Z czego korzysta sektor mięsny?

drób skubarka do drobiu

Pomimo tego że coraz większą popularnością cieszą się diety wegańskie, to chętnie sięgamy w dalszym ciągu po mięso we wszystkich jego postaciach. Coraz bardziej przywiązujemy jednak uwagę do jego jakości oraz używanych dodatków, a więksi producenci i ci lokalni przykładają szczególną uwagę do tego, by przygotowywać bezpieczne i smaczne produkty. Klienci chętnie szukają tych opartych na naturalnych i tradycyjnych recepturach.
 
1. Maszyny w przemyśle mięsnym
2. Jedzenie na zdrowie i dla przyjemności
3. Rewolucja w technologii
4. Jak działa skubarka do drobiu?

Maszyny w przemyśle mięsnym

Niewątpliwie pewnego rodzaju automatyzacja produkcji sprawiła, że przemysł mięsny tak mocno się rozwinął. Z drugiej strony to maszyny pozwalają produkować doskonałej jakości bezpieczne produkty, które spełniają najsurowsze normy. Oczywiście wybór konkretnych rozwiązań będzie uzależniony od specyfiki zakładu i jego potrzeb, a także do środowiska pracy, w jakim maszyny muszą działać. Ważne elementy charakterystyczne to przede wszystkim możliwość przestrzenią dużej ilości mięsa. Bezawaryjność, funkcjonalność i łatwość obsługi.

Jedzenie na zdrowie i dla przyjemności

Od wieków człowiek hoduje zwierzęta zarówno w  systemie gospodarczym, jak i masowym. To zapewniało przeżycie oraz pozwala dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Choć zmienił się oczywiście model jedzenia i dieta jest obecnie zdecydowanie bardziej różnorodna, to wiele osób sięga w dalszym ciągu po mięso. Rozwija się również sektor rolniczy i mięso oraz jego przetwory nie należą do towarów deficytowych. Od lat natomiast zauważalna jest coraz większa popularność mięsa drobiowego. Wynika to i z jego walorów smakowych, niskiego poziomu tłuszczu oraz faktu, że podlega bardzo szybkiej obróbce, a czas dla współczesnego człowieka jest ważny. W związku z tym trendem wiele firm wyspecjalizowało się w produkcji mięsa drobiowego, a tym samym i zakłady, i rolnicy muszą się zaopatrywać w nowoczesne maszyny, które ułatwiają obróbkę mięsa.

Rewolucja w technologii  

Mięso drobiowe ma dużo białka świetnie smakuje i od wieków króluje na polskich stołach. By kura trafiła do sklepów, a potem do naszej kuchni musi przejść dość długą drogę. A kolejne etapy nie należą wcale do prostych. Ci, którzy hodują zwierzęta na własny użytek wiedzą, że przygotowanie mięsa to szereg czasochłonny i nieprzyjemnych czynności. Jedną z nich ułatwia skubarka do drobiu. To właśnie ona szybko i bez problemów pozwala się pozbyć piór. Niegdyś robiono to ręcznie, obecnie na rynku dostępna jest skubaczka do drobiu zarówno do użytku gospodarskiego, jak i przemysłowego. Z pewnością to właśnie ona zrewolucjonizowała i przyspieszyła cały proces obróbki mięsa, a tym samym ułatwia nam zadania.

Jak działa skubarka do drobiu?

Najczęściej maszyna do skubania kur wyposażona jest w specjalne kauczukowe palce. Naturalny materiał jest bezpieczny i może mieć kontakt z żywnością. Dzięki odpowiedniej konstrukcji odpierzanie przebiega sprawnie i szybko. Skubarka to charakterystyczny bęben, do którego wkłada się umyty drób. Dzięki wirowaniu  można szybko pozbyć się wszystkich piór, nawet z miejsc, do których ciężko jest dotrzeć. Z drugiej strony elastyczny materiał, z jakiego wykonane są palce minimalizuje ryzyko otarć i uszkodzeń mięsa. I może być ono poddawane dalszej obróbce.

Maszyny są stosowane zarówno w dużych gospodarstwach rolnych niemalże na skalę przemysłową, jak i na własny użytek. Szczególnie skubarka do kaczek cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ ten rodzaj drobiu ciężko się skubie i wymaga dużo pracy. Dzięki temu wszystko przebiega zdecydowanie szybciej.