Torebki papierowe i papier do żywności — do czego się przydają?

torby torebki papierowe papier do żywności opakowania ciekawostki

Torebki papierowe i papier śniadaniowy przydadzą się w każdej kuchni. Znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w cukierniach i niektórych sklepach z żywnością (np. do pakowania wędlin). Papier do żywności świetnie nadaje się do pakowania cięższych i jednolitych wyrobów np. wędlin, gotowych kanapek, czy ciast. Jakie torebki i jaki papier do pakowania żywności najlepiej kupić? Zapraszamy do artykułu po więcej informacji na ten temat!

Torebki papierowe śniadaniowe

Zaczął się rok szkolny, a wraz z nim w wielu polskich domach zaczęło się pakowanie jedzenia na wynos do szkoły, na studia, na zajęcia pozalekcyjne. Po wakacjach kończy się sielanka i zaczyna wytężona praca. Każdy zakasa rękawy i bierze się do pracy. Do tego w dobie inflacji musimy nieco ‘’zacisnąć pasa’’, więc zabieranie żywności z domu — do pracy, czy nawet na spacer staje się rozwiązaniem bardzo pożytecznym i dla wielu atrakcyjnym. Nie tylko osoby, które dbają o linię i liczą kalorie mogą przygotowywać sobie smaczne posiłki do pracy, czy do szkoły. Jednak aby to wszystko się udało potrzeba nam dobrych opakowań do żywności. Trzeba pamiętać o kilku rzeczach, aby jedzenie nadawało się po jakimś czasie do spożycia, nadal było smaczne i wyglądało atrakcyjnie. Na szczęście jest to możliwe! 

Torebki papierowe szare — gdzie kupić?

Torebki papierowe i tzw. szare torebki na żywność na żywność mogą służyć nam zarówno do pakowania żywności w gospodarstwie domowym, jak i do pakowania cukierków, wędlin czy innych produktów spożywczych w sklepach i cukierniach. Torebki papierowe sprzedawane są jako torebki fałdowane, ponieważ są lekko są rozkładane. W formie nierozłożonej są dzięki temu układane na płasko i zajmują naprawdę niewiele miejsca. Chociaż torebki są cienkie, podczas produkcji stawia się również na ich wytrzymałość. Pomimo tego, że są lekkie, są też dość odporne na rozdarcia, by bez problemu nadawały się do pakowania produktów spożywczych. Torebki papierowe do pakowania żywności najlepiej kupić u producenta opakowań gastronomicznych, na przykład Margopack (https://sklep.margopack.pl). 

Torebki papierowe a papier do pakowania żywności

Torebki papierowe cechuje nieco inna funkcjonalność niż papier do pakowania żywności, chociaż jedne i drugie doskonale się sprawdzają. Torebki pozwalają na pakowanie niewielkich wyrobów cukierniczych, takich jak drożdżówki, czy kruche ciastka. Dobrze zapakowane będą w torebce bezpieczniejsze niż w papierze do żywności, który może się rozpakować podczas przenoszenia. Z kolei np. wędliny, większe wyroby spożywcze i dużo cięższe (takie, które ani nie zmieściłyby się do torebki i mogłaby być dla nich za słaba), najlepiej opakować w papier do żywności. Papier do żywności musi być atestowany, tylko wtedy mamy gwarancję, że w żaden sposób nie wpłynie na smak produktów, które w niego opakujemy i nam nie zaszkodzi. Zdecydowanie odradzamy pakowanie wędlin i kanapek w papier gazetowy. Używane do druku chemikalia oraz sam papier tego typu może zaszkodzić, a już na pewno popsuć smak jedzenia. Papier do żywności możemy nabyć w rolce albo w kostkach. Kostki papieru są gotowe do użycia, ale wszystkie są w jednakowym rozmiarze. Z kolei papier do żywności w rolce służy do umieszczenia w dyspenserze do papieru do żywności.