soda oczyszczona ciekawostki

Jak soda oczyszczona działa na skórę?

Czas czytania:2 minut/y, 17 sekund/y

Soda oczyszczona to popularny środek spożywczy, który można spotkać w większości kuchni. Najczęściej używa się jej do wypieków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w tym popularnym środku spożywczym kryje się ogromna siła, którą można wykorzystać do przyrządzenia domowych kosmetyków. Po przyrządzeniu odpowiedniej mikstury otrzymać można m.in. doskonały środek nawilżający dla skóry.

Soda oczyszczona – działanie na skórę

Soda oczyszczona ma zastosowanie jako środek pielęgnacyjny dla skóry oraz dla włosów. To właśnie dzięki niej, po połączeniu jej z olejem kokosowym, można przyrządzić miksturę, która pomoże w rozjaśnieniu skóry dookoła łokci oraz kolan. W takim połączeniu powinna być użytkowana przez osoby, które na co dzień mają do czynienia z przesuszoną skórą (czyli zdecydowana większość osób). W czym może pomóc jeszcze soda oczyszczona? Otóż wspomaga usuwanie martwych komórek naskórka, oczyszcza pory, spłyca zmarszczki, łagodzi trądzik. Aż dziw, że tak niewinnie wyglądający proszek, jest w stanie pomóc w tak wielu przypadkach. Aczkolwiek, zawsze należy pamiętać o tym, że soda oczyszczona musi zostać połączona z innymi produktami, aby móc uzyskać domowy kosmetyk do pielęgnacji.

Jak przyrządzić domowy peeling z sody oczyszczonej?

Oto kilka przykładów zastosowania sody oczyszczonej. Na przykład peeling przyrządzony na bazie sody oczyszczonej. Chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest systematyczne złuszczanie naskórka w obrębie twarzy, czy też na poszczególnych partiach ciała. Jedną łyżkę sody oczyszczonej, należy zmieszać z dowolną ilością wody, tak aby uzyskać papkowatą konsystencję. Maź należy nakładać na wybrane partie ciała, kolistymi ruchami, powoli wmasowując naturalny peeling w skórę. Całość należy spłukać po ok. dziesięciu minutach, nie zapominając o tym, aby potem nałożyć odpowiedni krem na twarz.

Domowa maseczka z sody oczyszczonej

Soda oczyszczona wykazuje się właściwościami oczyszczającymi, dlatego też polecana jest osobom mającym problem z trądzikiem, czy też z innymi wypryskami, jakie pojawiają się na skórze. Jedną łyżkę sody oczyszczonej należy zmieszać z łyżką soku z cytryny. Tak otrzymaną maź należy nakładać na obszary skóry pokryte trądzikiem. Pastę należy trzymać przez maksymalnie dziesięć minut, spłukując wszystko pod bieżącą wodą.

W przypadku dużych problemów z zaskórniakami zabieg należy powtarzać każdego wieczora, aż do pozyskania upragnionych efektów – cery promiennej i gładkiej. Maź na trądzik należy stosować tylko i wyłącznie wieczorem, ze względu na ewentualne możliwości wystąpienia poparzenia słonecznego.

Jak soda oczyszczona działa na włosy?

Jedną łyżkę sody oczyszczonej należy zmieszać z czterema łyżkami octu jabłkowego, a także połową szklanki wody. Całość należy przelać do specjalnej butelki ze spryskiwaczem. Włosy powinny być pryskane dwa razy dzienne – rano i wieczorem. Dzięki temu cała powierzchnia będzie czysta i odżywiona każdego dnia. Przed zastosowaniem płynu tonizującego na włosy, zawsze należy zadbać o porządne zmieszanie składników, które będą się znajdować w butelce.

Soda oczyszczona w Sadurski.com / link zdjęty 30.4.24, dziękujemy za współpracę.

Zobacz też:
> Ciekawostki o szamponach
> Ciekawostki o szmince

kalkulator OC ubezpieczenie motoryzacyjne internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe Poprzedni post Kalkulator OC – dlaczego warto z niego korzystać
humor dzieci kawały dowcipy o dzieciach żarty dziecko Następny post Najlepsze dowcipy o dzieciach