Nieznane ciekawostki ze świata 2022

niesamowite niezwykłe fascynujące ciekawostki ze świata 2022

Niezwykłe ciekawostki ze świata 2022. Niesamowite fakty – ciekawe i śmieszne ciekawostki z życia. Najnowsze, autentyczne i mało znane fakty, które zainteresują oraz rozbawią

Zawody na cmentarzu

1) W Parku Kamieńskim Nowosybirsku (Rosja) zorganizowano zawody w kopaniu grobów na czas. Zawodnicy mieli wykopać dół o rozmiarach 200X80 cm i głębokości 160 cm. Zwyciężyła drużyna, która wywiązała się z zadania, w czasie 38 minut. Imprezę wymyślono na Węgrzech i ma charakter międzynarodowy. Ma zachęcić młodych ludzi do wybrania zawodu grabarza.

> Ciekawostki o cmentarzach

Dlaczego powstawały malowidła w jaskiniach?

2) Przez wiele lat archeolodzy i świat nauki zachwycali się prehistorycznymi malowidłami w jaskiniach. Miały być pierwszymi przejawami zainteresowań artystycznych homo sapiens. Niedawno pojawiła się teza, z nie chodziło o wenę twórczą naszych przodków, lecz o fantazje związane z halucynacjami, które wywołały środki odurzające.

> Ciekawostki archeologiczne

Niesamowity zakup

3) W 2021 r. do salonu BMW w jednym z chińskich miast wszedł klient i zażyczył sobie dostępny w salonie model BMW wart ponad milion juanów (na złotówki 450 tys. zł), po czym wyjął z walizek pieniądze – jakieś 100 tysięcy banknotów. Kwotę przez 6 godzin przeliczało 20. pracowników salonu. Zgadzała się.

Słynna dziewczyna z mema

4) Gdy Zoe Roth miała 4 lata, ojciec zrobił jej zdjęcie, którego tłem jest gaszenie pożaru domu przez strażaków. Zdjęcie, które stało się jednym z najbardziej znanych memów świata i chyba każdy z nas widział je przynajmniej raz, otrzymało nazwę Disaster Girl. Prawo do zdjęcia niedawno zostało zakupione za 1,6 mln złotych, a bohaterka mema zastrzegła, że w przypadku odsprzedaży praw, otrzyma 10% kwoty transakcji.

> Ciekawostki o strażakach

Kosmiczna pomyłka

5) Pasażer linii lotniczych Quantas chciał zwiększyć komfort swego lotu i zapłacić za wygodniejszy fotel. Zmiana okazała się kosmicznie kosztowna. Musiałby dopłacić (w przeliczeniu na polską walutę) prawie 3 miliardy złotych. Na szczęście okazało się to pomyłką systemu rezerwacyjnego i do dopłaty było 70 dolarów australijskich.

> Zaskakujące pomyłki lotnicze

jak tanio kupić bilet lotniczy na samolot poradnik tanie bilety lotnicze
Ciekawostki ze świata 2022: ile za zmianę miejsca w samolocie?

Rekordowa biegunka w Afryce

6) Biegunka – gigant miała miejsce wiosną 2021 r. w afrykańskim Bangladeszu. W ciągu 3 miesięcy biegunkę miało tam ponad 32 tysiące ludzi, a pandemia koronawirusa zeszła na dalszy plan. Dla tych, którzy śledzą wydarzenia w Bangladeszu nie jest to niespodzianką. W tym kraju z powodu biegunki w 2017 r. umarło 18 tys. ludzi, a w 1990 – 144 tysiące.

> Ciekawostki o Bangladeszu

Gest gwiazdy futbolu

7) O 4 miliardy dolarów spadła wartość firmy Coca-Cola w chwilę po tym, jak podczas konferencji prasowej piłkarz Cristiano Ronaldo odsunął od siebie dwie butelki coli i przysunął butelkę z wodą. Ronaldo jest znany ze zdrowego trybu życia.

> Piłka nożna ciekawostki

Jak spełnić marzenie

8) Chiński milioner kupił klub piłkarski występujący w China League One. Dzięki temu spełnił marzenie otyłego, 126-kilogramowego syna o zostaniu piłkarzem.

niesamowite niezwykłe fascynujące ciekawostki ze świata 2022
Niesamowite, fascynujące ciekawostki ze świata 2022

Śmierć ze szczęścia

9) Talibowie cieszący się z opanowania miasta Kabul, stolicy Afganistanu w 2021 r. byli tak szczęśliwi, że strzelali do góry, w powietrze. W wyniku tego ostrzału życie straciło 17 osób, a 41 zostało rannych.

> Ciekawostki o śmierci

Brytyjska zmiana

10) Po 111 latach jeżdżenia przez brytyjskie samochody z naklejką GB (skrót od: Great Britain, czyli: Wielka Brytania) okazało się, że po Brexicie zaczęto to kwestionować. Great Britain, to Anglia, Szkocja i Walia, a co z Irlandią Północną, która też jest częścią Wielkiej Brytanii? Ostatnio coraz częściej na wyspach mówiono, żeby na naklejce było nie GB, ale UK (Zjednoczone Królestwo) – co oznacza, że nikt używając nowego skrótu nie pominą Irlandii Północnej. Nowa naklejka UK obowiązuje brytyjskich kierowców wyjeżdżających swym samochodem za granicę, od 1 października 2021.

Ciekawostki ze świata 2022 wyszperał i napisał: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o narciarstwie i nartach