tenis satyrycy sport

Satyrycy i sport

Czas czytania:5 minut/y, 6 sekund/y

Satyrycy i sport

Satyrycy zagrają w tenisa

Satyrycy i aktorzy po raz trzeci zagrają w tenisa o puchar prezydenta Bielska-Białej

W dniach 29 września – 1 października 2008 na kortach hotelu Jawor w Jaworzu (woj. dolnośląskie) odbędzie się tenisowy turniej Beskid Cup. W tym roku na korcie zmierzą się ze sobą: Tomasz Bednarek, Piotr Cyrwus, Marcin Daniec, Zbigniew Górny, Krzysztof Hanke, Leszek Malinowski, Maurycy Polaski, Grzegorz Poloczek, Krzysztof Respondek, Robert Rozmus, Henryk Sawka, Piotr Skarga, Tomasz Stockinger i Karol Strasburger.

Większości z wymienionych osób tak spodobała się atmosfera beskidzkiej imprezy, że zagrają w turnieju już po raz trzeci. Przed rokiem turniej wygrał Robert Rozmus, dwa lata temu triumfował Marcin Daniec.

Turniej rozpocznie się 29 września o godzinie 9.00. W przypadku złej pogody, rozgrywki zostaną przeniesione na kryte korty poza hotelem. Finał oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w środę, 1 października.
2008-09-24. Satyrycy i sport

Piłka nożna. Chaplin i Chopin na boisku

W Żyrardowie podczas imprezy “Miasto Gwiazd” (11-19 września 2010 r.) rozegrano mecz piłkarski, z udziałem aktorów, satyryków i nie tylko. W meczu drużyn: ArtChopin kontra ArtChaplin zwyciężył…

12 września 2010 r. (niedziela) o godz. 14.00 na hali OSiR-u w Żyrardowie rozegrano niecodzienny mecz piłki nożnej. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny: ArtChopin i ArtChaplin.

Na boisku wystąpili m.in. reżyser Xawery Żuławski, aktor Eryk Lubos, aktor Paweł Małaszyński (na bramce), muzyk Mieczysław Jurecki, aktor Tomasz Karolak, Artur Krajewski, Wiesław Tupaczewski (kabaret OT.TO), aktor Tomasz Sapryk, Andrzej Krzywy (muzyk, De Mono), Olek Klepacz (muzyk, Formacja Nieżywych Schabuff), rysownik Henryk Sawka, aktor Andrzej Nejman, Jarosław Marek Spychała (filozof, artysta), aktor Mirosław Zbrojewicz, aktor Piotr Zelt, piłkarze: Tomasz Iwan, Piotr Świerczewski i Tomasz Kłos, muzyk Kamil Dąbrowa, Adam Krawczuk, rysownik Sławomir Łuczyński.

Sędzią Głównym był Andrzej Strejlau, sędziami liniowymi byli: premier Waldemar Pawlak (PSL), poseł Dariusz Kaczanowski (PiS), europoseł Wojciech Olejniczak (SLD), Roman Kosecki (były piłkarz, poseł PO). W Loży Komentatorskiej zasiedli: aktor Jacek Lenartowicz, aktor i satyryk Stefan Friedmann, komentator sportowy Dariusz Szpakowski i Ryszard Adamus.

W dwóch 15-minutowych częściach meczu, padło sporo bramek. Mimo, że w regulaminowym czasie było 8:5 dla ArtChopin, strzelano jeszcze rzuty karne, po których mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 9:8 dla ArtChopina.

Informatorzy portalu Sadurski.com donieśli, że mecz był “parodią piłki”, niektórzy “grali jak dzieci ze żłobka” – czyli musiało być wesoło! A piłkarz-satyryk Sawka nie dokończył meczu, bo spieszył się na… taksówkę.

[Uwaga, ponieważ nie byliśmy na miejscu, podane wyżej nazwiska były zapowiedzią przedmeczową organizatorów i w niektórych przypadkach mogą się różnić z osobami, które faktycznie zagrały w meczu].

Podczas “Miasta Gwiazd”, które trwa od 11 do 19 września, oprócz wyżej wymienionych, Żyrardów gościć będzie też m.in. Jerzego Owsiaka, aktorkę Magdalenę Stużyńską, Zbigniewa Hołdysa, Elżbietę Zapendowską, Halinę Machulską, Artura Barcisia, tancerza Roberta Kochanka, Joannę Żółkowską, Paulinę Holtz, Jerzego Schejbala, Magdalenę Schejbal, Grażynę Wolszczak, Cezarego Harasimowicza, reżysera Jerzego Gruzę, publicystę Rafała Ziemkiewicza, Bronisława Wildsteina, muzyka Waldemara Malickiego, satyryka i pisarza Marcina Wolskiego, profesora Jerzego Bralczyka, aktora Roberta Gonerę, prezenterkę Grażynę Torbicką, aktorkę Edytę Olszówkę, Marcina Riege, Macieja Stuhra, Andrzeja Poniedzielskiego, Norbiego, Elżbietę Skrętkowską (Szansa na sukces), Renatę Dancewicz, Zbigniewa Zamachowskiego, Olgę Borys, Edytę Jungowską, Krzysztofa Tyńca, Małgorzatę Potocką (Sabat), Joannę Jabłczyńską, Annę Majcher…
2010-09-14. Satyrycy i sport

Satyrycy wśród przyjaciół EURO 2012

Artyści kabaretowi: Marcin Daniec i Robert Górski (Kabaret Moralnego Niepokoju) zostali oficjalnymi przyjaciółmi UEFA EURO 2012

Dokładnie na rok przed rozpoczęciem piłkarskiej uczty która odbędzie się w Polsce i na Ukrainie czyli turnieju EURO 2012, 8 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wręczono dyplomy “Przyjaciół UEFA EURO 2012”. Odebrali je: aktor Janusz Gajos, Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, satyryk Marcin Daniec, bramkarz Jerzy Dudek oraz Muniek Staszczyk (zespół T.Love).

Marcin Daniec powiedział m.in.: – Zastrzegłem przy odbiorze dyplomu, że jeśli coś jest oczywiste i śmieszne, to trzeba o tym mówić. Inauguracja stadionu w Gdańsku, czyli mecz Polski z Francją, odbywa się w Warszawie. Z kolei otwarcie obiektu w stolicy i spotkanie Polski z Niemcami prawdopodobnie w Gdańsku. Tego żaden satyryk by nie wymyślił. Mam nadzieję, że jeśli tak będziemy pięknie kluczyli przez dwanaście miesięcy, to cała Europa w tym się nie połapie.

Robert Górski (Kabaret Moralnego Niepokoju), powiedział: – Pamiętajmy, że główna funkcja satyryków to chłostanie żartami i mobilizowanie przez cały czas, aby to wszystko się udało. (…) Dzisiaj zobaczyłem na żywo ministra sportu, którego w (…) skeczu odgrywa jeden z moich kolegów. Przy okazji mogę więc podpatrzeć, jak zachowują się prawdziwi urzędnicy państwowi i dzięki temu czerpać inspiracje do kabaretu.

O drugim fanie piłki nożnej z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Mikołaju Cieślaku, Robert Górski powiedział: – Ilekroć oglądamy mecze np. Ligi Mistrzów, to wysyłamy do siebie smsy, używając niekoniecznie ładnych słów. Obaj, jeśli chodzi o piłkę nożną, mamy dwie lewe nogi, więc możemy wyżywać się na innych.

Według założeń UEFA, miano oficjalnego Przyjaciela UEFA EURO 2012, otrzyma po 100 osób z Polski i Ukrainy. Połowa z nich będzie wybrana przez lokalne komitety organizacyjne, spośród osób publicznie znanych. Druga połowa osób zostanie wyłoniona w rozmaitych konkursach.
2011-06-11. Satyrycy i sport

Satyrycy pobiegną w maratonie

Widzieliśmy ich na kabaretowych scenach i w telewizji, ale w biegu maratońskim jeszcze nie. O kim mowa?

15 października 2011 r. o godz. 10.00 rusza 12 Poznań Maraton. Pobiegnie niemal 6 tysięcy biegaczy z 34 państw. W ramach tego maratonu odbędzie się coś, co nazwano: I Kabaretowe Mistrzostwa Polski w Maratonie. Tak, tak. W prawdziwym 42-kilometrowym maratonie, którego trasa biegnie ulicami Poznania, wystartuje dziesiątka kabareciarzy, m.in. z Paranienormalnych, Widelca i Czasuafa.

Na oficjalnej stronie maratonu, wpisując nazwiska, dowiemy się, że w maratonie pobiegną:
• Katarzyna Sobieszek, numer startowy 1793 (kabaret Made in China),
• Jacek Janowicz, numer startowy 4284 (kabaret Widelec),
• Robert Motyka, numer startowy 1796 (kabaret Paranienormalni),
• Rafał Kadłucki, numer startowy 1797 (kabaret Paranienormalni),
• Janek Pituła, numer startowy 3379 (Czołówka Piekła),
• Artur Urban, numer startowy 1799 (Czołówka Piekła),
• Łukasz Matuszewski, numer startowy 1798 (Czołówka Piekła),
• Tomek Jabłoński, numer startowy 3378 (Wyjście Ewakuacyjne),
• Przemek Dzięgiel, numer startowy 1800 (kabaret Czesuaf)
• Tomek Nowaczyk, numer startowy 1795 (kabaret Czesuaf).

Miejmy nadzieję, że któryś z dziesiątki wymienionych wyżej kabareciarzy nie tylko dobiegnie do mety, ale też zgarnie coś z puli nagród maratonu, wynoszącej ponad 230 tys. złotych.
2011-10-15

satyra satyrycy konkursy satyryczne Gniewino Poprzedni post Stand-up w Polsce
Katarzyna Pakosińska UPC reklama Następny post Satyrycy i reklama