Skończyły ci się środki na koncie? Kredyt i przelew SMS Orange

środki na koncie kredyt

Jeśli niespodziewanie skończyły ci się środki na koncie, nie panikuj! Możesz skorzystać z usług przelew SMS lub kredyt Orange. Przekonaj się na czym to polega.

Z pomocą przychodzą usługa przelew SMS – jednorazowa lub cykliczna oraz usługa kredyt Orange. Zobacz jak szybko możesz zasilić swoje konto w nagłej sytuacji. Jak doładować konto Orange, korzystając z tych usług?

Przelew SMS Orange

Przelew SMS pozwala na przekazanie środków ze swojego konta na konto innego użytkownika. Osoba, której skończyły się środki i której konto ma zostać zasilone w ten sposób musi być klientem Orange od przynajmniej 31 dni i posiadać możliwość odbierania połączeń przychodzących. Natomiast przekazującym środki może być klient, który od momentu aktywacji swojego numeru wykonał chociaż 1 doładowanie za kwotę nie niższą niż 10 zł. Usługa przelew SMS jest dostępna w 2 wersjach – jako jednorazowa i cykliczna.

Na czym polega przelew jednorazowy? Otóż w sytuacji braku środków na koncie można poprosić o przelew SMS innych użytkowników sieci Orange przez wysłanie SMS-a o treści PRZELEJ + pożądana kwota (1,2,3,4 lub 5 zł) + numer telefonu danej osoby na numer 316. Wysłanie takiego SMS-a na terenie kraju jest darmowe, natomiast w innych krajach UE kosztuje 25 gr – zapłaci za niego osoba, która przekazuje środki. Konto zostanie doładowane po 2 minutach, maksymalnie do 24 godzin od momentu, gdy operator otrzyma zgodę osoby, którą prosi się o przelew. Taką zgodę można wyrazić w ciągu 30 minut od otrzymania SMS-a z zapytaniem. Opłata za przelew wynosi 20 gr w kraju oraz 45 gr w roamingu – bez względu na wysokość kwoty.

Dzięki usłudze przelew SMS można zlecić także cykliczne przelewy na konto drugiego użytkownika, które będą wykonywane automatycznie co 7, 14, 21 lub 30 dni. Można przelać kwotę 1,2,3, 4 lub 5 zł. Miesięcznie można zlecić 5 przelewów na łączną kwotę 25 zł. Jak wykonać taki przelew cykliczny? Należy wysłać SMS-a o treści REGULAR + numer telefonu odbiorcy + kwotę + informację co ile dni przelew ma być wykonywany.

Kredyt Orange

Twoje konto zasilić może także Orange. Jak? Poprzez kredyt. Wysokość środków, które przysługują w ramach kredytu jest uzależniona od długości stażu w sieci (do 24 miesięcy 2 zł, od 25 do 36 miesięcy – 2 lub 3 zł, powyżej 36 miesięcy – 2,3 lub 5 zł). Aby skorzystać z usługi, należy wysłać SMS-a o treści KREDYT lub KASA pod numer 808. Po otrzymaniu wiadomości zwrotnej należy wysłać kolejną z podaniem kwoty, którą chce się otrzymać. Kredyt można otrzymać również, wybierając z klawiatury telefonu kod *110*01#. Po połączeniu wyświetlą się instrukcje. Można także poprosić o automatyczny kredyt, gdy skończą się środki. W tym celu należy wysłać SMS-a o treści AUTO pod numer 808. Środki przyznane w ramach kredytu Orange można wykorzystać w ciągu 24 godzin od momentu wpłynięcia na konto. Kwota kredytu zostanie pobrana z pierwszego doładowania po skorzystaniu z usługi.

> Więcej na temat usług przelew SMS Orange i kredyt Orange można przeczytać na stronie: https://doladowania.orange.pl/oferta/poznaj-kredyt-i-przelew-sms/.