5 wskazówek – jak przygotować się do szycia garnituru?

szycie garniturów na miarę garnitur garnitury

Dobrze dopasowany garnitur to obowiązkowy element męskiej garderoby. Jest on niezbędny nie tylko podczas formalnych okazji, ale sprawdza się też podczas mniej oficjalnych spotkań. Aby mieć pewność, że garnitur będzie leżał idealnie, warto zdecydować się na szycie garniturów na miarę, zamiast kupować gotowy produkt. Jak przygotować się do szycia garnituru?

Wybierając garnitur, warto zdecydować się na szycie na miarę. Szycie garniturów na miarę pozwala na idealne dopasowanie do sylwetki, co wpływa na profesjonalny wygląd. Garnitury męskie należą bowiem do tych produktów, które muszą wyróżniać się nienagannym wyglądem. Kupując wcześniej uszyty garnitur, trudno oczekiwać, że będzie on dobrze leżał. Aby uszyty na miarę garnitur był idealnie dopasowany do Twojej sylwetki, musisz zwrócić uwagę na kilka czynników.

Szycie garniturów na miarę – zdjęcie miary

Jako że garnitur musi być idealnie dopasowany do sylwetki, zdjęcie miary jest tu kluczowe. Są oczywiście sytuacje, gdzie usługa szycia pozwoli na przeróbkę wcześniej kupionego garnituru. O ile jednak można skrócić nogawki, czy zmienić szerokość marynarki w talii, nie wszystko da się poprawić. Zmiana głębokości pachy czy szerokości ramion nie jest już taka prosta, a marynarka źle dopasowana w tych miejscach, nie będzie pozytywnie wpływać na wygląd. Szycie garniturów na miarę w Cafardini obejmuje dokładne zdjęcie miary, aby uszyty garnitur leżał idealnie. Podczas tworzenia wykroju dla konkretnego klienta brane są pod uwagę dokładne wymiary. Wieloletnie doświadczenie najlepszych krawców sprawia, że profesjonalnie opracowany system mierzenia jest gwarancją precyzji i sprawnego działania.

Garnitur szyty na miarę – określ swoje oczekiwania

Choć profesjonalne doradztwo na każdym etapie projektowania gwarantuje pełen komfort i wskazówki podczas wyboru idealnego garnituru, warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Zastanów się, na jakie okazje zamierzasz nosić dany garnitur. Praca, spotkanie biznesowe, uroczystości rodzinne – krój garnituru, kolor, tkanina i dodatki muszą być dopasowane do sytuacji, dlatego jest to kwestia, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę. Szczegóły są dopasowywane wspólnie z klientem, dzięki czemu masz wpływ na jakość wykonania garnituru, który będziesz nosić.

Stwórz swój oryginalny projekt

Szycie garniturów na miarę umożliwia stworzenie oryginalnego projektu, który pozwoli wyróżnić się z tłumu. Gotowy garnitur nie daje takich możliwości, ponieważ musimy ograniczyć się do wyboru dostępnych w sklepie modeli. Odzwierciedlają one zwykle obowiązującą w danym sezonie modę i nie dają szansy na zakup garnituru, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Osoby, które mają swoją wizję idealnego garnituru i zależy im na konkretnym kroju, mogą zrealizować swoje oczekiwania, wybierając garnitur na miarę.

Uwydatnij atuty, ukryj wady

Dużym atutem garnituru szytego na miarę jest fakt, że może on ukryć wady sylwetki i uwypuklić zalety. Jeśli zależy Ci na optycznym wyszczupleniu sylwetki, krawiec pomoże dobrać krój, który zapewni taki efekt. Również osoby wysokie i szczupłe mogą dopasować krój idealny dla swojej sylwetki. Dobrze skrojony garnitur może ukryć wiele cech budowy ciała. Potrafi zamaskować krótkie nogi czy też wystający brzuch, dzięki czemu zapewnia pełen komfort podczas noszenia. Garnitur na miarę to najlepsza opcja dla mężczyzn, którzy mają nietypową budowę ciała.

Zadbaj o dodatki

Idealny garnitur to nie wszystko – bez odpowiednich dodatków, trudno osiągnąć spektakularny efekt. Jednak wybierając produkt na miarę, nie musisz dobierać dodatków samodzielnie. Profesjonaliści pomogą dobrać spinki do mankietów, poszetkę, koszulę, a nawet buty. Wszystko po to, aby jak najlepiej zadbać o Twój wizerunek.