Poznań Wesoły Wieżowiec

Skecz-up w Poznaniu

Czas czytania:1 minut/y, 47 sekund/y

W Sadurski.com relacja z przeglądu kabaretów studenckich Skecz-Up w Poznaniu, który odbył się 21 kwietnia 2010 r.

W Poznańskim klubie Eskulap, odbyła się druga edycja przeglądu kabaretów studenckich Skecz-Up. Zaprezentowały się cztery kabarety, które przeszły przez eliminacje: Czołówka Piekła, Błąd Sceniczny, Figo Fago oraz Trójka Kulturalna.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, po prezentacji 25-minutowych programów, jury musiało wyłonić dwa kabarety, które w finale miały zmierzyć się z improwizacją, na podany temat. Według regulaminu pierwszy kabaret miał być wybrany spośród Czołówki Piekła i Błędu Scenicznego, drugi zaś z Figo Fago i Trójki Kulturalnej.

Do finału przeszli: Błąd Sceniczny oraz Figo Fago i wtedy przyszedł czas na improwizacje, na wylosowane tematy. Błąd Sceniczny przedstawił scenkę na temat: „Kocham czerń, kocham róż. Jestem Emo no i już”, a Figo Fago: „Idzie komar, idzie mucha, ale będzie rozpierducha”.

Publiczność była niemal jednomyślna: drugą edycję Skecz-Up’u, wygrał kabaret Błąd Sceniczny z Wolsztyna, który jednocześnie zyskał miano Kabaretu Wiosny Studenckiej 2010.

O kabaretach
• Figo Fago zaprezentował część programu „Janowe przygody”, pojawiły się skecze o Telezakupach i kleju Janglu, Teletubisiach, Taniec z Gwiazdorami oraz dwie piosenki. Podczas występu zdecydowanie przeważał przekaz niewerbalny; ruch sceniczny i muzyka.

• Błąd Sceniczny – kabaret nie udzielający się na przeglądach kabaretowych, jednak poradził sobie świetnie. Zaprezentowali skecze z programu „Ratunku”; napad na pozornie niewidomą dziewczynę, co zrobić gdy skończy się kawa, wizytę u dentystki, rozmowę zakochanych i rozmowę dwóch staruszek. Świetne tempo występu, gra słowem i zwroty akcji.

• Trójka Kulturalna zagrała skecze z programu „Dres, czyli duży respekt ewentualnie szacun”. Po krótkim wstępie zobaczyliśmy: zaskakującą rozmowę dwóch mężczyzn, sklep z farbami, pasjonującą grę w szachy i rozmowę staruszek. Sympatyczny kabaret, nie boją się dwuznacznych i odważnych tekstów. Zarzutem mogłoby być słabe tempo występu, które na 25 minutowym występie jest ważne.

• Czołówka Piekła, to dobrze zapowiadający się kabaret z Poznania. Zaprezentował skecze m.in. o: tłumaczeniu slangu, dziurę w programie, rozmowę z babcią z zaświatów i rozmowę ze skoczkiem. Dobre nie prostolinijne teksty i kontakt z publicznością. Grali jako pierwsi, mieli trudne zadanie – rozruszanie publiczności, ale poradzili sobie świetnie.

Tekst: Agnieszka Oliwa
2010-04-27

Na zdjęciu: Wesoły Wieżowiec Partii Dobrego Humoru w Poznaniu

Ostrołeka Wesoły Wieżowiec OSPA Ostrołęckie Centrum Kultury Poprzedni post OSPA Ostrołęka, kabarety
kabaret ot.to dvd kabarety Następny post Kabarety – książki, płyty DVD