drugoklasisty, jest dla wielu zaskakująco duża. Część rodziców z pewnością zastanawia się, czy rzeczywiście aż tyle kredek, farb i różnego rodzaju pisaków jest dziecku potrzebnych. Odpowiadamy więc na pytanie: po co te wszystkie kolory? Pisaki do szkoły

– Kolory mają znaczenie

– Rysunek i motoryka mała

– Jakie przybory szkolne warto kupić dla malucha?

Kolory mają znaczenie

Zabawa kolorami, jaką umożliwiają farby, kredki i pisaki do szkoły, ma ogromne znaczenie w rozwoju dzieci. Szczególnie tych najmłodszych, które dopiero zaczynają swoją przygodę szkolną. Przede wszystkim koloru wpływają na nastrój i emocje, pozwalają się komunikować, informować o uczuciach, stanie psychicznym.

Często to właśnie na podstawie kolorystyki dziecięcych rysunków można dostrzec trapiące ich problemy. Kolory inspirują do zabawy, otwierają pole dla wyobraźnię, pozwalają na kreatywną zabawę. Ta dziecięca twórczość, pełna żywych kolorów, ma ogromne znaczenie w rozwoju dziecka.

Pisaki do szkoły. Rysunek i motoryka mała

Kolorowe kredki i inne artykuły szkolne umożliwiają dziecku wielogodzinną zabawę. Zabawa ta ma jednak ogromne znaczenie także dla rozwoju ich zdolności manualnych, nie tylko wyobraźni. Dziecko, malując czy rysując, ćwiczy tzw. motorykę małą. Jest ona odpowiedzialna jednak nie tylko za coraz sprawniejsze poruszanie dłonią, umiejętność sprawnego związania butów, chwytania drobnych elementów. Motoryka ręki przekłada się na sprawność pisania.

Ponadto, warto zdawać sobie sprawę, że obszar w mózgu, który odpowiada za motorykę małą ma także znaczenie dla rozwoju kompetencji językowych dziecka. Może to wydać się zaskakujące, natomiast ćwicząc sprawność dłoni dziecko jednocześnie aktywuje w swoim mózgu obszar odpowiedzialny za naukę języka ojczystego, jak i języków obcych. Warto więc zadbać, aby dziecko kredki miało zawsze pod ręką. 

Jakie przybory szkolne warto kupić dla malucha?

W sklepach papierniczych znajdziesz całą masę artykułów szkolnych dla młodszych i starszych dzieci. Te dla maluchów trzeba jednak wybierać ze szczególną starannością. Powinny być one przede wszystkim odpowiednio grube, aby dziecku łatwo było je utrzymać w rączce. Ponadto, powinny być odpowiednio napigmentowane – kolor musi być wyrazisty, a linia powinna być od razu widoczna, bez szczególnego wysiłku ze strony dziecka i dużego nacisku pisaka na kartkę. Warto również zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju atesty. Kredki dla malucha powinny być bezpieczne – pamiętaj, że może on zechcieć przetestować jak smakują albo odruchowo włożyć je do buzi. 

Link zdjęty 15.10.22, dziękujemy za współpracę.
https://pani*****adzet.pl/pl/339-artykuly-szkolne
https://pani*****adzet.pl/pl/339-artykuly-szkolne

Zobacz też:
> Dowcipy o nauczycielach
> Kawały o szkole
> Dowcipy o uczniach
 
 

kościół Wniebowzięcia NMP Kraśnik ciekawostki atrakcje zabytki Poprzedni post Ciekawostki o Kraśniku
wesele 2021 atrakcje weselne 2022 wesela ciekawostki Następny post Wesela dopiero w 2022 roku?