Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu

Jak wziąć ślub w Hongkongu?

Czas czytania:2 minut/y, 23 sekund/y

W samym centrum Hongkongu znajduje się Hong Kong Park, w którym jest Urząd Stanu Cywilnego. Miejsce, w którym dawane są urzędowe śluby

Obok budynku jest (tylko) kilka miejsc parkingowych (wyłącznie dla samochodów nowożeńców i świadków). Także zadaszony szkłem tunel, przez który przechodzi para młoda i goście zaproszeni na ceremonię ślubu. O tym, że to urząd w którym dawane są śluby, informuje kilka tablic przed wejściem, z napisami po angielsku.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu
Wejście do urzędu. Hong Kong Park

Hong Kong Park

Budynek urzędu stoi w uroczym, sporym parku – Hong Kong Park, znajdującym się w pobliżu MTR Central Station czyli głównej stacji metra. Park jest otoczony nowoczesnymi wieżowcami, stąd skojarzenie z nowojorskim Central Parkiem.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu
Zadaszone przejście do parku

Zieleń, w tym wysokie palmy, nieduży sztuczny wodospad i woda w której pluskają żółwie wodne i pomarańczowe rybki. Na terenie parku są też m.in. Olympic Square (mały amfiteatr), Muzeum Herbaty, Hong Kong Visual Arts Centre, plac zabaw dla dzieci, ogród Tai Chi, a nawet budynek straży pożarnej. Z parkiem sąsiaduje ogród botaniczny i zoologiczny (Hong Kong Zoological and Botanical Gardens).

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu
Malownicze alejki Hong Kong Park

Sesja fotograficzna i przyjęcie ślubne

Park w sam raz na ślubną sesję fotograficzną. W parku elegancka restauracja (obok niej jest Clock Tower), więc zaraz po ślubie i sesji fotograficznej młodej pary, wszyscy zaproszeni goście mogą tu mile spędzić czas. Są też hotele w pobliżu, więc można wyskoczyć z uroczystości, skonsumować “noc poślubną” i  niepostrzeżenie wrócić.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu
Sympatyczne żółwiki w Hong Kong Park

Nie wiemy, jakie są tu zwyczaje. W Polsce wesele, to wielogodzinna zabawa do świtu, z tańcami przy głośnej muzyce i z wieloma potrawami. Podejrzewamy jednak, że tutejsze wesela, to znacznie skromniejsze, maksymalnie kilkugodzinne i ciche uroczystości rodzinne.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu
Restauracja w Hong Kong Park

Religie w Hongkongu

Wprawdzie obecnie chiński Hongkong, to dawna kolonia brytyjska (i widać tu dużo śladów kultury europejskiej), trzeba jednak pamiętać, że to kraj wschodu. Buddyzm i inne wschodnie religie. A to oznacza, że i wesela wyglądają inaczej niż te, które znamy z Polski.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu
Sztuczny wodospad i zieleń w Hong Kong Park

Najstarszym budynkiem w Hongkongu jest znajdująca się w pobliżu urzędu o którym piszemy, anglikańska katedra św. Jana przy Garder Road. Może więc ślub w sercu dalekiego Hong Kongu, to nie jest aż tak zwariowany pomysł, jakim wydaje się w pierwszej chwili?… Wprawdzie (z oczywistych względów) gości uroczystości ślubnej będzie mniej niż w Polsce, ale można ją od razu połączyć z podróżą poślubną.

Wesele w Hongkongu: (c) Sadurski.com

Zobacz też: 
> 10 atrakcji, które musisz zobaczyć w Hongkongu
> Zanim polecisz do Hongkongu
> Tian Tan Budda. Hongkong

Korea Północna ciekawostki o Korei Północnej Poprzedni post Tajemniczy kraj: Korea Północna
namiot turystyczny kempingowy biwak wakacje Następny post Kupujemy namiot