alkohol na wesele wesela atrakcje stoły kieliszki butelki sala weselna

Alkohol na weselu – poradnik

Czas czytania:4 minut/y, 53 sekund/y

Alkohol na weselu

Alkohol na wesele oraz sposób jego serwowania, to istny temat rzeka. Zwłaszcza, że trzeba na niego przeznaczyć sporą część budżetu. Wysokoprocentowe trunki obecnie wiodą prym na polskich weselach, choć obserwuje się pewien trend, w którym nowożeńcy powoli odchodzą od tego typu alkoholi. Zastępują się je nieco słabszymi i bardziej wyszukanymi, bądź decydując się na wesele bezalkoholowe.

Jeśli mówimy o alkoholu, to musimy wspomnieć o takim urządzeniu, jak alkomat bezustnikowy iBlow. Jest to bardzo przydatne urządzenie, szczególnie następnego dnia po imprezie. Alkomat bezustnikowy to świetne rozwiązanie do badań dużej grupy osób w krótkim czasie. Znajdziesz go w sklepie Alkopatrol.pl

W dzisiejszych czasach wyborów samego alkoholu jest mnóstwo: od klasycznej wódki poprzez gamę win, piw, rumów, ginów, whisky. Dodajmy też wytworne ich serwowanie np. w postaci pokazu barmańskiego, który jednocześnie może być świetną atrakcją dla gości weselnych. Na co zatem zaproponować gościom weselnym? Przyjrzyjmy się bliżej różnym wariantom.

alkohol na wesele wesela atrakcje
Stolik z alkoholem. A choinka? Wesela są także w święta!

STANDARDOWO WÓDKA

Ten wysokoprocentowy trunek od zawsze gości na polskich weselach i cieszy się niegasnącym powodzeniem. Przede wszystkim rozluźnia atmosferę, rozmowy toczą się zacięcie, a i nogi gotowe są porwać się w wir tańca. Szalenie ważne jest, aby wybrać na ten dzień wódkę dobrej jakości. Przy jej wyborze i ilości warto nieco wnikliwiej pochylić się nad listą gości i przeanalizować kto co lubi. Część gości wesela może nie preferować tego rodzaju trunku lub też nie może go spożywać ze względu na przyjmowane leki bądź choroby. Warto wziąć to pod uwagę.

Jako, że zakup wódki wiąże się z wydaniem dosyć sporej sumy pieniędzy, niektóre pary decydują się na własną produkcję tzw. domowej gorzałki. Kiedyś była ona bardziej popularna i bursztynowy trunek w butelkach z weselną etykietą nikogo nie dziwił. Teraz również możemy się z nim spotkać. Zazwyczaj króluje on na specjalnie przygotowanych stołach w towarzystwie swojskich rarytasów.

Załóżmy, że dokonaliśmy już wyboru, pojawia się więc pytanie – jak zaserwować naszą wódkę weselną? W niektórych regionach Polski są pewne tradycje z tym związane. Na przykład serwujący wódkę świadek pary młodej lub sam ojciec panny młodej. Na ogół zaangażowani są w to kelnerzy obsługujący przyjęcie. W niektórych przypadkach nalewający nawet wódkę gościom do kieliszków, bądź robią to sami goście. Jak wiadomo, wódka dobrze schłodzona jest o wiele „lepsza”, zatem jako przyszli nowożeńcy zadbajcie o to, by wasz trunek chłodzony był na bieżąco na stole, np. w wiaderkach z lodem.

alkohole wesela atrakcje gorzałka weselna
Weselna wódka – gorzałka z beczułki. Alkohol na weselu

WINA, WINA, WINA DAJCIE

Stoły z winem, to również bardzo popularna metoda serwowania alkoholi weselnych. Należy zaznaczyć, że nie zdarzają się już raczej wesela, na których króluje tylko jeden rodzaj trunków. Zazwyczaj urozmaica się je różnymi innymi jak np. wina, nalewki domowej roboty, itp. Te pozostałe najczęściej eksponuje się wraz z odpowiednim szkłem na osobnych stołach, by gość sam mógł wybrać na co ma ochotę.

jesień wesele ślub karykatury karykaturzyści weselne inspiracje karykaturzysta na imprezie
Znakomity karykaturzysta na wesele – coraz popularniejsza atrakcja weselna

PIWO – STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ?

Czy piwo musi kojarzyć się tylko z siedzeniem na kanapie i oglądaniem ulubionego meczu bądź grillowaniem w upalnie letnie dni? Nie tylko. Coraz częściej młode pary decydują się na to, żeby dać gościom możliwość spożycia trunków niskoprocentowych. Warto na tę specjalną okazję wybrać piwo jasne, pasteryzowane o naturalnym smaku. Popularnością cieszą się mniejsze pojemności, np. 300 ml.

Piwo może również stanowić dobrą alternatywę w dzień poprawin. Jeśli w waszej okolicy prosperuje lokalny browar – to również doskonała okazja, aby zaprezentować gościom coś „swojego”, a także szansa na negocjację ceny przy hurtowej ilości. To również doskonała okazja, by zadbać o gości, którym niewskazane jest spożywanie alkoholu: np. osoby starsze lub młode mamy. Warto zatem zaopatrzyć nasze przyjęcie weselne w piwo bezalkoholowe. Należy pamiętać, aby wybrać na tę okazję tylko i wyłącznie piwo butelkowe. To w puszce może popsuć całą estetykę uroczystości.

wino alkohole wesela atrakcje
Rodzaj alkoholu zależy też od miejsca wesela i od tego, jacy będą goście

A MOŻE WESELE BEZALKOHOLOWE?

Wiele osób zapyta: jak można zorganizować wesele bez alkoholu? A no można, choć to nie lada wyzwanie. To prawdziwy skok na głęboką wodę, ale mimo to niektóre pary decydują się na przeżycie swojego najważniejszego dnia bez procentów. Choć w tym przypadku każdy moment wesela powinien być starannie dopracowany.

Wielu gości może być dosłownie zawiedzionych brakiem wysokoprocentowych trunków. Zdarzały się przypadki, że wesela bezalkoholowe kończyły się szybko. Co zatem jest kluczem do sukcesu przy takim wyborze? Przede wszystkim brak nudy. Wówczas najlepiej postawić na wodzireja, który porwie gości do zabawy i nie pozwoli im się nudzić. Jeśli decydujemy się na wesele bezalkoholowe – powinno się w zaproszeniach poinformować o tym gości.

alkohole wesela atrakcje sala weselna
Wesele bez alkoholu. Rzadkość, ale takie też się zdarzają

ATRAKCJE ALKOHOLOWE

Propozycji serwowania alkoholu na weselach jest sporo i w tym przypadku ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Czy można połączyć serwowanie alkoholu z atrakcją dla gości? Oczywiście! Świetnym przykładem są pokazy barmańskie. Lub sam bar, w którym profesjonalni barmani serwują naszym gościom kolorowe drinki – zarówno te alkoholowe jak i bezalkoholowe. Możemy więc połączyć przyjemne z pożytecznym: zapewnić naszym gościom rozrywkę i zadbać o ich wszystkich – tych pijących i niepijących.

Innego rodzaju atrakcją alkoholową są np. fontanny. To alternatywa bardziej ekskluzywna i działa podobnie jak fontanna czekoladowa. Goście mogą tworzyć drinki sami, a ich dopełnieniem staje się owocowa dekoracja, z której czerpią smaczne dopełnienie swoich trunków.

Drinki molekularne, to innowacyjna atrakcja, także zaliczana do serii ekskluzywnej. W tym przypadku możemy zaserwować gościom drinki fluorescencyjne, alkoholowe żelki, drinki w formie wybuchających wulkanów, pianek lub spaghetti. Tworzy się je wzbogacając naturalne soki substancją żelującą, następnie mieszając ją z alkoholem. Istne alkoholowe szaleństwo.

Alkohol na weselu – podsumujmy

Pomysłów na alkohole weselne i ich podanie jest dużo. Ich odpowiedni dobór zależy przede wszystkim od charakteru wesela, jego gości i budżetu przyszłych nowożeńców. Warto o tej kwestii pomyśleć dużo wcześniej, bowiem alkohol się nie zmarnuje, a pozwoli rozłożyć wydatki w czasie.

Alkohol na weselu – radził Wasz weselny Bywalec z: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Kawa i herbata na weselu
> Wodzirej na wesele
> Zwyczaje weselne

miasto Harrachov Czechy ciekawostki atrakcje Poprzedni post Ciekawostki o czeskim miasteczku Harrachov
ciekawostki kosmetyczne kobieta uroda kosmetyki kosmetyka ciekawostki Następny post Niesamowite ciekawostki kosmetyczne